Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 6593
Avatar
Rajd Dakar 2010
Dodał: mario »   Tue 12-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Rajd Dakar 2010 po raz drugi w historii odbywa w Ameryce Południowej. 15 etapów w okresie od 1 do 17 stycznia, z jednym dniem przerwy 9 stycznia. Rajd rozpoczął się i zakończy się w Buenos Aires w Argentynie. Trasa między Atlantykiem a Pacyfikiem będzie pętlą poprowadzoną w kierunku przeciwnym niż w 2009 roku, z większą ilością kopnych piasków i wydm. Całkowita długość trasy 32 edycji Dakaru wynosi 9 030 kilometrów, z czego ponad połowa (4 810 km) przypada na odcinki specjalne. Najdłuższy z nich liczy 600 km (7. etap, 8. stycznia), a najkrótszy 182 km (3. etap, 4. stycznia). 4 etapy rozegrane zostaną na pustyni Atacama, która jest 100 razy bardziej sucha od słynnej Doliny Śmierci. Niektóre ze stacji meteorologicznych w tym regionie jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu. Trasa całego rajdu będzie zróżnicowana i uczestnicy rywalizować będą praktycznie na każdym rodzaju nawierzchni. Najwyższy punkt trasy zawodów przełęcz San Francisco w Andach znajduje się 4 726 metrów nad poziomem morza. W imprezie wystartuje 138 zespołów w kategorii samochodów, 50 samochodów ciężarowych, a także 184 motocykle i quady.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Spiralna fotografia.
Spiralna fotograf..
Ostatni posiłek przed egzekucją.
Ostatni posiłek p..
Poczuj się jak Spiderman
Poczuj się jak Sp..
Clingstone- dom na skale
Clingstone- dom n..
Dzieciństwo bez przyszłości
Dzieciństwo bez p..
Zabawne pingwiny
Zabawne pingwiny
Reklamy
Galeria zdjęć
Dziewczyny z rosyjskich portali społecznościowych cz.II Sztuka na barierkach Muzeum ludzkiego ciała Chyba najwyższy czas zmienić dilera Megachiroptera Latajace lisy Volkswagen Mini-Gol dla ludzi niskiego wzrostu Pojazd hybrid W tandemie łatwiej. Ciekawy gadżet Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Tekturowe  bezdomne dzieci na ulicach wielkich miast. Domy i apartamenty polskich celebrytów Złoty Tygrys. Pralinki pełne niespodzianek. Hangmatting, czas na kolejne dziwactwo Portrety słynnych  hollywoodzkich morderców Wylądował na ulicy o szerokości zaledwie pięciu metrów. Ouć! Ale się ponabijali!
Najnowsze sondaże
8,1%
25,8%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1859
Tapety