Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 2379
Avatar
Książki oprawione w ludzką skórę
Dodał: Sandra »   Sun 13-04-2014 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Moda na wykorzystywanie ludzkiej skóry w celach bibliofilskich jest względnie nowa. W XVIII wieku takie makabryczne oprawy miało w swoich zbiorach paru anatomów, którzy mieli względnie najłatwiejszy dostęp do "surowca"
Jest pewną prawidłowością, że takie oprawy nosiły akta procesowe lub inne teksty dotyczące przestępcy. Pierwszym chyba znanym tego rodzaju przypadkiem są akta jezuity Henry'ego Garneta, jednego z członków Spisku Prochowego (1605), oprawne ponoć w skórę zdjętą z jego twarzy lub z twarzą w skórze odciśniętą .Większość znanych przypadków pochodzi jednak z początków wieku XIX. Tak było w przypadku Johna Horwooda, osiemnastolatka powieszonego w Bristolu w 1821 roku za morderstwo ukochanej. Chirurg Richard Smith, który przeprowadzał publiczną sekcję, przesłał introligatorowi skórę i polecił oprawić w nią rozmaite dokumenty i druki ulotne dotyczące Horwooda.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Pływające kino
Pływające kino
Tatuaże w stylu Gwiezdnych wojen
Tatuaże w stylu G..
Blondynka na siłowni
Blondynka na siło..
Kolejny chiński przysmak
Kolejny chiński p..
Fotograf Jean-Paul Goude
Fotograf Jean-Pau..
Trybuny stadionów
Trybuny stadionów
Reklamy
Galeria zdjęć
Dzieci-żołnierze Kostiumy Cartoon na Halloween Najsilniejsze dziecko świata. Guliano Stro Czy Doda dobrze wygląda w krótkich włosach? Arcydzieła  mistrza tatuażu Jun Cha 5-latek rzucił palenie uzależnił się od jedzenia Zabawne zdjęcia z rzeżbami Życie pośrodku Oceanu Lot nad Dniestrem na  wbitych w plecy hakach! Dziecko z jajka Wioska bliźniaków. Polowanie na kraby tęczowe w Brazylii Klasyczne filmy i seriale w stylu kreskówek Szturmowcy Gwiezdnych wojen w codziennych sytuacjach Ciekawe Fryzury Sportowców Nocne Tokyo Tilt Shift Gołe kury Plakaty filmowe
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1872
Tapety