Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 8844
Avatar
Omal nie straciła wzroku podczas nurkowania
Dodał: Sandra »   Wed 31-07-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kristy i jej narzeczony Ryan przyjechali na safari nurkowe na Belize. Dziewczyna podczas nurkowania doznała urazu ciśnieniowego oczu, jest on następstwem niewyrównania ciśnienia powietrza w masce nurkowej w trakcie zanurzania się. Początkowo ciśnienie to może być wyrównywane przez dociskanie się maski nurkowej do twarzy, lecz później powietrze musi być systematycznie wdmuchiwane przez nos do maski. Dlatego do nurkowania poniżej 4–5 m używa się masek obejmujących równocześnie oczy i nos, w przeciwieństwie do okularków czy gogli pływackich, które chronią oczy i poprawiają widzialność, ale nie można w nich wyrównać ciśnienia wzrastającego wraz z zanurzaniem się. W czasie zanurzania się objętość powietrza w masce nurkowej nie ulega zmianie, więc także ciśnienie pozostaje niezmienione, natomiast wzrasta ciśnienie poza maską. Powstające podciśnienie oddziałuje na tkanki oka i krew w naczyniach krwionośnych, prowadząc najczęściej do przekrwienia i obrzęku oczu, a w skrajnych przypadkach do wylewu krwi wewnątrz gałki ocznej.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
 Statek z klocków LEGO
Statek z klocków..
Tajskie sprzedawczyni orzechów betel
Tajskie sprzedawc..
Skuter śnieżny Hima. Koncept
Skuter śnieżny Hi..
Czyż to nie jest żenujące?
Czyż to nie jest ..
Ważył  zaledwie 275 gramów.
Ważył zaledwie 2..
Wytłumacz te zdjęcia
Wytłumacz te zdję..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i ciekawe zdjęcia Muzeum ludzkiego ciała Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Śmieszne zdjęcia  z pomnikami Lawina blotna w Kolumbii Bawił się w połykacza ognia  spalił sobie twarz W krainie snu Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie. Drugie życie płyt winylowych W d.u.p.i.e Obeliksa łódź podwodna do... przemytu narkotyków Muzeum Porsche w Stuttgarcie, w Niemczech. Samobójstwo astronauty – seria zdjęć  Neila Dacosta Zawsze i wszędzie razem Najgorsze tatuaże na twarzy Ogromna dziura w Malmberget Podsumowanie roku 2010 Wie, jak wyglądać strasznie i nieprzyjaźnie.
Najnowsze sondaże
19,8%
13,3%
26,5%
40,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 520
Tapety