Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 26031
Avatar
Kamasutra wyrzeźbiona w kamieniu .
Dodał: deki »   Fri 08-05-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Erotyczne rzeźby z indyjskiej świątyni w Khadżuraho do dziś wywołują sensację na całym świecie. Jedni widzą w nich pornografię, inni genialne dzieło. Istnieje co najmniej kilka teorii na temat znaczenia tych wizerunków. Według jednych uczonych miały one na celu oczyszczenie i pokutę, ponieważ tylko ten, kto w obliczu tak rozpasanej prowokacji oparł się cielesnej pokusie, był godny wejścia do świątyni. Inni twierdzą, że figury, pokazując otwarcie skryte fantazje i dzikie perwersje, symbolizują nędzę duchową człowieka. Ale są też tacy, których zdaniem rzeźby z Khadżuraho ukazują przyjemność cielesną jako jedyny raj dostępny ludziom.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Felgi .
Felgi .
Został zaatakowany przez lamparda
Został zaatakowan..
Potworność!
Potworność!
Do pracy, z dziećmi
Do pracy, z dzieć..
Miniatury do Apokalipsy
Miniatury do Apok..
Naczyniaki.
Naczyniaki.
Reklamy
Galeria zdjęć
Gwen Murphy  Foot Fetish Laetitia Casta w bardzo  prześwitującej kreacji Rosyjska łódż podwodna z 1720 roku Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nietypowe wypadki drogowe Geoduck-afrodyzjak Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Vancouver Wysadzenie mostu Miasto grzechotników. Kawa pozyskiwana z odchodów łaskuna muzanga Kot bez nosa Slumsy w centrum Kijowa Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor Gomata - napój z moczu świętych krów Luki kanalizacyjne w Japonii Zabawy perspektywą Zabawne trumny z Ghany Do czego może przydać się laptop?
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1883
Tapety