Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 7 8722
Avatar
Omal nie straciła wzroku podczas nurkowania
Dodał: Sandra »   Wed 31-07-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kristy i jej narzeczony Ryan przyjechali na safari nurkowe na Belize. Dziewczyna podczas nurkowania doznała urazu ciśnieniowego oczu, jest on następstwem niewyrównania ciśnienia powietrza w masce nurkowej w trakcie zanurzania się. Początkowo ciśnienie to może być wyrównywane przez dociskanie się maski nurkowej do twarzy, lecz później powietrze musi być systematycznie wdmuchiwane przez nos do maski. Dlatego do nurkowania poniżej 4–5 m używa się masek obejmujących równocześnie oczy i nos, w przeciwieństwie do okularków czy gogli pływackich, które chronią oczy i poprawiają widzialność, ale nie można w nich wyrównać ciśnienia wzrastającego wraz z zanurzaniem się. W czasie zanurzania się objętość powietrza w masce nurkowej nie ulega zmianie, więc także ciśnienie pozostaje niezmienione, natomiast wzrasta ciśnienie poza maską. Powstające podciśnienie oddziałuje na tkanki oka i krew w naczyniach krwionośnych, prowadząc najczęściej do przekrwienia i obrzęku oczu, a w skrajnych przypadkach do wylewu krwi wewnątrz gałki ocznej.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Złodziejaszki
Złodziejaszki
Pierwszy na świecie podwójny przeszczep rąk
Pierwszy na świec..
Człowiek orkiestra +  Roland Music Atelier Organ
Człowiek orkiestr..
Zabawne koszulki
Zabawne koszulki
Dziwny Motor Bike
Dziwny Motor Bike
Jednoślad bojowy
Jednoślad bojowy
Reklamy
Galeria zdjęć
Jaki zrobić dobry biurowy zart ? cd. Infiorata ,święto kwiatów we Włoszech Narodowe Stowarzyszenie Szerzenia Akceptacji dla Grubasów Sprawdz czy masz kosmate mysli Mafia węglowa w Chinach Na plaży, w Chinach Boliwia, święto czaszek Ona ma 78 lat Owca za 5 mln. złotych  GoldVish – najdroższy telefon Sprzęt do produkcji bimbru Statki w butelkach Co jest wewnątrz Statui Wolności? Co one robią?? Jak myślicie, Jak zrobić żabę z arbuza Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie 3-metrowy rekin. Tuż obok surferów Kreatywne domki dla kotów
Najnowsze sondaże
19,7%
13,1%
26,6%
40,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 518
Tapety