Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 37200
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Nowy Dom
Nowy Dom
Mainau ,wyspa kwiatów
Mainau ,wyspa kwi..
Antyki. Obroże dla psów.
Antyki. Obroże dl..
Wysypisko śmieci
Wysypisko śmieci
Walentynkowy prezent
Walentynkowy prez..
Lady Gaga w obiektywie Terry'ego Richardsona
Lady Gaga w obiek..
Reklamy
Galeria zdjęć
Gianni Versace nazywał ją swoją muzą. Protest przeciwko rzezi fok w Kanadzie Galeria absurdów budowlanych Pebbelz Da, modelka z największymi sylikonowymi pośladkami Zabawka dla jamnika Stalowa rura przebiła samochód.Kierowca przeżył. Śmieszne i ciekawe zdjęcia 44-letnia Lacey Wildd wciąż powiększa piersi Ekscentryczne rzeźby cz.II (reaktywacja) W Chinach dziecko wyrzucono do toalety Trzy lwy wracają z pubu Może w tym roku choinka z puszek? Muszle morskie Ciudad Juarez Muzeum piaskowych rzeźb w Japonii Co mozna zrobić z rozbitego  Ferrari? Tak testuje się kosmetyki na zwierzętach Kinder niespodzianka dla dorosłych
Najnowsze sondaże
19,6%
12,6%
26,4%
41,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 500
Tapety