Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 2444
Avatar
Książki oprawione w ludzką skórę
Dodał: Sandra »   Sun 13-04-2014 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Moda na wykorzystywanie ludzkiej skóry w celach bibliofilskich jest względnie nowa. W XVIII wieku takie makabryczne oprawy miało w swoich zbiorach paru anatomów, którzy mieli względnie najłatwiejszy dostęp do "surowca"
Jest pewną prawidłowością, że takie oprawy nosiły akta procesowe lub inne teksty dotyczące przestępcy. Pierwszym chyba znanym tego rodzaju przypadkiem są akta jezuity Henry'ego Garneta, jednego z członków Spisku Prochowego (1605), oprawne ponoć w skórę zdjętą z jego twarzy lub z twarzą w skórze odciśniętą .Większość znanych przypadków pochodzi jednak z początków wieku XIX. Tak było w przypadku Johna Horwooda, osiemnastolatka powieszonego w Bristolu w 1821 roku za morderstwo ukochanej. Chirurg Richard Smith, który przeprowadzał publiczną sekcję, przesłał introligatorowi skórę i polecił oprawić w nią rozmaite dokumenty i druki ulotne dotyczące Horwooda.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
300000 obserwowanych ptaków
300000 obserwowan..
Najbardziej zanieczyszczone miasto świata
Najbardziej zanie..
Lekcja tolerancji w brytyjskiej szkole
Lekcja tolerancji..
Sprawdz czy masz kosmate mysli
Sprawdz czy masz ..
Jak zaskoczyć dziewczynę?
Jak zaskoczyć dzi..
Całe życie w klatce
Całe życie w klat..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dom z butelek T-shirty dla fanów gier komputerowych Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Potrójna wpadka na wybiegu Śmieszne i ciekawe zdjęcia Śmieszne i ciekawe zdjęcia Eminemowi nie spodobał tyłek Sachy Barona Cohena Śmieszne i ciekawe zdjęcia Rekreacje i parodie na 'Mona Liza' Rancho dla kotów Kompilacja pijanych ludzi i ich wpadek Czeski piłkarz, fryzura amerykańskich rednecków Monkey Light, wyświetlacze na koła roweru . Szalony tuning Imprezka... Mickey Rourke po operacji plastycznej Najgorszy gang na świecie. Mara Salvatrucha (MS-13). Najdziwniejsze modyfikacje ciała
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety