Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 8956
Avatar
Omal nie straciła wzroku podczas nurkowania
Dodał: Sandra »   Wed 31-07-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kristy i jej narzeczony Ryan przyjechali na safari nurkowe na Belize. Dziewczyna podczas nurkowania doznała urazu ciśnieniowego oczu, jest on następstwem niewyrównania ciśnienia powietrza w masce nurkowej w trakcie zanurzania się. Początkowo ciśnienie to może być wyrównywane przez dociskanie się maski nurkowej do twarzy, lecz później powietrze musi być systematycznie wdmuchiwane przez nos do maski. Dlatego do nurkowania poniżej 4–5 m używa się masek obejmujących równocześnie oczy i nos, w przeciwieństwie do okularków czy gogli pływackich, które chronią oczy i poprawiają widzialność, ale nie można w nich wyrównać ciśnienia wzrastającego wraz z zanurzaniem się. W czasie zanurzania się objętość powietrza w masce nurkowej nie ulega zmianie, więc także ciśnienie pozostaje niezmienione, natomiast wzrasta ciśnienie poza maską. Powstające podciśnienie oddziałuje na tkanki oka i krew w naczyniach krwionośnych, prowadząc najczęściej do przekrwienia i obrzęku oczu, a w skrajnych przypadkach do wylewu krwi wewnątrz gałki ocznej.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Piwniczka ,jak marzenie.
Piwniczka ,jak ma..
Zboczony Królik
Zboczony Królik
Uma Thurman  o mały włos nie upadła z dzieckiem na rękach!
Uma Thurman o ma..
Absurdy rzeczywistości
Absurdy rzeczywis..
Jak się kładzie asfalt w Rosji
Jak się kładzie a..
Maelstrom
Maelstrom
Reklamy
Galeria zdjęć
Śpiące zwierzątka 23 foto Pilatusbahn Sliding Rock Naturalna zjeżdżalnia Beth Ditto weszła na podium Jedzenie z kamieni Labirynt z książek Dwie pijane kumpelki chłodzą się w upalny dzień Srebrny surfer. Niesamowity body paint Crisa Alexa Niedźwiedź Kermode. Duch niedźwiedź Wybuch w bloku mieszkalnym w Astrachaniu Zagadka dnia. Zgadnij, co to jest? Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nietypowe akwaria Mindfuck cz.2 BelAZ vs Niva Najdziwniejsze zdjęcia ciąży Świąteczny Trolling Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1872
Tapety