Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 3902
Avatar
Powódź w Strefie Gazy
Dodał: nadezhda »   Thu 21-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Strefę Gazy dotknęła największa od 27 lat powódź. Rannych zostało 12 osób. Ulewne deszcze przeszły nad Strefą, Izraelem i Egiptem.Woda zniszczyła ponad 100 domów w Wadi Gaza, zalała drogi prowadzące z Gazy na południe i zniszczyła most. Ponad 100 beduińskich rodzin pozostało bez dachu nad głową. Władze zorganizowały dla nich tymczasowe schronienie.
Powódź pogorszyła tylko i tak trudną sytuację mieszkańców Strefy. Rok od zakończenia izraelskiej ofensywy nie rozpoczęto jeszcze na dobre odbudowy wojennych zniszczeń. Izrael i Egipt blokują granice i nie wpuszczają materiałów budowlanych. Tel Awiw twierdzi, że Hamas może wykorzystać je do zbrojenia się.
Ulewne deszcze wyrządziły szkody także w sąsiednich krajach. W Egipcie i na Synaju zginęło 11 osób, w tym brytyjski turysta. W Izraelu życie straciły dwie osoby. Służby ratunkowe wielokrotnie uwalniały osoby uwięzione w porwanych przez wodę samochodach.


















Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Felgi .
Felgi .
Został zaatakowany przez lamparda
Został zaatakowan..
Potworność!
Potworność!
Do pracy, z dziećmi
Do pracy, z dzieć..
Miniatury do Apokalipsy
Miniatury do Apok..
Naczyniaki.
Naczyniaki.
Reklamy
Galeria zdjęć
Gwen Murphy  Foot Fetish Laetitia Casta w bardzo  prześwitującej kreacji Rosyjska łódż podwodna z 1720 roku Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nietypowe wypadki drogowe Geoduck-afrodyzjak Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Vancouver Wysadzenie mostu Miasto grzechotników. Kawa pozyskiwana z odchodów łaskuna muzanga Kot bez nosa Slumsy w centrum Kijowa Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor Gomata - napój z moczu świętych krów Luki kanalizacyjne w Japonii Zabawy perspektywą Zabawne trumny z Ghany Do czego może przydać się laptop?
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety