Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 14 39142
Avatar
Mikro-świnki
Dodał: Barbara »   Wed 07-10-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wielu ludzi ma w domu psa czy kota, ale czy ktoś słyszał, żeby trzymać w domu świnkę? Mikro-świnki są krewnymi dzikich świń zamieszkujących tereny Chin. Tam udomowiono je już dwa tysiące lat temu, ale w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno. Świnki rosną przez trzy lata i osiągają wagę ok. 20kg. Można je trzymać w domu, bo są pojętne i udaje się je nauczyć czystości. Świnki powinno się wyprowadzać na spacery tak jak psy (na smyczy lub w szelkach). Nie wolno im jednak pozwolić chodzić po schodach ani po śliskiej powierzchni, bo łatwo łamią nóżki. Trzeba przygotować dla świnek obszerny kojec wysłany słomą. Ich codzienne pożywienie powinno się składać z siana, gotowanych ziemniaków i marchwi oraz z surowych warzyw liściastych. Od czasu do czasu niech zjedzą też trochę owoców i mięsa. Nie wolno im podawać gotowych karm dla kotów czy psów, ani resztek ze stołu. Świnki są bardzo łakome, zabawnie proszą o smakołyk, za ulubione jedzenie zrobią wszystko. Nie wolno im jednak ulegać i pozwolić, by za bardzo utyły, bo bardzo szkodzi ich zdrowiu.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 25
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Spiralna fotografia.
Spiralna fotograf..
Ostatni posiłek przed egzekucją.
Ostatni posiłek p..
Poczuj się jak Spiderman
Poczuj się jak Sp..
Clingstone- dom na skale
Clingstone- dom n..
Dzieciństwo bez przyszłości
Dzieciństwo bez p..
Zabawne pingwiny
Zabawne pingwiny
Reklamy
Galeria zdjęć
Dziewczyny z rosyjskich portali społecznościowych cz.II Sztuka na barierkach Muzeum ludzkiego ciała Chyba najwyższy czas zmienić dilera Megachiroptera Latajace lisy Volkswagen Mini-Gol dla ludzi niskiego wzrostu Pojazd hybrid W tandemie łatwiej. Ciekawy gadżet Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Tekturowe  bezdomne dzieci na ulicach wielkich miast. Domy i apartamenty polskich celebrytów Złoty Tygrys. Pralinki pełne niespodzianek. Hangmatting, czas na kolejne dziwactwo Portrety słynnych  hollywoodzkich morderców Wylądował na ulicy o szerokości zaledwie pięciu metrów. Ouć! Ale się ponabijali!
Najnowsze sondaże
19,8%
13,3%
26,5%
40,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 520
Tapety