Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 1 26660
Avatar
Tajemnicza choroba
Dodał: slim »   Wed 30-06-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

21-letnia Amerykanka z Austin w stanie Teksas musi jeść co 15 minut, żeby normalnie funkcjonować. Pomimo że je od pięciu do ośmiu tysięcy kcal każdego dnia, wskazówka jej wagi nigdy nie przekroczyła 27 kg.
Lizzie Velasquez urodziła się o cztery tygodnie za wcześnie i ważyła mniej niż kilogram. Lekarze początkowo sądzili, że może Lizzie ceirpi na zespół de Barsy'ego, ale wykluczyli tę hipotezę, gdyż dziewczynka nie miała problemów z nauką.
Lizzie przeszła ogromnie dużo badań, w tym genetycznych, ale specjaliści byli bezsilni i nie potrafili postawić diagnozy.
prof. Abhimanyu Garg i jego zespół uważają, że Lizzie może cierpieć na Zespół Wiedemanna-Rautenstraucha (ang. Wiedemann-Rautenstrauch syndrome, Neonatal Progeroid Syndrome NPS).
NPS to rzadki zespół wad wrodzonych, który objawia się wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu, niską masą urodzeniową, niezrośniętymi szwami czaszkowymi, upośledzeniem umysłowym i charakterystyczną dysmorfią twarzy związaną z zanikiem tkanki tłuszczowej. Twarz dziecka ma starczy wygląd ostre rysy twarzy, rzadkie włosy głowy, wyraźny rysunek żylny skóry skalpu, prognatyzm i wydłużony nos.
Na świecie są tylko trzy osobą z NPS. Najstarsza kobieta ma 30 lat i żyje w Australii, a najmłodsza to 13-latka także z miasta Austin.Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 24
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Szczęśliwy koniec dla kolumbijskiego motocyklisty
Szczęśliwy koniec..
Remake znanych obrazów
Remake znanych ob..
NIETYPOWE ŚLUBY I WESELA
NIETYPOWE ŚLUBY I..
Kolejna śmieszna reklama z Japonii
Kolejna śmieszna ..
Najgorsze tatuaże
Najgorsze tatuaże
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia 30 fotek
Śmieszne i po pro..
Reklamy
Galeria zdjęć
Rysunki dzieci z autyzmem Piwniczka ,jak marzenie. Neo-surrealistyczne obrazy Georga Grie Nieudany trik Smutne pieski Wybryki natury Pożegnanie z bronią. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Piękno w stylu retro. Bananomobil Jonah Hill stracił na wadze. Obchody 60-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej Grillowany boczek Wybuch mobilnego telefonu. Poświata startującej rakiety Po raz pierwszy od 30 lat zamarzło Czarne Morze Człowiek Drzewo Przyjaciele
Najnowsze sondaże
36,1%
17,6%
11,2%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 529
Tapety