Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 2719
Avatar
Rzeź w kościele.
Dodał: Dawid »   Mon 01-11-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Terroryści z al-Kaidy zaatakowali kościół katolicki w Bagdadzie. Wzięli ponad 120 zakładników. Po kilku godzinach irackie siły bezpieczeństwa i wojska USA odbiły kościół. Zginęły 52 osoby, w tym wielu zakładników, a 56 zakładników i 15 policjantów zostało rannych. Zabitych zostało także 5 terrorystów, ujęto ośmiu kolejnych.
Zabici, ranni, zaszokowani - krwawą łaźnią zakończył się dramat w katolickim kościele w stolicy Iraku. W niedzielę podczas nabożeństwa do świątyni wdarło się komando terrorystów z powiązanego z al-Kaidą ugrupowania "Grupa wściekłych wojowników Boga".
Zatrzymali wiernych jako zakładników. Potem wysunęli nieco dziwne żądania. Domagali się, by władze Kościoła koptyjskiego w Egipcie wypuściły "nasze siostry muzułmańskie" "trzymane w niewoli w klasztorach bezbożników i kościołach służących bożkom". Dali Kościołowi koptyjskiemu 48 godzin na spełnienie tych żądań. Sęk w tym, że Kościół koptyjski nikogo nie więzi.
Władze irackie jednak wybrały rozwiązanie siłowe. Po kilku godzinach negocjacji i napięcia do szturmu ruszyły oddziały irackie wspierane przez Amerykanów. Rozpętała się walka, w której zginęli niewinni ludzie.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Przejście przez pasy
Przejście przez p..
 Ferrari Millenio
Ferrari Millenio
Chłopcu amputowano 11 palców
Chłopcu amputowan..
Biżuteria z włosów  zmarłych
Biżuteria z włosó..
Bezdomne dzieci z Odessy
Bezdomne dzieci z..
Pojazdy opancerzone meksykańskiej mafii
Pojazdy opancerzo..
Reklamy
Galeria zdjęć
Impreza się udała ! hehe Jak z człowieka zrobić zombie Arsenał broni skonfiskowany włoskim kibicom Suczka zaopiekowała się małą wiewiórką. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Chcesz poczuć się jak chomik... Zabawni ludzie. Tancerze w przestrzeni wielkich miast. Najgorsze tatuaże na twarzy Suka Hania urodziła 17 piesków. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Cudownie ocalony. Brad Pitt w 1999r. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Galeria dziwnie ubranych ludzi. W Birmie znaleziono rzadki okaz słonia albinosa. Nie pozostawiaj w zimie zbyt długo otwartych drzwi Najlepiej  ubezpieczone auto świata
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,6%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1877
Tapety