Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 18 7976
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Fri 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kiss Series Andyego Bartera
Kiss Series Andye..
Pałac prezydenta Zimbabwe
Pałac prezydenta ..
Ganguro
Ganguro
Kot z dwoma parami uszu.
Kot z dwoma param..
W Chinach przygotowania do obchodów 60 lecia CHRL
W Chinach przygot..
Niezwykły wypadek motocyklowy!
Niezwykły wypadek..
Reklamy
Galeria zdjęć
Klucze przerobione na broń palną Szklana winda Zemsta  kochanka Wpadki i zabawy w wojsku Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Piękne dziewczyny na  targach Tokyo Game Show 2012. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Najgorętsze sceny. Piłka nożna Tak w Chinach radzą sobie z nielegalnymi taksówkarzami Szkło. Opuszczona Wyspa Gunkanjim Jaguar ma 75 lat Koleżanka dla małpiszona Śmieszne i ciekawe zdjęcia Tatuaże fanów Gry o Tron Wielkie Księstwo Luksemburga Jared Leto drastycznie schudł dla roli Inne zastosowanie żelazka
Najnowsze sondaże
19,2%
12,7%
26,3%
41,8%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 495
Tapety