Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 31766
Avatar
Maski świata.
Dodał: Sandra »   Sat 21-02-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Ludzkość zna i stosuje maski rytualne i obrzędowe od tysiącleci. Moc większości masek polega na tym, że zakładające je osoby : szamani, wróżbici, wodzowie plemion, wojownicy i wielu innych członków lokalnej społeczności łączyli się ze światem duchowym. Pierwotnie maska była zobrazowaniem wyglądu niewidzialnego bóstwa, które poprzez tancerza przekazywało swoją wolę i informowało o zamierzeniach na przyszłość. Lokalny bóg, przejmując kontrolę nad tancerzem w masce, mógł zarządzać losami całych plemion.Podczas składania bóstwom ofiar (z ludzi również) wymagane było, by uczestnicy rytuału mieli na sobie maski tylko wówczas obrzęd miał sens i dar był przyjmowany, a tracąca ziemskie życie istota, przyjmowana była do świata duchowego.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 6
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Felgi .
Felgi .
Został zaatakowany przez lamparda
Został zaatakowan..
Potworność!
Potworność!
Do pracy, z dziećmi
Do pracy, z dzieć..
Miniatury do Apokalipsy
Miniatury do Apok..
Naczyniaki.
Naczyniaki.
Reklamy
Galeria zdjęć
Gwen Murphy  Foot Fetish Laetitia Casta w bardzo  prześwitującej kreacji Rosyjska łódż podwodna z 1720 roku Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nietypowe wypadki drogowe Geoduck-afrodyzjak Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Vancouver Wysadzenie mostu Miasto grzechotników. Kawa pozyskiwana z odchodów łaskuna muzanga Kot bez nosa Slumsy w centrum Kijowa Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor Gomata - napój z moczu świętych krów Luki kanalizacyjne w Japonii Zabawy perspektywą Zabawne trumny z Ghany Do czego może przydać się laptop?
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety