Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 16 3776
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Spis zwierząt  w londyńskim zoo
Spis zwierząt w ..
Udusił sukę i jej szczenię dlatego, że... mu się nudziło
Udusił sukę i jej..
Bieslan. Tragedia, do jakiej doszło 8 lat temu
Bieslan. Tragedia..
Straszne torty
Straszne torty
Zsynchronizowane koty
Zsynchronizowane ..
Muzeum Arnolda Schwarzeneggera,
Muzeum Arnolda Sc..
Reklamy
Galeria zdjęć
Tunczyk za 736 000 dolarów Obwisła skóra po odchudzaniu Śmieszne i ciekawe zdjęcia Pijany kierowca miał szczęście. Ślubne zdjęcia zwierząt Najechał na kamień Emocje w sporcie Śmieszne i ciekawe zdjęcia Rodzice chcą rekordowego odszkodowania, bo ich dziecko straciło ręce i nogi Niesamowite rzeźby z balansujących kamieni Michaela  Graba Dom Gladiatorów runął Dla ukochanego pupilka Cuda logistyki. John Goodman zrzucił  50 kilogramów W imię chorej tradycji Czy Doda dobrze wygląda w krótkich włosach? A jak wygląda twój pulpit? Dała sobie wbić 3200 igieł.Czego to się nie robi dla sławy?!
Najnowsze sondaże
40,2%
19,1%
11,8%
28,9%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 408
Polecamy
Tapety
Kompozycja ChromeXP2  SP1-SP3. HD-Wallpapers 2560X1600 Auto Wallpaper Tapety Pulpitu 1920X1440 Diably,Diablice i inne demony Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Water Clock 3D Screensaver