Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 34143
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne zwierzęta.
Zabawne zwierzęta..
Wygrał lamborghini, kilka godzin później je rozbił
Wygrał lamborghin..
Jak on to zrobił?
Jak on to zrobił?
WC przyozdobiona 72 tysiącami kryształkami Swarovskiego
WC przyozdobiona ..
Pawian zaadoptował małpiatkę
Pawian zaadoptowa..
Śmieszne zdjęcia,foto
Śmieszne zdjęcia,..
Reklamy
null
Galeria zdjęć
Masowe mogiły powstańców w Libii Pożar na ogólnokrajowym spotkaniu eunuchów. Przybij piątkę! Manifestacja ultranacjonalistów w Moskwie Wyszły na fajeczkę Lalka wróżka z... Niezwykła transformacja  bezdomnego weterana Święto w Finlandii po zdobyciu mistrzostwa świata Nie wszystko wygląda tak, jak to widzimy Jak sobie radzą w czasie upałów chińscy studenci? Policja używa różowej farby na protestujących Koń utknął w błocie Rzadkie zdjęcia z polowania. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Przerażająca akcesoria dla komputera Okaleczona Afganka bez nosa odzyskuje twarz Zagadka dnia. Zgadnij, co to jest ? Zachary Max Shavrick. Ludzie i rzezby
Najnowsze sondaże
37,5%
18,8%
12,1%
31,7%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 464
Polecamy
null
Tapety
Tapety HD na pulpit  Nature Landscapes Wallpapers Kompozycja Black Kice Forces of Nature tapety 1600X1200 (20 foto) Kompozycja ChromeXP2  SP1-SP3. Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Tapety Animals na pulpit komputera - I  1920X1200 (32 foto)