Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7352
Avatar
Perłowy dywan. Najdroższy dywan na świecie
Dodał: Dawid »   Mon 23-05-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Dywan został wykonany w 1865 roku na specjalne zamówienie Khandy Rao Gaekwad maharadży Barody. Podobno miał to być dar złożony do grobu Mahometa w Medynie. Nigdy tam jednak nie trafił, pozostając w skarbcu rodzinnym maharadży.

Perłowy dywan mierzy sobie 5,8 x 8 metrów i w odróżnieniu od drugiego najdroższego na świecie perskiego dywanu Isfahan, nie składa się tylko z tkaniny. Tworzy go 2 miliony pereł (Basra), bogaty zestaw klejnotów, w tym diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Całość pokryta jest złotem.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
200 km/ h przez centrum miasta
200 km/ h przez c..
Moon Trance - Lindsey Stirling
Moon Trance - Lin..
Pluszowe misie
Pluszowe misie
Obrazki z retro fotografii
Obrazki z retro f..
Fotorealistyczne obrazy długopisami
Fotorealistyczne ..
Co można zrobić z  elektronicznych śmieci
Co można zrobić z..
Reklamy
Galeria zdjęć
Takiego domu jeszcze nie widzieliście! Zajefajne!!! Zdjęcia  od Ellen Rogers Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kim Kardashian blondynką. Śnieżynki pod mikroskopem. Naprawdę kiepskie tatuaże Historia Cheerleadingu Wiocha.ru cz. 9 Torebka jak czaszka Najstraszniejsze  manekiny w sklepach z odzieżą Rzeźby z masła Diabeł Allermhe rosyjska dzielnica w Hamburgu Ajć, to bolało! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Poniżej granicy ubóstwa, Come At Me Bro
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1872
Tapety