Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 8755
Avatar
Różowe Jezioro
Dodał: Sandra »   Fri 09-04-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wody jeziora Lac Rose mają różowy kolor, który szczególnie widoczny jest podczas pory suchej.
Jezioro leży na wschód od stolicy Senegalu Dakaru oraz najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki Przylądka Zielonego. Wody jeziora zmieniają swoją barwę w zależności od intensywności padających promieni słonecznych. Uważa się, że za różowy kolor odpowiedzialne są mikro organizmy oraz duża koncentracja minerałów w okolicznych glebach, głównie związków chloru i soli mineralnych.
Jezioro jest bardzo zasolone i oddzielone od oceanu tylko wąskim, kilkuset metrowym pasem wydm. Wynika to z faktu, że w odległych czasach jezioro było małą zatoką .
Do dziś wydobywa się tu sól, a sposób jej pozyskiwania nie zmienił się od lat i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Cały proces rozpoczyna się od wyłowienie z dna Różowego Jeziora słonego szlamu. Następnie jest on przewożony na brzeg, gdzie sól jest płukana i suszona na słońcu. Po wysuszeniu sól tworzy zbitą skorupę, która musi zostać pokruszona. Ostatecznie gotowa do sprzedaży sól usypywane jest w małe kopce
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 6
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Hipnotyzujące schody.
Hipnotyzujące sch..
Spiralny domek Waldspirale
Spiralny domek Wa..
11-letni chłopiec ma aż 1,2 metra obwodu w pasie.
11-letni chłopiec..
Enanitos Toreros- mali torreadorzy.
Enanitos Toreros-..
Obiadek modliszki
Obiadek modliszki
Zabawny kotek
Zabawny kotek
Reklamy
Galeria zdjęć
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Maturzystki z  college,  Uniwersytetu w Cambridge. Piękny uśmiech Paryski Tydzień Mody już za nami. Co oznacza ten znak drogowy? Najpiękniejsze motyle świata Życie i Śmierć gigantycznego  chrząszcza nosorożca . Roboty 3D Urodziny masochistki Makrofotografia krople wody I tak narodził sie trolling Ryba po sinciangsku Najlepsze lotnisko świata. Port lotniczy Seul-Inczhon 3D rysunki na ścianach Gliptyka .Rzeźba na muszli. Suknia ślubna od Kaviar Gauche Ekstremal. Maski, wykonane techniką origami
Najnowsze sondaże
35,7%
17,7%
11,3%
35,3%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 524
Tapety