Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 18 7512
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Fri 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Sekrety kino.Jak sfilmować samochód w ruchu…
Sekrety kino.Jak ..
Biuro w niezwykłej formie
Biuro w niezwykłe..
Pokój Sysadmina - Centrum sterowania wszechświatem !
Pokój Sysadmina -..
Kierowanie ruchem na drogach w Korei
Kierowanie ruchem..
Bokor Hill Station - miejsce przeklęte
Bokor Hill Statio..
Tuning samolotów
Tuning samolotów
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Motocykl marki Honda vs Mazda 3 Olbrzymi karambol na koreańskim moście Zatankowała i odjechała z wężem w baku Zupa z gniazd jaskółczych. Bezdomny od 15 lat mieszka w grobie Cindy Garcia-Lister. Niesamowita transformacja Miesiąc w klatce pełnej lwów Wojskowy kamuflaż. Galeria zdjęć ze skoków Stalowe jaja Test na spostrzegawczość Transport gazu w plastikowych workach By  pamiętać, o ukochanym Dziadku Angry Birds w realnym świecie Australia .Schronili się w wodzie, pod  pomostem przed ogniem 7-latek chce zmienić płeć Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Najnowsze sondaże
36,7%
18,5%
11,6%
33,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 491
Tapety