Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 8891
Avatar
Różowe Jezioro
Dodał: Sandra »   Fri 09-04-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wody jeziora Lac Rose mają różowy kolor, który szczególnie widoczny jest podczas pory suchej.
Jezioro leży na wschód od stolicy Senegalu Dakaru oraz najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki Przylądka Zielonego. Wody jeziora zmieniają swoją barwę w zależności od intensywności padających promieni słonecznych. Uważa się, że za różowy kolor odpowiedzialne są mikro organizmy oraz duża koncentracja minerałów w okolicznych glebach, głównie związków chloru i soli mineralnych.
Jezioro jest bardzo zasolone i oddzielone od oceanu tylko wąskim, kilkuset metrowym pasem wydm. Wynika to z faktu, że w odległych czasach jezioro było małą zatoką .
Do dziś wydobywa się tu sól, a sposób jej pozyskiwania nie zmienił się od lat i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Cały proces rozpoczyna się od wyłowienie z dna Różowego Jeziora słonego szlamu. Następnie jest on przewożony na brzeg, gdzie sól jest płukana i suszona na słońcu. Po wysuszeniu sól tworzy zbitą skorupę, która musi zostać pokruszona. Ostatecznie gotowa do sprzedaży sól usypywane jest w małe kopce
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 6
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
RATUJCIE SZYMONA!
RATUJCIE SZYMONA!
Miał chłopak fart.
Miał chłopak fart..
Ka-50 - Czarny  rekin.
Ka-50 - Czarny r..
Mistrz parkowania
Mistrz parkowania
Ciekawe pomysły na oryginalne wizytówki.
Ciekawe pomysły n..
Zabójczy Fast food
Zabójczy Fast foo..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zagadka dnia. Zgadnij, co to jest? Praca oczyszczacza ścieków w Bangkoku... Czyściec techniki komputerowej . Waleczny kot Bez kompleksów Zabawne zwierzęta 3...2..1... Marina Nasretdinova To nie jest sexy Chce wyglądać jak Madonna! Toda House w Hiroszimie Konkurs na najbardziej elegancką sylwetkę Takie rzeczy tylko w Kanadzie Więzienne tatuaże Przytulone do sedesu Ciekawy body art od free0ne. Sabrina Sabrok pretendentka do tytułu posiadaczki największego biustu świata . Brutalne oblicze  żeńskiego boksu
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 530
Tapety