Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 14 38952
Avatar
Mikro-świnki
Dodał: Barbara »   Wed 07-10-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wielu ludzi ma w domu psa czy kota, ale czy ktoś słyszał, żeby trzymać w domu świnkę? Mikro-świnki są krewnymi dzikich świń zamieszkujących tereny Chin. Tam udomowiono je już dwa tysiące lat temu, ale w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno. Świnki rosną przez trzy lata i osiągają wagę ok. 20kg. Można je trzymać w domu, bo są pojętne i udaje się je nauczyć czystości. Świnki powinno się wyprowadzać na spacery tak jak psy (na smyczy lub w szelkach). Nie wolno im jednak pozwolić chodzić po schodach ani po śliskiej powierzchni, bo łatwo łamią nóżki. Trzeba przygotować dla świnek obszerny kojec wysłany słomą. Ich codzienne pożywienie powinno się składać z siana, gotowanych ziemniaków i marchwi oraz z surowych warzyw liściastych. Od czasu do czasu niech zjedzą też trochę owoców i mięsa. Nie wolno im podawać gotowych karm dla kotów czy psów, ani resztek ze stołu. Świnki są bardzo łakome, zabawnie proszą o smakołyk, za ulubione jedzenie zrobią wszystko. Nie wolno im jednak ulegać i pozwolić, by za bardzo utyły, bo bardzo szkodzi ich zdrowiu.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 25
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kocia mama.
Kocia mama.
Kot, który podnosi kciuk
Kot, który podnos..
Dwugłowy chłopiec urodzony w Indiach
Dwugłowy chłopiec..
Gitary o niezwykłych kształtach
Gitary o niezwykł..
Sposób na szlaban parkingowy
Sposób na szlaban..
Filcowe gwiazdy Kay Petal
Filcowe gwiazdy K..
Reklamy
Galeria zdjęć
Drezyno-rower Dzieciaki – zwierzaki. Foto Toma Arma cz. II. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Czołg z pudełek po jajkach Ogromny guz przez wiele lat zniekształcał jej twarz! X Men tatuaże Karmienie krokodyli Nurek-hydraulik Jak to sie stało? Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Wytatuowane twarze kobiet z plemienia Chin Miniaturowy świat Slinkachu  Przerażające, straszne zdjęcia. Duch współpracy. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Ta praca nie należy do najprzyjemniejszych. Ciekawy pomysł na recykling butelek PET Liu Bolin.Sztuka kamuflażu.
Najnowsze sondaże
8,2%
25,8%
7,7%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1846
Tapety