Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 2042
Avatar
Prawdziwy cud. Przeżyli 50 dni na morzu
Dodał: Kamil »   Fri 26-11-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Trzej chłopcy z Nowej Zelandii przez 50 dni przedryfowali w małej łódce 1300 km. Pili deszczówkę i jedli na surowo mewy złapane w pułapkę. Ich bliscy właściwie stracili już nadzieję na odnalezienie nastolatków. Tymczasem... chłopcy żyją i właśnie wracają do domu. Odnalazł ich rybacki statek.Ich łódka dryfowała 1300 km po południowym Pacyfiku. Na ocenie spędzili 50 dni. Ich gehenna skończyła sie kilkadziesiąt godzin temu, gdy łódkę trzech nastolatków zauważyła załoga rybackiego statku. Chłopcy są spaleni słońcem i wycieńczeni. Jedli mewy złapane w pułapkę. Ptaki zjadali na surowo. Do tego pili deszczówkę i morska wodę.
Odnalezieni chłopcy to Samuel Perez i Filo Filo (obaj maja po 15 lat) oraz 14-latek Edward Nasau. Ich łódka zniknęła w okolicach Atafu 5 października. I mimo poszukiwań z użyciem sił powietrznych Nowej Zelandii, przez 50 dni nie udało się ich odszukać.Odnaleziono ich dopiero po 50 dniach, 1300 km od portu z którego wypłynęli, na północny wschód od Fidżi.
- Widzieliśmy małe naczynie na naszej trasie i pomyśleliśmy, że to trochę dziwne - mówi kapitan statku, który odnalazł zaginionych. - Podpłynąłem tak blisko jak tylko mogłem do nich i zapytałem, czy potrzebują pomocy. Oni powiedzieli: "Tak i to bardzo".


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Jak Vladimir Putin gra na fortepianie
Jak Vladimir Puti..
urodzone w 2008 cz.II
urodzone w 2008 c..
A kiedy nadchodzi pora na sen...
A kiedy nadchodzi..
Słoniowatość
Słoniowatość
Ukrainka ukamienowana na śmierć
Ukrainka ukamieno..
Tuning Opla Kadetta
Tuning Opla Kadet..
Reklamy
Galeria zdjęć
Najlepszy strój Halloween 2010 Plaga meduz w Izraelu Znaleziono ciała 26 kobiet i 21 dzieci (+18) Makeupowe porażki Nurkujące psiaki Jak on tam wlazł? Tropikalny raj w centrum metropolii. Cenote na Jukatanie Śmieszne i ciekawe zdjęcia Pojazd hybrid Pieski śpią ... Najlepsze lotnisko świata. Port lotniczy Seul-Inczhon Jak oszczędzać na paliwie?  Fotomanipulacje. Etalon brazylijskiej piękności – Andressa  Soares. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Samolot lądował z 2 metrową dziurą w kadłubie! Rzeźby zrobione ze starych opon
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 530
Tapety