Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 36758
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Wzorki na paznokciach żelowych
Wzorki na paznokc..
Wpadki z Photoshopem
Wpadki z Photosho..
Mały psiak sieje terror w domu!
Mały psiak sieje ..
Pierwszy tatuaż w wieku 83 lat
Pierwszy tatuaż w..
Rugby – sport dla prawdziwych facetów.
Rugby – spo..
Generał Sherman, największe drzewo świata
Generał Sherman, ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Wyjęli z brzucha trzylatka bliźniaka pasożyta Wielowarstwowe obrazy Madonna ma kłopot z własną córką, Lourdes Leon. Parasolki Kotek postrzelony z wiatrówki. To cud! Ciężarna kobieta rzeżyła groźny wypadek Z życia gwoździ  Rzeźby z ptasich piór  Papierowe dzieciaki . Rose Cote Kreatywne budki telefoniczne To się nazywa praca zespołowa! Jeden z zespołu . Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek Zabawne zwierzątka. Transport 15 m.choinki po brytyjsku  Tradycyjny tajski tatuaż Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Industrialne blizny Ziemi
Najnowsze sondaże
36,6%
18,4%
11,5%
33,5%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 495
Tapety