Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 3215
Avatar
Ośmiornica Paul nie żyje
Dodał: speed »   Wed 27-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Znana na całym świecie z poprawnych typowań poszczególnych meczów tegorocznych finałów mistrzostw świata w RPA ośmiornica Paul nie żyje poinformowało niemieckie akwarium w Oberhausen.Placówka w Oberhausen stała się sławna, po tym jak hodowana przez nią ośmiornica o imieniu Paul nie myliła się wybierając zwycięzców poszczególnych meczów piłkarskich MŚ.
Głowonóg wskazywał triumfatora wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników oznaczonych flagą danego państwa. Przewidział trafnie wszystkie wyniki spotkań, w których brała udział niemiecka reprezentacja, a także meczu o trzecie i pierwsze miejsce, m.in. przewidział porażki Niemców z Serbią i Hiszpanią.
Po MŚ Paul został zarejestrowany jako znak towarowy pod nazwą Paul the octopus oraz Octopus Paul. Rejestracji dokonano w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego UE w Alicante. Miało to uchronić Paula przed bezprawnym wykorzystywaniem jego wizerunku.
Paul przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, lecz został ściągnięty do Niemiec. Miał dwa i pół roku. Jeszcze w poniedziałek wieczorem był w dobrej formie, zdechł we wtorek nad ranem, ze starości podał rzecznik akwarium Ariane Vieregge.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 9
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Pływające kino
Pływające kino
Tatuaże w stylu Gwiezdnych wojen
Tatuaże w stylu G..
Blondynka na siłowni
Blondynka na siło..
Kolejny chiński przysmak
Kolejny chiński p..
Fotograf Jean-Paul Goude
Fotograf Jean-Pau..
Trybuny stadionów
Trybuny stadionów
Reklamy
Galeria zdjęć
Dzieci-żołnierze Kostiumy Cartoon na Halloween Najsilniejsze dziecko świata. Guliano Stro Czy Doda dobrze wygląda w krótkich włosach? Arcydzieła  mistrza tatuażu Jun Cha 5-latek rzucił palenie uzależnił się od jedzenia Zabawne zdjęcia z rzeżbami Życie pośrodku Oceanu Lot nad Dniestrem na  wbitych w plecy hakach! Dziecko z jajka Wioska bliźniaków. Polowanie na kraby tęczowe w Brazylii Klasyczne filmy i seriale w stylu kreskówek Szturmowcy Gwiezdnych wojen w codziennych sytuacjach Ciekawe Fryzury Sportowców Nocne Tokyo Tilt Shift Gołe kury Plakaty filmowe
Najnowsze sondaże
20,0%
13,2%
26,5%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 521
Tapety