Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 7 25114
Avatar
Najkrótszy międzynarodowy most drogowy
Dodał: Sandra »   Sat 06-06-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Na Rzece Św. Wawrzyńca na pograniczu USA i Kanady, pomiędzy stanem Nowy Jork (USA) i prowincją Ontario znajduje się łańcuch wysp .Odrzucając z rachuby kępy i głazy, na których nie rośnie ani jedno drzewo lub krzew i które nie pozostają powyżej powierzchni wód rzeki przez cały rok, oblicza się, że wysp spełniających te kryteria jest 1865.
Granica państwowa USA i Kanady przebiega nurtem rzeki tak, że część z Tysiąca Wysp znajduje się po jednej, a część po drugiej stronie linii granicznej, np trzy duże wyspy sąsiadujące z kanadyjskim hrabstwem Frontenac - Carleton Island, Grindstone Island i Wellesley Island - należą do USA, a kilka dalszych, m.in. Hill Island i Grenadier Island - do Kanady. Pomiędzy wyspami Wellesley i Hill znajduje się most, który według niektórych jest najkrótszym międzynarodowym mostem drogowym.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 9
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Wytatuowane dziecko
Wytatuowane dziec..
Zmarł Michael Jackson
Zmarł Michael Jac..
Wiewiórki w aucie urządziły sobie magazyn.
Wiewiórki w aucie..
Transport samochodów z miejsca kolizji
Transport samocho..
Wypadki drogowe zarejestrowane przez Google Street View
Wypadki drogowe z..
Pionowy ogród Patricka Blanca, Madryt.
Pionowy ogród Pat..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dziwne bandaże Naturalny jedwab Latający smok Kreatywne plecaki Zdjęcia typu WTF Mamy Najstarszy Kubańczyk swiętuje 111 urodziny Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zawartość torebek i kieszeni   Wystarczy wierzyć w siebie. Szokująca kampania antynikotynowa w UK Zdjecia cz.1 Body art sprzed 100 lat Dom w stylu jaskiniowym. Pomylił rzekę z drogą Krajobraz Denksiya - kolorowe góry Chin Zagadka dnia Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Najnowsze sondaże
19,8%
13,3%
26,5%
40,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 520
Tapety