Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 3 11207
Avatar
Top 10 najbardziej wpływowych mafii świata
Dodał: fredo »   Fri 01-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

1. 5. Jakuza Historia japońskiej Yakuzy sięga pamięcią jeszcze XVII wieku, kiedy w obronie słabszych podczas wojny domowej stawali samurajowie. Jest to ogromna grupa przestępcza, w skład której wchodzi ok. 110 000 członków z 2500 tzw. rodzin. Można ich często poznać bo brakującym kawałku małego palca, który ofiarowany jest liderowi w akcie ugody lub przeprosin. Popularne są również tatuaże, niekiedy pokrywające całe ciało. Yakuza czerpie zyski z handlu narkotykami, przemytu broni, prostytucji, nielegalnej imigracji, hazardu, obrotu nieruchomościami itd. Lista jest długa.
2. 4. Chińskie Triady składają się z wielu organizacji przestępczych, rozlokowanych głównie w Chinach, Malezji, Hong Kongu, Tajwanie, Singapurze itd. Aktywne są również w Nowym Jorku, Los Angeles, Seattle, Vancouver czy San Francisco. Zajmują się głównie kradzieżami, zabójstwami na zlecenie, wymuszeniami, handlem narkotykami, a także podrabianiem pieniędzy. Nie zawsze jednak tak było. Triady powstały w XVII wieku w celu obalenia dynastii Mandżu i nazywano je wtedy Tian Di Hui. Dopiero w XIX wieku rozpoczęły działalność przestępczą. W szeregi każdej grupy wchodzi od 50 do nawet 30 000 członków.
3. 3. Kolumbijskie kartele narkotykowe Kartele zajmują się wszystkim, co związane jest z narkotykami, rozprowadzając je po wielu krajach (w Polsce również na początku 2009 roku pojawiła się w mediach informacja, że przechwycono tutaj ponad tonę kokainy wartej pół miliarda złotych), jednak na ich koncie są również porwania i akcenty terrorystyczne. W ich skład wchodzi wiele grup, wśród których najważniejsze to Cali (najbardziej wpływowy kartel handlujący narkotykami), Medellin (jeden z głównych producentów kokainy) czy Norte del Valle (zajmujący się głównie przemytem).
4. 2. Sycylijska Cosa NostraPoczątek włoskiej mafii przypada na drugą połowę XIX wieku. Posiada ona niezwykłą umiejętność planowania wielkich przestępstw i uchodzenia z nimi na sucho. Związana jest też ściśle z ochroną ludzi, która jednak opiera się na zastraszaniu i wymuszeniach. Należy zaznaczyć, że włoska mafia podzielona jest na wiele Rodzin, które niekoniecznie są ze sobą powiązane. Wręcz przeciwnie, występuje między nimi często konflikt interesów i sposobów działania. Nie powinno się jej również utożsamiać jedynie z Sycylią, gdyż poszczególne frakcje wywodzą się z różnych zakątków Włoch. Można np. wyróżnić Camorrę, działającą w Neapolu czy Stowarzyszenie Świętej Trójcy na północy Włoch. Aby stać się pełnoprawnych członkiem Rodziny, należy często dowieść swojej wartości (np. zabić kogoś). Oczywiście dotyczy to jedynie rodowitych Włochów inna narodowość nie wchodzi w grę.
5-6.1. Mafia rosyjska Wpływy rosyjskiej mafii sięgają niemal każdego zakątka na świecie. Szacuje się, że w jej skład wchodzi od 100 000 do 500 000 członków. Zaangażowana jest w m.in. w handel bronią i narkotykami, zamachy bombowe, przemyt, pornografię, oszustwa internetowe itd. Jedną z jej zasad jest kategoryczny zakaz współpracy z władzami. Jeśli któryś członek piśnie choćby słowo po schwytaniu, zostanie zabity. Ludzie boją się jej głównie ze względu na wandalizm, terroryzm, handel organami i zabójstwa na zlecenie.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
200 km/ h przez centrum miasta
200 km/ h przez c..
Moon Trance - Lindsey Stirling
Moon Trance - Lin..
Pluszowe misie
Pluszowe misie
Obrazki z retro fotografii
Obrazki z retro f..
Fotorealistyczne obrazy długopisami
Fotorealistyczne ..
Co można zrobić z  elektronicznych śmieci
Co można zrobić z..
Reklamy
Galeria zdjęć
Takiego domu jeszcze nie widzieliście! Zajefajne!!! Zdjęcia  od Ellen Rogers Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kim Kardashian blondynką. Śnieżynki pod mikroskopem. Naprawdę kiepskie tatuaże Historia Cheerleadingu Wiocha.ru cz. 9 Torebka jak czaszka Najstraszniejsze  manekiny w sklepach z odzieżą Rzeźby z masła Diabeł Allermhe rosyjska dzielnica w Hamburgu Ajć, to bolało! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Poniżej granicy ubóstwa, Come At Me Bro
Najnowsze sondaże
36,0%
17,6%
11,2%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 528
Tapety