Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 3692
Avatar
Polowanie na Arapaimę w Brazylii.
Dodał: Speed »   Thu 19-12-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Arapaima , znana także jako piraruku (ryba czerwona) lub paiche. Jedna z największych słodkowodnych ryb świata.Ma masywne ciało pokryte dużymi łuskami. Głowa arapaimy pokryta jest tarczkami kostnymi. Ma ona stalowoszare ubarwienie o niebieskawym odcieniu. W tylnej połowie ciała, obrzeża łusek mają czerwony kolor. Zanim zaczęto ją tępić notowano osobniki o długości dochodzącej do 3,9 m i masie ciała do 200 kg (niepotwierdzone doniesienia mówią o długości 4,5 m), obecnie rzadko spotykane są okazy osiągające długość 2 m i ciężar 100 kg.
Przebywa blisko powierzchni. Zamieszkuje Amazonkę i Orinoko wraz z ich dopływami, na wysokości poniżej 200 m n.p.m. W niektórych regionach arapaima została wytępiona przez kłusowników.
W regionach, z których pochodzi jej mięso stanowi przysmak. Naturalnym wrogiem arapaimy jest jaguar.
Ryba posiada pęcherz pławny z gąbczastymi ścianami, ryba wykorzystuje je jako prymitywne płuco, pobierając tlen nie tylko z wody, ale także z powietrza. Osobnik, aby oddychać nad powierzchnią wynurza się co 10-15 minut.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Wąż-albinos z dwiema głowami.
Wąż-albinos z dwi..
Niesamowity trening-ćwiczenia tańca na rurze
Niesamowity treni..
3D obrazy.
3D obrazy.
Pechowy dzień w pracy
Pechowy dzień w p..
Brazylia. Katastrofa samolotu  pokazów  akrobatycznych
Brazylia. Katastr..
Każdy może być Spider-Manem
Każdy może być Sp..
Reklamy
Galeria zdjęć
Botoks Robimy mega kanapkę Niecodzienny wypadek Pewnego dnia na Radzymińskiej… Kreatywne reklamy Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin w damskiej bieliźnie Zabawne zwierzęta. Tatuaże mu się znudzily Zdjęcia samochodów WRC w HDR W supermarkecie Pokój Fana Mangi Astronomiczne tatuaże Nie zadzieraj z kaczką Obiad w niebie. Rekord świata w ilości ubranych koszulek Zawody  w Jedzeniu Pokrzyw Santa Barbara wtedy i dziś Shaman - Nowa rosyjska terenówka
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1882
Tapety