Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 17 5150
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Ultimate Mashup. Podsumowanie największych hitów 2011 w jednym utworze
Ultimate Mashup. ..
Pierwszy, 75-metrowy diabelski młyn
Pierwszy, 75-metr..
Pieski  na huśtawce
Pieski na huśtaw..
Zawodnik przeciął rywalowi szyję łyżwą
Zawodnik przeciął..
Idiakant
Idiakant
Niezwykłe naczynia do wina
Niezwykłe naczyni..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zdjęcia rentgenowskie kobiet w gorsecie Rysunki dzieci z obozu  Terezin Pokoje ze schowkiem Z wizytą u dentysty Ellie Jaycock nastolatka z gigantycznymi piersiami Stań się kimś innym dzięki książkom Skamieniały Las – Park Narodowy w Arizonie Tough Mudder 2012 Zagadka dnia. Zgadnij, co to jest? Transport publiczny na Kubie. Ciężarówka z burakami cukrowymi staranowała dom Pluszowe misie Jak to robią ślimaki 60 postapokaliptycznych wizji cz.1 Niewiele brakowało Największy obraz z kawy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Niesamowite umiejętności pilota .
Najnowsze sondaże
19,5%
12,7%
26,1%
41,7%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 456
Polecamy
Tapety
Kompozycja Gray Zune  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 3 Hot Video Wallpapers -01 HD Wallpapers cz2.  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 2 Tapety Continents - Kontynenty