Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 15 3502
Avatar
Jezioro Karaczaj najbardziej toksyczne miejsce na świecie
Dodał: Sandra »   Pt 12-10-2012 21:09 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Kiedyś piękne jezioro Karaczaj znajduje się na terenie Rosji, w południowej części Uralu. Uważane jest za najbardziej toksyczne na świecie. Komunistyczne władze postanowiły wpompować do zbiornika wodnego duże ilości płynnych odpadów radioaktywnych z zakładów "Majak", nazywanych przez obrońców środowiska "tykającą bombą zegarową Rosji",. Poziom promieniowania w okolicach jeziora jest niezwykle wysoki. W latach 60' doszło do katastrofy - wiatr rozwiał pył zalegający na dnie (wówczas wyschniętego) jeziora i silnemu napromieniowaniu uległo prawie pół miliona osób.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Oni mają  Tłusty Czwartek codziennie
Oni mają Tłusty ..
Gwiazdy i ich rodzice
Gwiazdy i ich rod..
Żołnierz doskonały
Żołnierz doskonał..
Od żołądka do serca
Od żołądka do ser..
Kot - Yamakasi
Kot - Yamakasi
Homer Simpson z drewna
Homer Simpson z d..
Reklamy
Galeria zdjęć
Kalendarz Splash 2011 Chomikuj !! Zaklinowane zwierzęta. Dla prawdziwej miłości nie ma żadnych przeszkód. Przerażające graffiti z Tel Awiwu 9 metrowy papierowy statek Kochanie, już jestem. Co dzieje się ze szczurem połkniętym przez węża. Kostium na Halloween dla psa Ostatni posiłek skazanych na śmierć Uratowała samobójcę pocałunkiem Poświata startującej rakiety Jak wykąpać jeża Gimnastyka artystyczna mężczyzn vs kulturystyka kobiet ...co gorzej? Gołębie z dziurawą kromką chleba na szyi. Ewolucja …Degradacja . Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Najnowsze sondaże
40,8%
19,2%
11,9%
28,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 395
Polecamy
Tapety
Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet Kompozycja systemu Azenis2 Kompozycja ChromeXP2  SP1-SP3. Kompozycja Legends do win XP SP1-SP3. Best HD Wallpapers Pack-691 Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto)