Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 32395
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 14:54 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Radosne chwile
Radosne chwile
Jak wyłączyli  Wodospad Niagara
Jak wyłączyli Wo..
Największy biustonosz świata
Największy biusto..
Strażak uratował psa metodą usta-usta
Strażak uratował ..
Pies uciekinier
Pies uciekinier
Jak udekorować dom na Halloween
Jak udekorować do..
Reklamy
Galeria zdjęć
Monkey Light, wyświetlacze na koła roweru . Drzewa rosnące na ścianach Chopper od Ferrari Olbrzym wśród motocykli Bocian (córka śmieciarza) Jest  w 8 miesiącu ciąży i cwiczy na siłowni Jeff Victor. Ewolucja celebrytów Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Największa rodzina albinosów na świecie Śmieszne i ciekawe zdjęcia 5-latek rzucił palenie uzależnił się od jedzenia W kropelkach rosy. Kopia Mony Lisy stworzona przez jednego z  uczniów Leonarda Zabawne zwierzęta Niezwykła moda Opiekunki Śmieszne i ciekawe zdjęcia   Carpe diem!
Najnowsze sondaże
18,5%
12,6%
26,6%
42,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 406
Polecamy
Tapety
Football wallpaper (tapety) Tapety Animals na pulpit komputera - I  1920X1200 (32 foto) Tapety na pulpit 1600X1200 Australia !  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 2 Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto)