Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 1 1867
Avatar
Pije dziennie 25 litrów wody!
Dodał: lika »   Fri 13-07-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Picie dużej ilości płynów jest uważane za zdrowy nawyk. Jednak w przypadku Sashy Kennedy nawyk przerodził się w obsesję, przez którą 26-latka musi wypijać ponad 25 litrów wody dziennie! Lekarze nie zdiagnozowali żadnej choroby, która mogłaby wywoływać takie objawy. Tymczasem takie zachowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a nawet do śmierci. Brytyjka wszędzie zabiera ze sobą butelki wody. Chodzi do toalety nawet 40 razy w ciągu dnia. W nocy musi wstawać średnio co godzinę, żeby się napić. Zdarzyło jej się nawet rzucić pracę, gdyż w miejscu zatrudnienia woda była złej jakości
Sasha zaczęła pić duże ilości wody, kiedy skończyła 2 lata. Ciągle prosiła rodziców o coś do picia. Szybko zabrano ją do lekarza, jednak specjaliści stwierdzili, że jest zdrowa. W wieku 6 lat dziewczynka piła już tak dużo, że rodzice na noc zostawiali jej wielki dzban wody przy łóżku. W szkole w czasie przerwy również musiała ciągle gasić pragnienie. Gdy miała 13 lat, dziennie wypijała 13 litrów wody.
Obsesja nasiliła się, kiedy Sasha skończyła 20 lat i zaczęła pracować z domu. Wtedy piła ok. 17 litrów wody dziennie. Teraz zajmuje się wychowaniem swoich małych dzieci. W ciągu doby wypija ponad 25 litrów płynów.
Eksperci zaznaczają, że picie takich ilości wody jest groźne dla zdrowia. Zbyt dużo płynów może bowiem powodować wypłukiwanie soli mineralnych z organizmu i prowadzić do niedoboru sodu we krwi.
Według niektórych ekspertów kobieta cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, przez które czuje przymus picia wody. Wielu psychologów i lekarzy twierdzi jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Kobieta bowiem budzi się w nocy, żeby uzupełnić płyny w organizmie, co jest bardzo nietypowe dla uzależnień.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Tuning w pakistańskim stylu
Tuning w pakistań..
Mała małpka domowa
Mała małpka domow..
Statek demoluje molo.
Statek demoluje m..
Wrestling
Wrestling
Mundial2010
Mundial2010
Żółty jak arbuz
Żółty jak arbuz
Reklamy
Galeria zdjęć
Pantofelki  z ....zarostem Playing with Focus czyli zabawa z ostrością Samomumifikacja. Sokushinbutsu Części garderoby ... z drewna Schudł w ciągu roku 111kilogramów. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Retro wypadki Mgła nad Wielkim Kanionem Kolorado Więcej niż tylko zdjęcia  Gia Marie Carangi Chiński fast-food Strażak uratował psa metodą usta-usta Samochody  po przejściu burzy lodowej Aelita Andre  najmłodsza profesjonalna malarka na świecie. Szyte szklo Akcja anty-grypa w Kijowie Zdjęcia typu WTF Już waży 273 kg, a chce dojść do 570.
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety