Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 8374
Avatar
Omal nie straciła wzroku podczas nurkowania
Dodał: Sandra »   Wed 31-07-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kristy i jej narzeczony Ryan przyjechali na safari nurkowe na Belize. Dziewczyna podczas nurkowania doznała urazu ciśnieniowego oczu, jest on następstwem niewyrównania ciśnienia powietrza w masce nurkowej w trakcie zanurzania się. Początkowo ciśnienie to może być wyrównywane przez dociskanie się maski nurkowej do twarzy, lecz później powietrze musi być systematycznie wdmuchiwane przez nos do maski. Dlatego do nurkowania poniżej 4–5 m używa się masek obejmujących równocześnie oczy i nos, w przeciwieństwie do okularków czy gogli pływackich, które chronią oczy i poprawiają widzialność, ale nie można w nich wyrównać ciśnienia wzrastającego wraz z zanurzaniem się. W czasie zanurzania się objętość powietrza w masce nurkowej nie ulega zmianie, więc także ciśnienie pozostaje niezmienione, natomiast wzrasta ciśnienie poza maską. Powstające podciśnienie oddziałuje na tkanki oka i krew w naczyniach krwionośnych, prowadząc najczęściej do przekrwienia i obrzęku oczu, a w skrajnych przypadkach do wylewu krwi wewnątrz gałki ocznej.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Motocykl z lat 1930.
Motocykl z lat 19..
Nie szara mysz.
Nie szara mysz.
Diablada - taniec diabłów
Diablada - taniec..
Kostium Oko Saurona
Kostium Oko Sauro..
Jamesy Bondy. Agenci 007
Jamesy Bondy. Age..
Policja przeszukała dom dilera narkotyków..
Policja przeszuka..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dziwne zjawisko na ulicach Pekinu Tak się żyje w więzieniach w USA Chłopiec znalazł  szczątki mamuta. Dziwny facet Szalony kibic z silikonowa klatą Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Portret Martina Luthera Kinga z Kostek Rubika. Najdłuższa ławka na świecie Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nurkowanie  rafowe z karmieniem rekinów Drugie życie starych iMaców Pub Hobbita w Nowej Zelandii Śmieszne i ciekawe zdjęcia Porzucone samochody w objęciach natury świnki morskie - kruszek Zabawne zwierzęta Oczekiwania vs. rzeczywistość To słynny aktor. Poznajesz go?
Najnowsze sondaże
8,2%
25,8%
7,7%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1836
Tapety