Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 1 26488
Avatar
Tajemnicza choroba
Dodał: slim »   Wed 30-06-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

21-letnia Amerykanka z Austin w stanie Teksas musi jeść co 15 minut, żeby normalnie funkcjonować. Pomimo że je od pięciu do ośmiu tysięcy kcal każdego dnia, wskazówka jej wagi nigdy nie przekroczyła 27 kg.
Lizzie Velasquez urodziła się o cztery tygodnie za wcześnie i ważyła mniej niż kilogram. Lekarze początkowo sądzili, że może Lizzie ceirpi na zespół de Barsy'ego, ale wykluczyli tę hipotezę, gdyż dziewczynka nie miała problemów z nauką.
Lizzie przeszła ogromnie dużo badań, w tym genetycznych, ale specjaliści byli bezsilni i nie potrafili postawić diagnozy.
prof. Abhimanyu Garg i jego zespół uważają, że Lizzie może cierpieć na Zespół Wiedemanna-Rautenstraucha (ang. Wiedemann-Rautenstrauch syndrome, Neonatal Progeroid Syndrome NPS).
NPS to rzadki zespół wad wrodzonych, który objawia się wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu, niską masą urodzeniową, niezrośniętymi szwami czaszkowymi, upośledzeniem umysłowym i charakterystyczną dysmorfią twarzy związaną z zanikiem tkanki tłuszczowej. Twarz dziecka ma starczy wygląd ostre rysy twarzy, rzadkie włosy głowy, wyraźny rysunek żylny skóry skalpu, prognatyzm i wydłużony nos.
Na świecie są tylko trzy osobą z NPS. Najstarsza kobieta ma 30 lat i żyje w Australii, a najmłodsza to 13-latka także z miasta Austin.Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 24
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Wytatuowane dziecko
Wytatuowane dziec..
Zmarł Michael Jackson
Zmarł Michael Jac..
Wiewiórki w aucie urządziły sobie magazyn.
Wiewiórki w aucie..
Transport samochodów z miejsca kolizji
Transport samocho..
Wypadki drogowe zarejestrowane przez Google Street View
Wypadki drogowe z..
Pionowy ogród Patricka Blanca, Madryt.
Pionowy ogród Pat..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dziwne bandaże Naturalny jedwab Latający smok Kreatywne plecaki Zdjęcia typu WTF Mamy Najstarszy Kubańczyk swiętuje 111 urodziny Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zawartość torebek i kieszeni   Wystarczy wierzyć w siebie. Szokująca kampania antynikotynowa w UK Zdjecia cz.1 Body art sprzed 100 lat Dom w stylu jaskiniowym. Pomylił rzekę z drogą Krajobraz Denksiya - kolorowe góry Chin Zagadka dnia Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Najnowsze sondaże
8,1%
25,9%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1860
Tapety