Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 9 8247
Inne »
Avatar
Małżeństwa dzieci w Indiach
Dodał: barakuda »   Thu 20-05-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pomimo tego, że zabronione prawnie od 1929 roku, takie małżeństwa nadal są zawierane, pod patronatem tradycji, głównie w najbiedniejszych rodzinach. Obecnie 33% dziewcząt w Indiach jest wydawane za mąż przed osiągnięciem legalnego wieku dla zamążpójścia - 18 lat. Ten wywodzący się ze średniowiecza rytuał ma straszny wpływ na dziewczynki: pomijając fakt, że nie są psychicznie gotowe na bycie matkami, zmuszenie do małżeństwa w wieku 11-15 lat skazuje je na analfabetyzm, finansową zależność i nieudolność.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 10
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Akcja ratowania młodego wieloryba na plaży Surfers Paradise w Australii.
Akcja ratowania m..
Christina Aguilera bez makijażu.
Christina Aguiler..
Fotobomby z dziewczynami w bikini
Fotobomby z dziew..
Izraelscy żołnierze tańczą na służbie
Izraelscy żołnier..
Mężczyzna, czy kobieta?
Mężczyzna, czy ko..
Najwyższa góra w Układzie Słonecznym
Najwyższa góra w ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Pojazd fana Futuramy Absurdy otaczającej nas rzeczywistości Ortodoksyjni  Żydzi protestowali przeciwko otwarciu w szabat publicznego parkingu. Zwariowane tatuaże Genius Amerykańscy policjanci w akcji Policja  szukała czarnoskórego Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie Gigantyczne pożary w Teksasie Wydra kontra aligator Najbrzydszy pies świata 2012 Zabawne zwierzęta. Zimno zimno zimno W supermarkecie Dom Frodo 11 fotek Innes McDougall. Realistyczne portrety Śmieszne i ciekawe zdjęcia Bunny Suicide-Kroliczek samobojca
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety