Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 18 8445
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Fri 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kat alternatywą dla alkoholu
Kat alternatywą d..
Umierający mężczyzna żegna się ze swoim psem
Umierający mężczy..
Szlaban
Szlaban
Przerażające lalki
Przerażające lalk..
Recykling odpadów elektrycznych w Ghanie.
Recykling odpadów..
Szansa jedna na milion
Szansa jedna na m..
Reklamy
Galeria zdjęć
Kompilacja faili plażowych Dorastanie i dojrzewanie papugi. Nasza to jest klasa? Ekspansja brudnicy nieparki Chinski sposób na rozdawanie ulotek Fotobomby, czyli jak zniszczyć zdjęcie Titanic z papieru Pechowy dzień. Bolesny upadek podczas biegu Quidditching - nowa internetowa fotozabawa Yoko Ono zaprojektuje męską kolekcję Polowanie na manty Mina dzieci przed telewizorem Zabawne zwierzęta Nieoczekiwany gość. Co można zrobić ze starych dzinsów Kocie języki Druhna na rosyjskim weselu
Najnowsze sondaże
36,2%
18,2%
11,3%
34,4%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 506
Tapety