Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 17 4686
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dramatyczne momenty w sporcie.
Dramatyczne momen..
Beardyman znowu w akcji
Beardyman znowu w..
Co będziesz w stanie przewieźć  swoim pojazdem?
Co będziesz w sta..
Kopie piwnicę używając miniaturowe maszyny
Kopie piwnicę uży..
Zwierzęta jako mistrzowie lewitacji
Zwierzęta jako mi..
Przepis na film doskonały
Przepis na film d..
Reklamy
Galeria zdjęć
Najdziwniejsi klienci z WalMart Takie rzeczy tylko w Rosji Zamrożone pieniądze. Sztuka z używanych gum do żucia Misja ratunkowa Gigantyczne zwierzęta Le Truc, restauracja na kółkach Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Najgorszy Tatuaż z Marilyn Monroe Rzeżby ryb z plastikowych butełek Pierwsze spotkanie z ojcem ... Wiocha.ru cz.3 Kostiumy na Halloween Wystawa motyli w Londynie Zagłodziła psa na śmierć! Niebezpieczna zabawka Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Świat nie musi być czarno-biały.
Najnowsze sondaże
39,1%
19,1%
11,6%
30,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 430
Polecamy
Tapety
 Tapety HD na pulpit - Animals cz. 3 Fotografie typu rybie oko. Valentine 3D Screensaver Wellwasser Bluescreen Screensaver Kompozycja ChromeXP2  SP1-SP3. Broń -Tapety na pulpit