Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 15 3480
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Ilustracje Igora Kieryluka
Ilustracje Igora ..
Rzeź w kościele.
Rzeź w kościele.
Rosyjska impreza na balkonie do upadłego
Rosyjska impreza ..
Wybuch podwodnego wulkanu.
Wybuch podwodnego..
Lady Gaga bez majtek
Lady Gaga bez maj..
Pod kątem
Pod kątem
Reklamy
Galeria zdjęć
Bez kompleksów Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zawody w jedzeniu baluta Na poprawę humoru Photoshoplooter Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Ślub w stylu Shreka Niezwykły desing zwyczajnych rzeczy Phallos festiwal Takie rzeczy tylko w  Peru Wiocha.ru cz.22 Samopodpalenie na znak protestu Nieoczekiwany gość. David Beckham, przyłapany … 23-letnia amiszka została modelką Armia Jizo Przejście podziemne dla słoni Molossia-najmniejsza republika na Świecie Karambol na autostradzie. Zderzyło się 140 samochodów!
Najnowsze sondaże
8,3%
27,2%
8,5%
49,3%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1369
Polecamy
Tapety
Diably,Diablice i inne demony Forces of Nature tapety 1600X1200 (20 foto)  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 3 Tapety HD  - Piękne  zakątki świata Tapety na telefon ) Screensaver na pulpit Zodiac Clock  3D