Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 33916
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Tylko w Japonii
Tylko w Japonii
Niesamowite rzeźby ze śniegu
Niesamowite rzeźb..
Najdziwniejsze tatuaże
Najdziwniejsze ta..
Zapierające dech w piersiach widoki z kolejki linowej
Zapierające dech ..
X Factor step na na palcach
X Factor step na ..
Nietypowy sposób argumentacji
Nietypowy sposób ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Mad Max Camaro Słodka niespodzianka (co można znaleźć w pożywieniu) Miss operacji plastycznych Przerażająca akcesoria dla komputera Pieskowi  spuchła głowa. Kabul. Oddział Leczenia Uzależnień od narkotyków Jak nie stracić formy. Królowa piękności skazana za porwanie i tortury Danie główne. 1 porcja . Konie u dentysty „Magiczny królik” sfotografowany pierwszy raz od ponad 20 lat. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Znajdz na zdjęciu kota Zabawne oznaczenia WC Piękność w rozmiarze XXXL. Zemsta za rozwód Sztuka lewitacji. Natsumi Hayashi Wielbicielom lotnictwa cz.4
Najnowsze sondaże
37,8%
18,9%
12,2%
31,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 460
Polecamy
Tapety
 Tapety HD na pulpit - Animals cz. 3 Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Abstract mobile wallpapers HD Wallpapers cz2. Best HD Wallpapers Pack-691 Forests. Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (28 foto)