Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 14 39327
Avatar
Mikro-świnki
Dodał: Barbara »   Wed 07-10-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Wielu ludzi ma w domu psa czy kota, ale czy ktoś słyszał, żeby trzymać w domu świnkę? Mikro-świnki są krewnymi dzikich świń zamieszkujących tereny Chin. Tam udomowiono je już dwa tysiące lat temu, ale w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno. Świnki rosną przez trzy lata i osiągają wagę ok. 20kg. Można je trzymać w domu, bo są pojętne i udaje się je nauczyć czystości. Świnki powinno się wyprowadzać na spacery tak jak psy (na smyczy lub w szelkach). Nie wolno im jednak pozwolić chodzić po schodach ani po śliskiej powierzchni, bo łatwo łamią nóżki. Trzeba przygotować dla świnek obszerny kojec wysłany słomą. Ich codzienne pożywienie powinno się składać z siana, gotowanych ziemniaków i marchwi oraz z surowych warzyw liściastych. Od czasu do czasu niech zjedzą też trochę owoców i mięsa. Nie wolno im podawać gotowych karm dla kotów czy psów, ani resztek ze stołu. Świnki są bardzo łakome, zabawnie proszą o smakołyk, za ulubione jedzenie zrobią wszystko. Nie wolno im jednak ulegać i pozwolić, by za bardzo utyły, bo bardzo szkodzi ich zdrowiu.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 25
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dzieła sztuki z masy perlowej
Dzieła sztuki z m..
Zabawka dla piesków
Zabawka dla piesk..
Dwugłowa jaszczurka
Dwugłowa jaszczur..
Czarnobyl - zaginiony film.
Czarnobyl - zagin..
Co ona wyprawia?
Co ona wyprawia?
Absurdy otaczającej nas rzeczywistości
Absurdy otaczając..
Reklamy
Galeria zdjęć
Psy i dzieci ) Rzeźby z rajstop Śmieszne i ciekawe zdjęcia Piercing LeParkour Nurek-hydraulik Marussia - rosyjska propozycja samochodu sportowego Matka ośmiolatki wstrzykuje jej botoks Powódź w Peru Mistrzostwa w tańcu na rurze Męskie jaskinie Najlepsze cospleye 2012 Conchita Wurst Dama z brodą Prawdziwe znaczenie dziwnych znaków. Twarze z rąk Ośmioletni chłopiec z siedmioma kończynami Do kogo oni są podobni Capela dos Ossos.
Najnowsze sondaże
36,1%
17,6%
11,2%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 529
Tapety