Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 34422
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Na poprawę humoru Photoshoplooter
Na poprawę humoru..
Krwawa Hrabina Elżbieta Batory
Krwawa Hrabina El..
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Zabawne i ciekawe..
Dzikie piękno Camargue
Dzikie piękno Cam..
Prysznic nieco inaczej
Prysznic nieco in..
Kradzież po Wietnamsku
Kradzież po Wietn..
Reklamy
null
Galeria zdjęć
ekscentryczne  rzeźby Zagadka dnia. Zgadnij, co to jest? Śliczne maleństwo Dwunosy pies  Niesamowity domek na drzewie Żywcem zamurowani Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Niesamowite tatuaże Płomień Śmieszne i ciekawe zdjęcia Mindfuck cz.4 Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Pola tulipanowe w Holandii Mała żebraczka. Jak parkują Rosjanie? Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Boliwijska droga smierci
Najnowsze sondaże
7,9%
26,1%
7,8%
51,0%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1656
Polecamy
null
Tapety
Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) HD Wallpapers cz2. Western Railway 3D Screensaver Wellwasser Bluescreen Screensaver Tapety na pulpit 1600X1200 Australia !