Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 6552
Avatar
Rajd Dakar 2010
Dodał: mario »   Tue 12-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Rajd Dakar 2010 po raz drugi w historii odbywa w Ameryce Południowej. 15 etapów w okresie od 1 do 17 stycznia, z jednym dniem przerwy 9 stycznia. Rajd rozpoczął się i zakończy się w Buenos Aires w Argentynie. Trasa między Atlantykiem a Pacyfikiem będzie pętlą poprowadzoną w kierunku przeciwnym niż w 2009 roku, z większą ilością kopnych piasków i wydm. Całkowita długość trasy 32 edycji Dakaru wynosi 9 030 kilometrów, z czego ponad połowa (4 810 km) przypada na odcinki specjalne. Najdłuższy z nich liczy 600 km (7. etap, 8. stycznia), a najkrótszy 182 km (3. etap, 4. stycznia). 4 etapy rozegrane zostaną na pustyni Atacama, która jest 100 razy bardziej sucha od słynnej Doliny Śmierci. Niektóre ze stacji meteorologicznych w tym regionie jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu. Trasa całego rajdu będzie zróżnicowana i uczestnicy rywalizować będą praktycznie na każdym rodzaju nawierzchni. Najwyższy punkt trasy zawodów przełęcz San Francisco w Andach znajduje się 4 726 metrów nad poziomem morza. W imprezie wystartuje 138 zespołów w kategorii samochodów, 50 samochodów ciężarowych, a także 184 motocykle i quady.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kocia mama.
Kocia mama.
Kot, który podnosi kciuk
Kot, który podnos..
Dwugłowy chłopiec urodzony w Indiach
Dwugłowy chłopiec..
Gitary o niezwykłych kształtach
Gitary o niezwykł..
Sposób na szlaban parkingowy
Sposób na szlaban..
Filcowe gwiazdy Kay Petal
Filcowe gwiazdy K..
Reklamy
Galeria zdjęć
Drezyno-rower Dzieciaki – zwierzaki. Foto Toma Arma cz. II. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Czołg z pudełek po jajkach Ogromny guz przez wiele lat zniekształcał jej twarz! X Men tatuaże Karmienie krokodyli Nurek-hydraulik Jak to sie stało? Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Wytatuowane twarze kobiet z plemienia Chin Miniaturowy świat Slinkachu  Przerażające, straszne zdjęcia. Duch współpracy. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Ta praca nie należy do najprzyjemniejszych. Ciekawy pomysł na recykling butelek PET Liu Bolin.Sztuka kamuflażu.
Najnowsze sondaże
8,2%
25,8%
7,7%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1846
Tapety