Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 4 14555
Avatar
Tajemnica tragedii na Górze Umarłych .
Dodał: merwik »   Sun 10-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Mroźna noc z 31 stycznia na 1 lutego 1959 roku. Grupa turystów pod przewodnictwem Igora Diatłowa rozbiła obóz u zbocza wzgórza nazywanego przez miejscowych Górą Umarłych. Panowie rozpalili ognisko a dziewczyny zaczęły szykować posiłek. Rozmawiali i śmiali się z żartów kolegów. Później wszyscy ułożyli się do snu. Jednak w nocy coś się wydarzyło... i do dziś nikt nie wie dokładnie co. Zginęli wszyscy.
Jakaś nieznana siła, być może paniczny strach, sprawiła że szybko wydostali się z namiotu i rozbiegli w różnych kierunkach. Jednych śmierć dopadła w biegu, innych dopiero przy pobliskim lesie, gdzie w panice próbowali rozpalić drugie ognisko. Choć minęło ponad 50 lat od tych tragicznych wydarzeń nie udało się ustalić, kto lub co stało za śmiercią 9 osób grupy Igora Diatłowa . Jednak już wtedy studenci wiedzieli, że wkraczają na ziemię plemienia Mansów i z pewnością mieli świadomość, że rozbijają obóz pod słynącą ze złej sławy Górą Umarłych.
Szczęściem w nieszczęściu było to, że jeden z uczestników wyprawy z powodów zdrowotnych odłączył się wcześniej od reszty i powrócił do bazy wypadowej. Po jakimś czasie zaniepokojony brakiem jakiegokolwiek sygnału od towarzyszy zawiadomił służby ratownicze, które wkrótce dokonały makabrycznego odkrycia. Dwa ciała, w samej bieliźnie, znaleziono w miejscu, w którym najwidoczniej próbowano rozpalić ognisko. 300 metrów dalej leżał Igor Diatłow. Zmarł ze wzrokiem wbitym w namiot, do którego próbował się doczołgać. Na jego ciele nie było żadnych obrażeń. Kolejne zwłoki znajdowały się bliżej namiotu. Czaszka jednej z ofiar była pęknięta. Straszliwy cios rozbił kość nie powodując rozdarcia skóry. Najbliżej do namiotu doczołgała się dziewczyna. Leżała z twarzą w śniegu zbroczonym krwią, która wyciekła z jej ust. Sama odgryzła sobie język. Jeszcze większą zagadkę stanowiły kolejne trzy ciała znalezione nieco dalej od ogniska. Najwyraźniej zostały tam odciągnięte przez jeszcze żyjących wtedy uczestników tragicznej wyprawy. Zginęli w straszny sposób: mieli połamane żebra, uszkodzone czaszki, wewnętrzne krwotoki. Jak mogło dojść do tak rozległych obrażeń bez uszkodzenia skóry? Jeszcze trochę dalej znaleziono ostatnie ciało.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 10
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dzieła sztuki z masy perlowej
Dzieła sztuki z m..
Zabawka dla piesków
Zabawka dla piesk..
Dwugłowa jaszczurka
Dwugłowa jaszczur..
Czarnobyl - zaginiony film.
Czarnobyl - zagin..
Co ona wyprawia?
Co ona wyprawia?
Absurdy otaczającej nas rzeczywistości
Absurdy otaczając..
Reklamy
Galeria zdjęć
Psy i dzieci ) Rzeźby z rajstop Śmieszne i ciekawe zdjęcia Piercing LeParkour Nurek-hydraulik Marussia - rosyjska propozycja samochodu sportowego Matka ośmiolatki wstrzykuje jej botoks Powódź w Peru Mistrzostwa w tańcu na rurze Męskie jaskinie Najlepsze cospleye 2012 Conchita Wurst Dama z brodą Prawdziwe znaczenie dziwnych znaków. Twarze z rąk Ośmioletni chłopiec z siedmioma kończynami Do kogo oni są podobni Capela dos Ossos.
Najnowsze sondaże
20,2%
13,2%
26,3%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 524
Tapety