Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7552
Avatar
Perłowy dywan. Najdroższy dywan na świecie
Dodał: Dawid »   Mon 23-05-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Dywan został wykonany w 1865 roku na specjalne zamówienie Khandy Rao Gaekwad maharadży Barody. Podobno miał to być dar złożony do grobu Mahometa w Medynie. Nigdy tam jednak nie trafił, pozostając w skarbcu rodzinnym maharadży.

Perłowy dywan mierzy sobie 5,8 x 8 metrów i w odróżnieniu od drugiego najdroższego na świecie perskiego dywanu Isfahan, nie składa się tylko z tkaniny. Tworzy go 2 miliony pereł (Basra), bogaty zestaw klejnotów, w tym diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Całość pokryta jest złotem.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Mark Visser. Nocny surfing na plaży Jaws
Mark Visser. Nocn..
Bambi i Thumper
Bambi i Thumper
Tuning samolotów
Tuning samolotów
Smutne pieski
Smutne pieski
Konstantynopol, stolica państwa ottomańskiego
Konstantynopol, s..
Niebezpieczny sport i jego skutki
Niebezpieczny spo..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dlaczego na tym bilbordzie  trzeba jak najszybciej umieścić reklamę? Niefortunnie umieszczone reklamy Cuda wycięte z papieru Architektoniczne pierścionki Dokładna replika Ferrari F40 Zderzenie dwóch superszybkich pociągów. Basset Hound Zmniejszyła piersi bo jej biust ważył 15 kg!  Parada Syrenek  2010 Gorzki smak czekolady Rihanna przekuła sobie sutek Zabawne zwierzęta. Ekstremalne zjeżdżalnie  Sierściuch wrócił do domu ze strzałą w w szyje Pudźa Usmażył rybę z akwarium Christina Aguilera strasznie przytyła Nie polecamy picia w zagraconym garażu
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety