Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 32570
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 14:54 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Park rozrywki Angry Birds
Park rozrywki Ang..
Zgadnij co to za gwiazda?
Zgadnij co to za ..
Święta na wesoło
Święta na wesoło
Chińska rodzina od 6 lat mieszka w toalecie
Chińska rodzina o..
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Śmieszne i po pro..
Podwójny kciuk
Podwójny kciuk
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i ciekawe zdjęcia Audi R8 vs traktor Zdyskwalifikowali zawodniczkę z Miss Universe, bo... urodziła się mężczyzną. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Przenoszenie żon Śmieszne momenty na siłowni Wiktoria ,rosyjska plus-size model SKLT od Marca Da Cunha Lopesa Herp derp Kolarz wpadł na drut kolczasty Okropni/ nieodpowiedzialni  rodzice Czy zwierzęta malują obrazy? Samomumifikacja. Sokushinbutsu Szczurze mięso w cenie Dom ze śmieci Śmiercionośne  rogi Co się stało z samochodem ? Więcej niż zdjęcia
Najnowsze sondaże
39,6%
19,1%
11,7%
29,6%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 419
Polecamy
Tapety
Tapety Continents - Kontynenty Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Water Clock 3D Screensaver Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto)