Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 6981
Avatar
Perłowy dywan. Najdroższy dywan na świecie
Dodał: Dawid »   Mon 23-05-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Dywan został wykonany w 1865 roku na specjalne zamówienie Khandy Rao Gaekwad maharadży Barody. Podobno miał to być dar złożony do grobu Mahometa w Medynie. Nigdy tam jednak nie trafił, pozostając w skarbcu rodzinnym maharadży.

Perłowy dywan mierzy sobie 5,8 x 8 metrów i w odróżnieniu od drugiego najdroższego na świecie perskiego dywanu Isfahan, nie składa się tylko z tkaniny. Tworzy go 2 miliony pereł (Basra), bogaty zestaw klejnotów, w tym diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy. Całość pokryta jest złotem.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Tuning na wesoło .
Tuning na wesoło ..
Tak powstają dzwięki do filmów porno + film którego nie mam pojecia jak wkleić
Tak powstają dzwi..
Praca mechanika to ekstremalne zajęcie
Praca mechanika t..
Kiedy naród ma dosyć polityków.
Kiedy naród ma do..
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Zabawne i ciekawe..
ekscentryczne  rzeźby II (reaktywacja )
ekscentryczne rz..
Reklamy
Galeria zdjęć
Ryzykowna zabawa z krokodylem. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Spełniło się marzenia chorego chłopca. Został Batmanem Dzieciaki sumoki Gianni Versace nazywał ją swoją muzą. Plankton To się nazywa praca zespołowa! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zamarznięte mamuciątko Urok  kubańskiej motoryzacji Groby celebrytów Wiesz jak wygląda trylion centów? Tonic- piesek o prawie ludzkiej twarzy Jak przemycić telefon do wiezienia? Musztra  w chińskim wojsku Aevin Dugas, posiadaczka największego  afro Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia
Najnowsze sondaże
35,8%
17,8%
11,3%
35,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 522
Tapety