Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 20 3853
Avatar
Terry Sawchuk bramkarz bez maski
Dodał: radek »   Mon 04-11-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Terry Sawchuk - były zawodowy kanadyjski hokeista grający na pozycji bramkarza, który rozegrał w NHL 21 sezonów .W ciągu swojej kariery Sawchuk wygrał 501 meczów, 441 w sezonie zasadniczym i 54 w playoff, a w 115 zaliczył shutout (czyste konto), 103 razy w sezonie zasadniczym i 12 razy w playoff.
Sawchuk w czasie kariery zmagał się z wieloma kontuzjami. Zdarzało się, że zatajał ich istnienie. Kiedyś doktor znalazł ślad po kontuzji dwa lata po jej doznaniu – Sawchuk grał ze źle wyleczoną złamaną prawą ręką, która podczas badania okazała się aż o dwa cale krótsza od lewej. Przez ponad dwanaście lat grał bez maski chroniącej twarz – w rezultacie na jego twarzy pojawiło się ponad 400 szwów! Toczył walkę z nawrotami nieuleczalnej depresji, jego choroba często przejawiała się nietypowym zachowaniem, wywołanym także przez alkohol. Udowodnił to m.in. incydent z graczem New York Rangers Ronem Stewartem. Sawchuk umarł kilka tygodni po tej bójce. Miał 40 lat. Został pochowany na cmentarzu Mount Hope w Pontiac w stanie Michigan. W wyniku dochodzenia w sprawie incydentu Stewart zostal oczyszczony z podejrzeń.
W rok po śmierci Sawchuk został włączony do Galerii Sław oraz pośmiertnie uhonorowany Lester Patrick Trophy – nagrodą przyznawaną za popularyzację hokeja w USA.Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Lady Gaga czy Sir Gaga? (11 foto+video)
Lady Gaga czy Sir..
Kaczki zahipnotyzowane przez jojo
Kaczki zahipnotyz..
Jak zrobić czekoladowe pojemniczki na lody
Jak zrobić czekol..
Silikony
Silikony
Michael Douglas
Michael Douglas
 Zaskakująca kreacja Pink
Zaskakująca krea..
Reklamy
Galeria zdjęć
Lindsay Lohan wybrała się na imprezę ... Ed Port człowiek-słoń Pojazd fana McDonalda  Ferrari Millenio Zabawne zwierzęta Proteiny R2 D2 Festiwal błota w  Korei Południowej. Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie Grzyby z miasteczka Beli Plast Wyprodukowano pas cnoty dla psów Lampard nadział się na ogrodzenie Przepis na film doskonały Takie rzeczy to tylko w Rosji Jak nosorożce postępują z intruzami Rysunki wewnątrz strusich jaj Zielone mosty dla zwierząt. Tak tańczą mistrzynie tańca na rurze
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety