Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 6 1357
Avatar
Przejechał Volvo ponad 4,5 mln km
Dodał: radek »   Sat 28-07-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Historia amerykańskiego nauczyciela i kabrioletu Volvo zaczęła się 30 czerwca 1966 roku. Wówczas, Gordon zakupił ten pojazd z salonu szwedzkiej marki za 4150 dolarów. 72-letni obecnie Gordon zachował swój pojazd do dzisiaj i w dalszym ciągu jest ono eksploatowane codziennie. Obecnie, przebieg pojazdu wynosi on dokładnie 2 966 000 mil. Jak twierdzi Gordon, jego pasją są podróże. Jego Volvo jeździło już po drogach wszystkich amerykańskich stanów, zaś roczny przebieg wynosi od 80 do 100 tys. mil. Pierwszy 1 mln mil pokonał po upływie 21 lat, kolejny po 15. Gordon zamierza przekroczyć barierę 3 mln mil i ustanowić rekord Guinnessa. Co ciekawe, poprzedni rekordowy wynik, 2 mln, również należy do niego i został ustanowiony w 2002 roku. Obecnie, dystans jaki pokonało Volvo P1800 S odpowiada 1176 okrążeniom kuli ziemskiej.
Auto w dalszym ciągu posiada oryginalny silnik, choć dwukrotnie przeszedł on remont generalny.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Niewolnicy Dubaj
Niewolnicy Dubaj
Wyjątkowy pinczer paraduje na dwóch łapach, bo dwie musi mieć wolne do trzymania torebki.
Wyjątkowy pinczer..
Bez rąk
Bez rąk
Jazda dele jak i bele czym.
Jazda dele jak i ..
A Ty co widzisz na zdjęciach?
A Ty co widzisz n..
Jak nazywają się te dwa karabiny?
Jak nazywają się ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i fajne zdjęcia Karykatury  przedstawiające wybory w Rosji Gigantyczne osuwisko w kopalnie miedzi Bingham Canyon Auto zamienione w śmietnik Nowy trend w psiej modzie . WTF? Serce natury Niecodzienny wypadek samochodowy Przeszukali tony śmieci, żeby znaleźć pierścionek Ucieczka z więzienia w hollywoodzkim stylu Druhna na rosyjskim weselu Diamentową czaszkę, jak to jest zrobione. Rękodzieło Artystyczne z Drewna Stare pocztówki na Halloween Kojot vs psy Mistrzostwa Ameryki Południowej w tańcu na rurze Igrzyska azjatyckie Otwarcie gigantycznej imprezy; Gadżety  w stylu Steampunk.
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1883
Tapety