Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 36504
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Tragiczny koniec zabawy pieciolatki
Tragiczny koniec ..
Zawalił się budynek w Rosji
Zawalił się budyn..
Złoty żuczek żółwi.
Złoty żuczek żółw..
Reanimacji drzew Oliveira Henrique
Reanimacji drzew ..
Karmienie stada ryb z ręki
Karmienie stada r..
Zewnętrzny HDD Made in China
Zewnętrzny HDD Ma..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne zdjęcia  Saverio Truglia (33 foto) Pożar na statku Grandeur of the Seas. Roberto Cavalli wraz z młodszą o 52 lata partnerką Liną Nilson na Sardynii Małżeństwa dzieci  w Indiach Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Krokodyl zjada małego hipopotama. WTF? życie Zmarł w saunie bijąc rekord. Powyżej 180km/h Zasnął na stojąco Lotnisko w Gibraltarze . Wenus z Cupertino - stacja dokująca dla iPada Dzieci filipińskich slumsów Nie do wiary. Szkoły sztuki walki na Tahiti Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie.
Najnowsze sondaże
36,6%
18,4%
11,5%
33,4%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 494
Tapety