Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 2702
Avatar
Jezioro Półksiężyca
Dodał: lika »   Sun 24-06-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Około 6 kilometrów na południe od miasta Dunhuang w środkowych Chinach znajduje się niezwykłe miejsce, które cieszy się sławą od ponad 2000 lat. To oaza na Jedwabnym Szlaku, miejsce które do dziś daje wytchnienie wyprawiającym się na pustynię. Położone na Pustyni Gobi źródło, od XVII do początku XX wieku nazywano Yueyaquan.
Nad jeziorem znajduje się klasztor mnichów konfucjańskich, Pałac Cesarzowej (Niangniangdian), Królewski Pałac Smoka (Longwanggong) oraz Grota Medycyny. Jezioro leży u stóp góry Mingsha, słynnej ze "śpiewających wydm". To niezwykle zjawisko spowodowane jest specyficznym oddziaływaniem wiatru na piasek.
Od lat 60. XX wieku prowadzono regularne badania dotyczące rozmiarów jeziora. W 1990 roku stwierdzono, że na przestrzeni ostatnich 40 lat, zbiornik zaczął zanikać - zmniejszył się niemal siedmiokrotnie! W 2006 roku chiński rząd wszczął starania o utrzymanie stałej głębokości i obszaru źródła.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kolorowe fryzury
Kolorowe fryzury
Śpiące kotki
Śpiące kotki
Dzieci w Afgańskich więzieniach
Dzieci w Afgański..
Bursztynowe filiżanki do kawy
Bursztynowe filiż..
Cyrkowy pies
Cyrkowy pies
Dzióbki
Dzióbki
Reklamy
Galeria zdjęć
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Charakter pisma. Krwawe walki psów w Kazachstanie Jak osy budują gniazdko Przerażający wypadek. Samochodziki z puszek aluminiowych Ilustracje Adama Howie Kwiaty i motyle z kobiecych ciał. Nietypowe wypadki samochodowe Homeryczne portrety od Davida Bartona Maluszek w dniu narodzin ważył zaledwie 275 gram Lodowe kwiaty  Zdjęcia carskiej rodziny Romanowych  z lat 1907-1915 Fontanna z ceramiki sanitarnej Wiocha.ru Damska bielizna z...rogów jelenia i muszli. Lady Gaga znowu szokuje - tym razem... cellulitem. Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety