Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 36978
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Żart współlokatorów
Żart współlokator..
Emocje w sporcie
Emocje w sporcie
Igloo w  Alpach szwajcarskich.
Igloo w Alpach s..
Mały Ya Xiaowu ma nowotwór na języku
Mały Ya Xiaowu ma..
Ludzie ukryci w koronach drzew
Ludzie ukryci w k..
Uszy elfa
Uszy elfa
Reklamy
Galeria zdjęć
 Właściciel firmy kazał  klęknąć  przed sobą Ważąca ponad 300 kilo kobieta zrzuciła 230 kilogramów Na poprawę humoru Photoshoplooter Reklama San Francisco Zoo. Kolebka ludzkości Śmieszne i ciekawe zdjęcia Słodka para Ekstremal. Kung-fu w filozofii chińskiej Dzielą cele z ptakami Żyrandol z tamponów OB Śmieszne i ciekawe zdjęcia Rowery ekstrim Hit sezonu! Zaklinowane zwierzęta. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Jason Sho Green. Portrety z rysunków Miasto lalek.
Najnowsze sondaże
8,2%
25,9%
7,8%
51,2%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1767
Tapety