Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 8820
Avatar
Różowe Jezioro
Dodał: Sandra »   Fri 09-04-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wody jeziora Lac Rose mają różowy kolor, który szczególnie widoczny jest podczas pory suchej.
Jezioro leży na wschód od stolicy Senegalu Dakaru oraz najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki Przylądka Zielonego. Wody jeziora zmieniają swoją barwę w zależności od intensywności padających promieni słonecznych. Uważa się, że za różowy kolor odpowiedzialne są mikro organizmy oraz duża koncentracja minerałów w okolicznych glebach, głównie związków chloru i soli mineralnych.
Jezioro jest bardzo zasolone i oddzielone od oceanu tylko wąskim, kilkuset metrowym pasem wydm. Wynika to z faktu, że w odległych czasach jezioro było małą zatoką .
Do dziś wydobywa się tu sól, a sposób jej pozyskiwania nie zmienił się od lat i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Cały proces rozpoczyna się od wyłowienie z dna Różowego Jeziora słonego szlamu. Następnie jest on przewożony na brzeg, gdzie sól jest płukana i suszona na słońcu. Po wysuszeniu sól tworzy zbitą skorupę, która musi zostać pokruszona. Ostatecznie gotowa do sprzedaży sól usypywane jest w małe kopce
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 6
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Młode pancerniki
Młode pancerniki
Żabie udka
Żabie udka
Największe stopy świata, mają prawie 40 cm
Największe stopy ..
100 Juanów
100 Juanów
Haiku - schody do nieba
Haiku - schody do..
Hammer tuning
Hammer tuning
Reklamy
Galeria zdjęć
Fascynująca aerografia. Stop kadr 21 zdjęcie Na lekcji pływania , przez sklep. Show ogromnych mechanicznych zwierząt Photoshop FAIL Widoczne wpadki Grafików Adoptowanie u zwierząt. W Peru znaleziono niezwykły szkielet  Przejście podziemne dla słoni Światowy Dzień Uchodźcy BMW 328 Hommage - niezwykły koncept roadstera przyszłości Śmieszne i ciekawe zdjęcia Podróż do  serca  śpiącego wulkanu Muzeum BMW Poparzony kotek znalazł kochających ludzi Ze starych gum do żucia. Krampus, pomocnik Świętego Mikołaja Honda CBR 1000 F Mniam
Najnowsze sondaże
19,8%
13,3%
26,5%
40,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 520
Tapety