Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7074
Avatar
Perłowy dywan. Najdroższy dywan na świecie
Dodał: Dawid »   Mon 23-05-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Dywan został wykonany w 1865 roku na specjalne zamówienie Khandy Rao Gaekwad maharadży Barody. Podobno miał to być dar złożony do grobu Mahometa w Medynie. Nigdy tam jednak nie trafił, pozostając w skarbcu rodzinnym maharadży.

Perłowy dywan mierzy sobie 5,8 x 8 metrów i w odróżnieniu od drugiego najdroższego na świecie perskiego dywanu Isfahan, nie składa się tylko z tkaniny. Tworzy go 2 miliony pereł (Basra), bogaty zestaw klejnotów, w tym diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Całość pokryta jest złotem.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Na drugim planie
Na drugim planie
W podziemiach Las Vegas
W podziemiach Las..
Niesamowite lampy z dyni
Niesamowite lampy..
To jest biust 45-letniej aktorki i modelki Elizabeth Hurle
To jest biust 45-..
Świeczkowe show
Świeczkowe show
Zabawne karykatury
Zabawne karykatur..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zatankowała i odjechała z wężem w baku Koreańskie dzieci na letnim obozie. Tragiczny pożar w więzieniu w Chile. Szybkowar pod ciśnieniem nie tak łatwo otworzyć Kontrowersyjna rzeźba Jezusa ,Die Harder ,w Londynie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Frankfurcie nad Menem. Domki pod Strzechą Śmieszne fotki dla dorosłych Z dziećmi na demonstracjach Zamarznięte mamuciątko Małe, słodkie surykatki Chantowie- koczownicy rosyjskiej północy Niezwykła przyjaźń! Pijany za kierownicą Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek   Carpe diem! Kierowca auta cudem przeżył
Najnowsze sondaże
35,8%
17,8%
11,3%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 523
Tapety