Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 3900
Avatar
Walka Królowych
Dodał: Sandra »   Wed 12-05-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Walki krów to sport pełną gębą! Z rozbudowanym systemem eliminacji do wielkiego finału, na który zjeżdża nawet 50 tysięcy kibiców, przepisami, działaczami, sędziami i kontrolą antydopingową.
Martigny w szwajcarskim kantonie Wallis co roku, na początku października staje się areną Combat de Reines (Walka Królowych), święta, na które z całego Wallis zjeżdżają tłumnie hodowcy krów.
Hodowcy krów, nie byków. To jedna z najważniejszych różnic między krwawą rozrywką, jaką jest corrida, a walkami krów z Wallis. Poza tym w Martigny krowy walczą nie z człowiekiem, a pomiędzy sobą. I pojedynki odbywają się prawie bez rozlewu krwi. Niemal, bo zdarza się czasem zadraśnięcie czy przekleństwo wielu pechowych faworytek - złamany róg. Rogi muszą być spiłowane, weterynarz przed walką sprawdza, czy nie są zbyt ostre. Jeżeli tak może nie wpuścić krowy na arenę. Walki nadzoruje kilkunastu sędziów, którzy pilnują, by rozjuszona zawodniczka nie zaatakowała przeciwniczki od tyłu czy z boku. Wolno tylko zewrzeć się łbami.
O poważnych obrażeniach czy śmierci krowy na arenie nie ma mowy...


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 13
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Góry w Chinach będące prototypem krajobrazu w filmie Avatar
Góry w Chinach bę..
Debil za kierownicą corvette z6
Debil za kierowni..
Fail na weselu
Fail na weselu
Świat z interfacem okienkowym
Świat z interface..
Przyjaciele
Przyjaciele
Wariacje na jajkach
Wariacje na jajka..
Reklamy
Galeria zdjęć
Urocze maleństwa Zaskakujący pomysł matki. Po 10 latach bohater dostał szansę na nową twarz Skojarzenia Skóry psów znalezione pod mostem Co jest za tymi drzwiami? Niezwykły aparat fotograficzny Samochody ze śmigłem Ile można załadować na samochód? Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie Największy pies na świecie Świat świętuje Trzech Króli Jak z mężczyzny stał(a) się kobietą Każda dziewczyna powinna mieć miecz Uruk-Hai Lakshmi Tatma idzie do szkoły Faile Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy   Najszybsze wojsko w świecie
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety