Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 10353
Avatar
Japończycy zmagają się z olbrzymimi meduzami.
Dodał: Vinchi »   Fri 22-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Kiedy Japończycy wieszczyli zagładę swojej stolicy z rąk gigantycznego jaszczura, nie docenili rzeczywistego niebezpieczeństwa czyhającego w morskich odmętach. Od kilku miesięcy rybacy z Kraju Kwitnącej Wiśni zmagają się z olbrzymimi meduzami, które nawiedzają ich wybrzeża.
Wielkie meduzy osiągają nawet dwa metry średnicy i mogą ważyć 220 kg.
Zwierzęta sprawiają rybakom wiele problemów, bo wpadają w sieci i trują swymi toksycznymi wydzielinami złowione ryby. Część ze złowionych meduz została już przerobiona na nawóz, a nawet oryginalne przekąski. Większość rybaków jednak nie wie, co zrobić z niecodziennym połowem.
Kłopoty rybaków to tylko jedno z niebezpieczeństw, jakie sprawiają meduzy. Zdarzyły się już przypadki poważnego ranienia ludzi, a nawet ich śmierci po porażeniu toksycznymi parzydełkami.
Wcześniej ogromne meduzy występowały głównie wzdłuż wybrzeży Chin, ale od ostatniego lata wiele z nich przeniosło się w rejony brzegów Japonii. Naukowcy badają przyczyny migracji wielkich meduz. Jedna z teorii mówi, że dryfują one z rejonu delty Jangcy, gdzie wyjątkowo duże opady mogły wytworzyć prąd, który przenosi meduzy do Japonii.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 12
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Agent Orange
Agent Orange
Przeberala  dziecko za zbrodniarzy i dyktatorów
Przeberala dziec..
Ghost Rider ale...
Ghost Rider ale....
Casa Batlló – dom  z bajki
Casa Batlló ̵..
Zawaliła się scena podczas koncertu. Pięć osób nie żyje
Zawaliła się scen..
Główna przyczyna śmiertelności wśród motocyklistów.
Główna przyczyna ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Ludzkie zoo Spacer po linie bez zabezpieczeń Niezapomniane zdjęcia przed balem maturalnym Iditarod 2011.Wyścig psów zaprzęgowych Stygmatyczka. Teresa Neumann Kobiety z dużymi piersiami Śmiertelny wypadek. Z peugeota została miazga Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Sześcionogi cielak urodził się w Szwajcarii Karnawał w Wenecji 2011 Codzienne zycie sumoków Po prostu zwykły pech 5000 kaczek na spacerze. Koleżanka dla małpiszona Myszki do komputera Absurdy otaczającej nas rzeczywistości po wybuchu na amerykańskiej platformie wydobywczej Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek
Najnowsze sondaże
35,7%
17,7%
11,3%
35,3%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 524
Tapety