Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 16 3949
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Żywcem zjedzony przez robaki
Żywcem zjedzony p..
Poród na Haiti.
Poród na Haiti.
Pigmalion . Wyrzeźbił kobietę swoich marzeń
Pigmalion . Wyrze..
Ubranka dla psów
Ubranka dla psów
Guz
Guz
Lee Eunyeol. Gwiezdne noce
Lee Eunyeol. Gwie..
Reklamy
Galeria zdjęć
Kostium Big Daddyego z Bioshock Człowiek- lampart Więcej niż zdjęcia Styl zombie Śmieszne i ciekawe zdjęcia Martwe delfiny i pelikany na plażach w Peru Chiny walczą z wyciekiem ropy Zwierzęta- inwalidzi. Najbardziej zakręcone rondo świata Zabawne zwierzęta Zwyrodnialcy  Na krawędzi nędzy Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Niecodzienny wypadek Szczyt mody w Kolumbii. Prawo natury Gorzkie dzieciństwo Jak zrobić sztuczną ranę.
Najnowsze sondaże
18,6%
12,5%
26,4%
42,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 409
Polecamy
Tapety
Tapety Christmas Girls Wallpapers (40 foto) Tapety 3D HD - High Definition Kompozycja systemu Azenis2 HD Wallpapers cz1. Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) HD Wallpapers cz2.