Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7178
Avatar
Perłowy dywan. Najdroższy dywan na świecie
Dodał: Dawid »   Mon 23-05-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Dywan został wykonany w 1865 roku na specjalne zamówienie Khandy Rao Gaekwad maharadży Barody. Podobno miał to być dar złożony do grobu Mahometa w Medynie. Nigdy tam jednak nie trafił, pozostając w skarbcu rodzinnym maharadży.

Perłowy dywan mierzy sobie 5,8 x 8 metrów i w odróżnieniu od drugiego najdroższego na świecie perskiego dywanu Isfahan, nie składa się tylko z tkaniny. Tworzy go 2 miliony pereł (Basra), bogaty zestaw klejnotów, w tym diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Całość pokryta jest złotem.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Upadek na finiszu piątego etapu wyścigu dookoła Szwajcarii
Upadek na finiszu..
Karykatury sławnych i znanych od Marco Calcinaro
Karykatury sławny..
Pocisk snajpera
Pocisk snajpera
Pomalowane gumy do żucia
Pomalowane gumy d..
Chłopiec z sercem na zewnątrz
Chłopiec z sercem..
Ogromny głaz zmiażdżył kilka samochodów
Ogromny głaz zmia..
Reklamy
Galeria zdjęć
Wesołe brzuszki. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Co autor miał na myśli? Zabawne zwierzęta. Najdłuższe Rzęsy Świata Burza śnieżna, Nemo Święta święta i po świętach Kurczęta  w kapeluszach Ciężarówka zaczepiła o przewody. Najbardziej absurdalne rysopisy przestępców Hideto Matsumoto Powód,dla którego Cristiano Ronaldo musiał zejść z boiska Śmieszne i ciekawe zdjęcia Świńska plaża  na Bahamach Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia  Złudzenie optyczne w fotografii Grał w Fallouta 4 i został potrącony przez samochód ... To sie nazywa relaks po kapieli
Najnowsze sondaże
8,1%
25,9%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1854
Tapety