Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 13550
Avatar
Obchody 60-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej
Dodał: fredo »   Fri 02-10-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Trzygodzinna parada, 100 tys. statystów, 50 nowych rodzajów uzbrojenia, w tym balistyczne rakiety Dongfeng 31 - tak wyglądały w Pekinie obchody 60-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej
Chińscy przywódcy chcieli, by świat zobaczył dobrze uzbrojoną i nowoczesną armię nie mającą nic wspólnego z chłopskim wojskiem, które w 1949 r. wniosło komunistów do władzy. Mieszkańcy Pekinu oglądali jednak te cuda w telewizji, bo ze względów bezpieczeństwa plac Tiananmen i prowadzące do niego ulice zostały zamknięte dla publiczności. Mieszkańcom budynków przy trasie defilady zakazano nawet otwierać okna i wychodzić na balkon, a w całym mieście wprowadzono zakaz puszczania latawców, balonów i wypuszczania gołębi. Jak zawsze przed ważnymi okazjami policja wydaliła z Pekinu ludzi niewygodnych, a dysydentów pozamykała. Na długo przed paradą władze zablokowały też popularne strony Facebook i Twitter.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Hipnotyzujące schody.
Hipnotyzujące sch..
Spiralny domek Waldspirale
Spiralny domek Wa..
11-letni chłopiec ma aż 1,2 metra obwodu w pasie.
11-letni chłopiec..
Enanitos Toreros- mali torreadorzy.
Enanitos Toreros-..
Obiadek modliszki
Obiadek modliszki
Zabawny kotek
Zabawny kotek
Reklamy
Galeria zdjęć
Głupota ludzka czasami nie zna granic. Samochód wjechał wprost do biura Śmieszne i ciekawe zdjęcia Torty inspirowane znanymi filmami Ziemia, planeta ludzi Zippo. US Army z czasów wojny w Wietnamie Spier…laj z mojego Ferrari, kozioł Prawo Lincha Piękny uśmiech Oddział chirurgii ogólnej szpitala powiatowego w Rosji Wysypisko śmieci pod Siem Reap. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Celebryci z brodą i wasami  i ... bez Młode Karalucha Madagaskarskiego Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Jedzenie żywej ośmiornicy Gruby kot sfinks Ochroniarzy rożnych rządów .
Najnowsze sondaże
8,1%
25,9%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1853
Tapety