Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 6626
Avatar
Rajd Dakar 2010
Dodał: mario »   Tue 12-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Rajd Dakar 2010 po raz drugi w historii odbywa w Ameryce Południowej. 15 etapów w okresie od 1 do 17 stycznia, z jednym dniem przerwy 9 stycznia. Rajd rozpoczął się i zakończy się w Buenos Aires w Argentynie. Trasa między Atlantykiem a Pacyfikiem będzie pętlą poprowadzoną w kierunku przeciwnym niż w 2009 roku, z większą ilością kopnych piasków i wydm. Całkowita długość trasy 32 edycji Dakaru wynosi 9 030 kilometrów, z czego ponad połowa (4 810 km) przypada na odcinki specjalne. Najdłuższy z nich liczy 600 km (7. etap, 8. stycznia), a najkrótszy 182 km (3. etap, 4. stycznia). 4 etapy rozegrane zostaną na pustyni Atacama, która jest 100 razy bardziej sucha od słynnej Doliny Śmierci. Niektóre ze stacji meteorologicznych w tym regionie jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu. Trasa całego rajdu będzie zróżnicowana i uczestnicy rywalizować będą praktycznie na każdym rodzaju nawierzchni. Najwyższy punkt trasy zawodów przełęcz San Francisco w Andach znajduje się 4 726 metrów nad poziomem morza. W imprezie wystartuje 138 zespołów w kategorii samochodów, 50 samochodów ciężarowych, a także 184 motocykle i quady.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dzieła sztuki z masy perlowej
Dzieła sztuki z m..
Zabawka dla piesków
Zabawka dla piesk..
Dwugłowa jaszczurka
Dwugłowa jaszczur..
Czarnobyl - zaginiony film.
Czarnobyl - zagin..
Co ona wyprawia?
Co ona wyprawia?
Absurdy otaczającej nas rzeczywistości
Absurdy otaczając..
Reklamy
Galeria zdjęć
Psy i dzieci ) Rzeźby z rajstop Śmieszne i ciekawe zdjęcia Piercing LeParkour Nurek-hydraulik Marussia - rosyjska propozycja samochodu sportowego Matka ośmiolatki wstrzykuje jej botoks Powódź w Peru Mistrzostwa w tańcu na rurze Męskie jaskinie Najlepsze cospleye 2012 Conchita Wurst Dama z brodą Prawdziwe znaczenie dziwnych znaków. Twarze z rąk Ośmioletni chłopiec z siedmioma kończynami Do kogo oni są podobni Capela dos Ossos.
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,6%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1877
Tapety