Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 37448
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Halloweenowe Babeczki Baker
Halloweenowe Babe..
Uważaj gdzie parkujesz
Uważaj gdzie park..
Atawizmy
Atawizmy
Muzeum Arnolda Schwarzeneggera,
Muzeum Arnolda Sc..
Potrójna wpadka na wybiegu
Potrójna wpadka n..
Panna młoda i jej druhny
Panna młoda i jej..
Reklamy
Galeria zdjęć
Mad Max Camaro Śmieszne ubranka dla dwojga Tak się bawi,tak się bawi Michelle Obama Żabka osiodłała chrabąszcza Niesamowite domy Wystarczy myć ręce Obrzydliwe foto Pies ocalił 11-latka Abbey Clancy w odważnej kreacji Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nabatejskie królewstwo.Petra . W bikini na nartach Trojaczki wzięły ślub tego samego dnia! Kreatywne kubki Bieg Katorżnika Myślę o Malediwach Koty i myszy Niezwykły projekt artystyczny, Pokażmy swoje gacie!
Najnowsze sondaże
19,6%
12,5%
26,8%
41,1%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 504
Tapety