Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 3358
Avatar
Jaskinie kredowe parku narodowego Beit Guvrin
Dodał: speed »   Thu 02-09-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Park Narodowy Beit Govrin obejmuje 1 250 akrów wzgórz, wznoszących się na około 400 metrów ponad poziomem morza. Większość tutejszych skał to miękka kreda, stosunkowo łatwo poddająca się erozji. Dzięki temu powstało tutaj około tysiąca jaskiń. Również ludzie, już w czasach starożytnych zaczęli drążyć w tych wzgórzach jaskinie, tunele oraz podziemne komnaty. Były one wykorzystywane jako cmentarze, magazyny, warsztaty, kryjówki i miejsca do hodowli gołębi. Ponad sto jaskiń jest ze sobą połączonych zadziwiającym, skomplikowanym podziemnym labiryntem. Ciekawostką jest sieć zbiorników na wodę oraz rzymski amfiteatr.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Agent Orange
Agent Orange
Przeberala  dziecko za zbrodniarzy i dyktatorów
Przeberala dziec..
Ghost Rider ale...
Ghost Rider ale....
Casa Batlló – dom  z bajki
Casa Batlló ̵..
Zawaliła się scena podczas koncertu. Pięć osób nie żyje
Zawaliła się scen..
Główna przyczyna śmiertelności wśród motocyklistów.
Główna przyczyna ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Ludzkie zoo Spacer po linie bez zabezpieczeń Niezapomniane zdjęcia przed balem maturalnym Iditarod 2011.Wyścig psów zaprzęgowych Stygmatyczka. Teresa Neumann Kobiety z dużymi piersiami Śmiertelny wypadek. Z peugeota została miazga Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Sześcionogi cielak urodził się w Szwajcarii Karnawał w Wenecji 2011 Codzienne zycie sumoków Po prostu zwykły pech 5000 kaczek na spacerze. Koleżanka dla małpiszona Myszki do komputera Absurdy otaczającej nas rzeczywistości po wybuchu na amerykańskiej platformie wydobywczej Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek
Najnowsze sondaże
8,1%
25,9%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1853
Tapety