Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 2728
Avatar
Skutki uboczne leczenia niedokrwistości aplastycznej
Dodał: radek »   Mon 22-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Nana, 16-latka z Chin, cierpi na niedokrwistość aplastyczną - jest to choroba, w której dochodzi do niewydolności szpiku kostnego na skutek jego hipoplazji lub aplazji, co prowadzi do obniżenia wszystkich produkowanych w szpiku linii komórkowych (erytrocytów, leukocytów oraz trombocytów). Tego rodzaju zaburzenie szczególnie często dotyka mieszkańców Chin, Japonii i mieszkańców południowo-wschodniej Azji w wieku 15-25 lat oraz osoby po 60-tce. Ostra postać choroby nieleczona lub leczona źle kończy się tragicznie.
Na szczęście w przypadku Nany leki przynoszą poprawę. Za powrót do zdrowia dziewczyna płaci jednak bardzo wysoką cenę. Jej ciało, szczególnie twarz, pokrywają grube czarne włosy...
więcej na:
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
300000 obserwowanych ptaków
300000 obserwowan..
Najbardziej zanieczyszczone miasto świata
Najbardziej zanie..
Lekcja tolerancji w brytyjskiej szkole
Lekcja tolerancji..
Sprawdz czy masz kosmate mysli
Sprawdz czy masz ..
Jak zaskoczyć dziewczynę?
Jak zaskoczyć dzi..
Całe życie w klatce
Całe życie w klat..
Reklamy
Galeria zdjęć
Niesamowite rzeźby wykonane z wykałaczek Takie rzeczy  tylko w Monako Nie Photoshop Drzewa jak z bajki Yaeba japoński uśmiech Tuning po japońsku . Wywiesił na balkonie ...mięso Doniczki na kwiaty. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Ciudad Juarez Święto Niepodległości w Indonezji Nie każdy może być superbohaterem Mroczne obrazki Buty w szpic Ferrari Celeritas Do czego może służyć ten przedmiot ? Zabawne zwierzątka Craco martwe miasto we Włoszech.
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety