Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 7 25331
Avatar
Najkrótszy międzynarodowy most drogowy
Dodał: Sandra »   Sat 06-06-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Na Rzece Św. Wawrzyńca na pograniczu USA i Kanady, pomiędzy stanem Nowy Jork (USA) i prowincją Ontario znajduje się łańcuch wysp .Odrzucając z rachuby kępy i głazy, na których nie rośnie ani jedno drzewo lub krzew i które nie pozostają powyżej powierzchni wód rzeki przez cały rok, oblicza się, że wysp spełniających te kryteria jest 1865.
Granica państwowa USA i Kanady przebiega nurtem rzeki tak, że część z Tysiąca Wysp znajduje się po jednej, a część po drugiej stronie linii granicznej, np trzy duże wyspy sąsiadujące z kanadyjskim hrabstwem Frontenac - Carleton Island, Grindstone Island i Wellesley Island - należą do USA, a kilka dalszych, m.in. Hill Island i Grenadier Island - do Kanady. Pomiędzy wyspami Wellesley i Hill znajduje się most, który według niektórych jest najkrótszym międzynarodowym mostem drogowym.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 9
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Szczęśliwy koniec dla kolumbijskiego motocyklisty
Szczęśliwy koniec..
Remake znanych obrazów
Remake znanych ob..
NIETYPOWE ŚLUBY I WESELA
NIETYPOWE ŚLUBY I..
Kolejna śmieszna reklama z Japonii
Kolejna śmieszna ..
Najgorsze tatuaże
Najgorsze tatuaże
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia 30 fotek
Śmieszne i po pro..
Reklamy
Galeria zdjęć
Rysunki dzieci z autyzmem Piwniczka ,jak marzenie. Neo-surrealistyczne obrazy Georga Grie Nieudany trik Smutne pieski Wybryki natury Pożegnanie z bronią. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Piękno w stylu retro. Bananomobil Jonah Hill stracił na wadze. Obchody 60-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej Grillowany boczek Wybuch mobilnego telefonu. Poświata startującej rakiety Po raz pierwszy od 30 lat zamarzło Czarne Morze Człowiek Drzewo Przyjaciele
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,6%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1877
Tapety