Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 10298
Avatar
Tajemnicze kamienie z Ica
Dodał: mikael »   Sat 17-04-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

W mieście Ica, położonym na południe od stolicy Peru, Limy, bezpośrednio na szlaku prowadzącym do płaskowyżu Nazca, mieszka profesor dr Javier Cabrera z rodziną. dr Cabrera jest właścicielem imponującej kolekcji prastarych grawerowanych kamieni, na których widnieją wizerunki Indian galopujących na ptakach, ludzi trzymających w dłoniach dziwaczne narzędzia, Indian prowadzących na długich postronkach dinozaury, osobliwe mapy, sceny zabiegów chirurgicznych i wreszcie Indian spoglądających w niebo przez teleskopy.
Czy są to prawdziwe (stare) czy współczesne (sfałszowane) kamienie? Czy dr Cabrera jest łatwowierną i bezkrytyczną ofiarą indiańskich oszustów ? ... Doktor Cabrera posiada oryginały ekspertyz geologicznych, które opublikował również w swojej książce.
Zdaniem archeologów kamienie to podróbki, ponieważ przeważającą część rzeczywiście stanowią kopie. Ponadto motywy nie pasują do żadnego archeologicznego schematu. Jak bowiem potraktować Indian z teleskopami? A ludzi z dinozaurami? (Żaden żywy człowiek nie stanął twarzą w twarz z takim zwierzęciem.) W przeciwieństwie do archeologów, geolodzy uważają, że stare ryty na kamieniach muszą mieć przynajmniej dziesięć tysięcy lat. Komu wierzyć? Którym specjalistom powinien zaufać laik?
Dla znawców starożytności kamienie z Ica to nowoczesna bujda, więc zrozumiałe, że nie chcą tracić czasu i pieniędzy na jakiekolwiek badania. Lecz dlaczego nikt nie chce wysłuchać doktora Cabrery i przeczytać zgromadzonych przez niego ekspertyz.. Każdy archeolog byłby zafascynowany, mogąc obejrzeć kamień sprzed dziesięciu tysięcy lat, na którym wyryto teleskopy i statki powietrzne! A może specjaliści nie chcą niczego wiedzieć i o niczym słyszeć, bo kamienie Cabrery nie pasują do żadnego znanego modelu?
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Lady Gaga czy Sir Gaga? (11 foto+video)
Lady Gaga czy Sir..
Kaczki zahipnotyzowane przez jojo
Kaczki zahipnotyz..
Jak zrobić czekoladowe pojemniczki na lody
Jak zrobić czekol..
Silikony
Silikony
Michael Douglas
Michael Douglas
 Zaskakująca kreacja Pink
Zaskakująca krea..
Reklamy
Galeria zdjęć
Lindsay Lohan wybrała się na imprezę ... Ed Port człowiek-słoń Pojazd fana McDonalda  Ferrari Millenio Zabawne zwierzęta Proteiny R2 D2 Festiwal błota w  Korei Południowej. Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie Grzyby z miasteczka Beli Plast Wyprodukowano pas cnoty dla psów Lampard nadział się na ogrodzenie Przepis na film doskonały Takie rzeczy to tylko w Rosji Jak nosorożce postępują z intruzami Rysunki wewnątrz strusich jaj Zielone mosty dla zwierząt. Tak tańczą mistrzynie tańca na rurze
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety