Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 18 8115
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Fri 12-10-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Model samolotu osiągający 586 KM/H
Model samolotu os..
Kobieta nie zdążyła wysiąść z autobusu
Kobieta nie zdąży..
Lord Christopher Monockton vs GreenPeace
Lord Christopher ..
Chłopczyk przeżył tsunami
Chłopczyk przeżył..
Operacja plastyczna pyska Shar Pei.
Operacja plastycz..
Mario w  wersji Mikea Puncekara
Mario w wersji M..
Reklamy
Galeria zdjęć
Różowy wyścig   Pink Stiletto Race Day Karnawał 2011 w Rio de Janerio Kolekcja Amy Winehouse dla Fred Perry Dziwne rzeźby. Burza śnieżna, Nemo Naprawiłem to! cz.9 Syjamskie bliźniaczki Zgrabne nóżki, ale... Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Słoweńska rodzina przygarnęła zwierzaka, którego porzuciła matka Małe  sóweczki Śmieszne i ciekawe zdjęcia Afryka z lotu ptaka Pepquinos, najmniejszy arbuz świata Wykolczykowany Co się dzieje kiedy mama wychodzi z domu? Nie wierz własnym oczom! Czowiek-drzewo czeka na operację usunięcia narośli
Najnowsze sondaże
8,2%
25,9%
7,8%
51,2%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1767
Tapety