Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 16 4340
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Podsumowanie roku 2010
Podsumowanie roku..
Happy Rizzi House
Happy Rizzi House
Zdjecia od Pietera Hugo
Zdjecia od Pieter..
Beaches Wallpapers
Beaches Wallpaper..
 Najgrubsza kobieta USA  odzyskała meża
Najgrubsza kobie..
Ferrari Limousine F 360
Ferrari Limousine..
Reklamy
Galeria zdjęć
Transport rekina wielorybiego na rynek Niezwykłe ubrania Mehmet Ozgur Śmieszne zdjęcia ślubne Wiocha.ru cz.25 Ale marchew! Batvan. Nie wierz własnym oczom! Sandomierz znów pod wodą! Największa mozaika z tostów Zdyskwalifikowali zawodniczkę z Miss Universe, bo... urodziła się mężczyzną. Tatuaż na twarzy Zabawne zwierzęta Ogromne felgi Malowana Pustynia. Painted Desert Podobieństwa Dzhallikattu - pokonanie byka gołymi rękami Królowa Anglii i Prezydenci USA
Najnowsze sondaże
7,8%
26,7%
8,2%
50,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1495
Polecamy
Tapety
Tapety HD na pulpit - Animals cz. 1 Broń -Tapety na pulpit Tapety Noworoczne Tapety Sylwestrowe (1600X1200) Kompozycja Gray Zune Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Tematy na telefon komórkowy S60 (Symbian series 60)