Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 17 4968
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zanim kule trafiły dziewczynkę, 7-latka stanęła w płomieniach
Zanim kule trafił..
Szeryff na służbie
Szeryff na służbi..
 Rzeźby Seiko Kato
Rzeźby Seiko Kato
Kobieta wskoczyła do niedzwiedzi polarnych.
Kobieta wskoczyła..
Rosyjska impreza na balkonie do upadłego
Rosyjska impreza ..
Mohammad Latif Khatana Człowiek bez twarzy będzie ojcem
Mohammad Latif Kh..
Reklamy
Galeria zdjęć
Evander Holyfield vs Nikolai Valuev Jak nosorożce postępują z intruzami Nie chcielibyście jechać  tym autobusem Zoo Islandia z lotu ptaka Wojskowy kamuflaż. Photoshop Tunel pod bankiem. Rabunek  w hollywoodzkim stylu Plakaty filmowe z Ghany Basen wewnątrz... samochodu Waleczny kot Słodziutka mała małpka Robisz to źle! Niedźwiedzica z młodymi  i tygrys. Gaucho południowoamerykański kowboj Body art Nie probuj powtorzyc tego Najdłuższy pocałunek świata.
Najnowsze sondaże
7,9%
26,1%
8,0%
51,1%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1565
Polecamy
Tapety
Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Kompozycja Black Kice Tapety na telefon ) Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet Broń -Tapety na pulpit Forests. Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (28 foto)