Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 32380
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 14:54 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Najgorsi rodzice na Świecie
Najgorsi rodzice ..
Biuro na łonie natury.
Biuro na łonie na..
Gifki
Gifki
Człowiek-drzewo przeszedł 9 operacji. Zobacz, jak wygląda dzisiaj
Człowiek-drzewo p..
Największy debil na świecie
Największy debil ..
Samolot Emirates Airline
Samolot Emirates ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Instalacja z okazji 100-lecia Audi Lodowe kwiaty . Uśmiechnij się . Lenda Murray Trolling w  klubie nocnym Ponad 900 ofiar powodzi w Pakistanie  Masakra na drodze Co zrobić żeby kot nie wchodził na choinkę? Kreatywna fotografia Pies na dwóch łapkach Zabawne zdjęcia z tęczą Kim Dzong Un  ofiarą Photoshopa Nieziemskie widoki. Zemsta samochodowa. Transformacja Bliźniacy palący vs niepalący. Powstawanie tornada
Najnowsze sondaże
39,9%
19,2%
11,7%
29,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 411
Polecamy
Tapety
Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet Kompozycja Legends do win XP SP1-SP3. Forces of Nature tapety 1600X1200 (20 foto) Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Kompozycja Black Kice HD Wallpapers cz1.