Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 3269
Avatar
Ośmiornica Paul nie żyje
Dodał: speed »   Wed 27-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Znana na całym świecie z poprawnych typowań poszczególnych meczów tegorocznych finałów mistrzostw świata w RPA ośmiornica Paul nie żyje poinformowało niemieckie akwarium w Oberhausen.Placówka w Oberhausen stała się sławna, po tym jak hodowana przez nią ośmiornica o imieniu Paul nie myliła się wybierając zwycięzców poszczególnych meczów piłkarskich MŚ.
Głowonóg wskazywał triumfatora wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników oznaczonych flagą danego państwa. Przewidział trafnie wszystkie wyniki spotkań, w których brała udział niemiecka reprezentacja, a także meczu o trzecie i pierwsze miejsce, m.in. przewidział porażki Niemców z Serbią i Hiszpanią.
Po MŚ Paul został zarejestrowany jako znak towarowy pod nazwą Paul the octopus oraz Octopus Paul. Rejestracji dokonano w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego UE w Alicante. Miało to uchronić Paula przed bezprawnym wykorzystywaniem jego wizerunku.
Paul przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, lecz został ściągnięty do Niemiec. Miał dwa i pół roku. Jeszcze w poniedziałek wieczorem był w dobrej formie, zdechł we wtorek nad ranem, ze starości podał rzecznik akwarium Ariane Vieregge.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 9
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Mark Visser. Nocny surfing na plaży Jaws
Mark Visser. Nocn..
Bambi i Thumper
Bambi i Thumper
Tuning samolotów
Tuning samolotów
Smutne pieski
Smutne pieski
Konstantynopol, stolica państwa ottomańskiego
Konstantynopol, s..
Niebezpieczny sport i jego skutki
Niebezpieczny spo..
Reklamy
Galeria zdjęć
Chłopiec ma 10 miesięcy, a waży już tyle co sześciolatek Pojazdy opancerzone meksykańskiej mafii Po imprezie 19 fotek Karykatury on-line Spirala z 270 tys. klocków LEGO Śpiące dzieciaki 35 km taśmy klejącej. Tylko w Afryce . Prawdziwe znaczenie dziwnych znaków. Prawdziwi motocykliści Śmieszne i ciekawe zdjęcia Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek Niezwykły kamienny las na Madagaskarze Niedźwiedź brunatny utknął na drzewie Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Śmieszne i ciekawe zdjęcia Fernando Ferreiro Colmenares
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1883
Tapety