Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 9249
Avatar
Omal nie straciła wzroku podczas nurkowania
Dodał: Sandra »   Wed 31-07-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kristy i jej narzeczony Ryan przyjechali na safari nurkowe na Belize. Dziewczyna podczas nurkowania doznała urazu ciśnieniowego oczu, jest on następstwem niewyrównania ciśnienia powietrza w masce nurkowej w trakcie zanurzania się. Początkowo ciśnienie to może być wyrównywane przez dociskanie się maski nurkowej do twarzy, lecz później powietrze musi być systematycznie wdmuchiwane przez nos do maski. Dlatego do nurkowania poniżej 4–5 m używa się masek obejmujących równocześnie oczy i nos, w przeciwieństwie do okularków czy gogli pływackich, które chronią oczy i poprawiają widzialność, ale nie można w nich wyrównać ciśnienia wzrastającego wraz z zanurzaniem się. W czasie zanurzania się objętość powietrza w masce nurkowej nie ulega zmianie, więc także ciśnienie pozostaje niezmienione, natomiast wzrasta ciśnienie poza maską. Powstające podciśnienie oddziałuje na tkanki oka i krew w naczyniach krwionośnych, prowadząc najczęściej do przekrwienia i obrzęku oczu, a w skrajnych przypadkach do wylewu krwi wewnątrz gałki ocznej.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Obrazy malowane światłem
Obrazy malowane ś..
Głupota ludzka czasami nie zna granic
Głupota ludzka cz..
Tatuaż fana  gier komputerowych
Tatuaż fana gier..
Po kilkunastu operacjach plastycznych
Po kilkunastu ope..
Kanony piękna kobiety na przełomie XIX i XX wieku.
Kanony piękna kob..
99 słów na określenie piersi
99 słów na określ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Wiocha.ru Przyjaciele Chińscy żebracy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Klienci Wal-Mart. Zabawne zwierzęta. Dzieci zombie Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Reklama na autobusach Produkcja implantów piersi Dziwne dekoracje ogrodowe Małe módliszki Zabawny photoshop Co teraz? Niesamowicie realistyczne rzeźby z drewna. Najdłuższe włosy świata Mały domek na prerii. Zamaskowany przed Indianami Przejazd zamknięty
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety