Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 18 7845
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Fri 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dlaczego aktorzy tak dobrze grają śmierć
Dlaczego aktorzy ..
Guzki dnawe, tophi
Guzki dnawe, toph..
Rekord Guinnessa w skokach na skakance
Rekord Guinnessa ..
Kolekcjoner śmieci.
Kolekcjoner śmiec..
Katastrofa pociągu w Chinach
Katastrofa pociąg..
To takie ludzkie !
To takie ludzkie ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Niezwykłe dzieła sztuki Cmok cmok Jak poluje wyrak upiór Niesamowite rzeźby z balansujących kamieni Michaela  Graba Jaskinia Rąk Cueva de las Manos Różowy wyścig   Pink Stiletto Race Day Bliźniak pasożytniczy Dziwne zjawisko w Norwegii Bo w życiu najważniejsze jest aby się nie poddawać Zdjęcia samochodów WRC w HDR  Alexandra Sophie 9 etapów życia kobiety Chiński gangster Więcej niż tylko zdjęcia Patrz mi w oczy! ERROR 404 – lepsze strony błędów Pajęczyca Zabawki dzieci ze slumsów Wyrzucona na margines społeczeństwa
Najnowsze sondaże
8,0%
25,8%
7,8%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1752
Tapety