Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 32264
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Śr 12-08-2009 14:54 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Niezwykłe stoły bilardowe
Niezwykłe stoły b..
Miss Emiraty 2009
Miss Emiraty 2009
Jak podnieść puszkę z pod piwa bez rąk
Jak podnieść pusz..
Cheese Rolling 2009. Bieg za serem.
Cheese Rolling 20..
Rysunki wykonane AK 47
Rysunki wykonane ..
Biura z widokiem na morze
Biura z widokiem ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Craco- miasto widmo Festiwal tatuażu w Filadelfii Śmieszne i ciekawe zdjęcia Rysunki w oknie cz. II Hey! Mike! Zabawne zwierzęta Amerykańskie marzenie. Stare obrazy na nowy lad . Przyjaciele Nowy pracownik w firmie Muzeum Figur Woskowych w Guangzhou.Chiny. Misie na ratunek Codzienna rutyna bajkowych postaci. Śmieszne zdjęcia,foto Biała orka Iceberg w wodach u wybrzeży Kamczatki Manute Bol  zawodnik NBA z plemienia Dinka Kiedy pracodawca nie płaci za nadgodziny Do kogo oni są podobni
Najnowsze sondaże
40,2%
19,1%
11,8%
28,9%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 408
Polecamy
Tapety
Wampirzyce Tapety Continents - Kontynenty Forces of Nature tapety 1600X1200 (20 foto) Tapety na telefon )  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 2 HD Wallpapers cz2.