Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 36287
Avatar
Pigmeje - najmniejsi ludzie świata
Dodał: Bartek »   Wed 12-08-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pigmeje. zamieszkują dżungle Afryki Środkowej, charakteryzuje ich niski wzrost, wahający się od 140 do 150 cm. Częściowo prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem. Zamieszkują różne regiony w Afryce równikowej. Ich populacja liczy około 100 tys. osób. Nie posługują się wspólnym językiem, nie mają świadomości wspólnej historii. Stanowią małe, odrębne społeczności, które nic nie wiedzą o istnieniu innych. Na czas polowań Pigmeje zbierają się pod przewodnictwem tymczasowego wodza.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 31
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kaseta z egzorcyzmu Anneliese Michel
Kaseta z egzorcyz..
Mamusia dla prosiaczka
Mamusia dla prosi..
Taniec na rurze to forma sztuki
Taniec na rurze t..
Trening  chińskich snajperów
Trening chińskic..
Geri Haliwell, jej piesek i jej ochroniarz
Geri Haliwell, je..
Potworna kontuzja!
Potworna kontuzja..
Reklamy
Galeria zdjęć
Takie rzeczy to tylko w Australii Śmieszne i ciekawe zdjęcia Tak cenne białko nie może się zmarnować... Tajskie sprzedawczyni orzechów betel Poniedziałek - trudny dzień Święto Ognia w hiszpańskiej Walencji Łódź wykonana własnoręcznie Ekstremalny sen Rozdzielili syjamskie bliźnięta  Lady Gaga  z choinką na głowie Fajne pomysły na papier toaletowy Festiwal w Roswell Hello Kitty Honda Fit 2010 Lorenzo Duran. Wycinanki w liściach. Wielka migracja zwierząt. Żuraw spadł na samochód Maszyna do powiększania pupy. Lej krasowy spowodował  zawalenie się willi na Florydzie
Najnowsze sondaże
8,0%
25,8%
7,8%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1747
Tapety