Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 10523
Avatar
Japończycy zmagają się z olbrzymimi meduzami.
Dodał: Vinchi »   Fri 22-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Kiedy Japończycy wieszczyli zagładę swojej stolicy z rąk gigantycznego jaszczura, nie docenili rzeczywistego niebezpieczeństwa czyhającego w morskich odmętach. Od kilku miesięcy rybacy z Kraju Kwitnącej Wiśni zmagają się z olbrzymimi meduzami, które nawiedzają ich wybrzeża.
Wielkie meduzy osiągają nawet dwa metry średnicy i mogą ważyć 220 kg.
Zwierzęta sprawiają rybakom wiele problemów, bo wpadają w sieci i trują swymi toksycznymi wydzielinami złowione ryby. Część ze złowionych meduz została już przerobiona na nawóz, a nawet oryginalne przekąski. Większość rybaków jednak nie wie, co zrobić z niecodziennym połowem.
Kłopoty rybaków to tylko jedno z niebezpieczeństw, jakie sprawiają meduzy. Zdarzyły się już przypadki poważnego ranienia ludzi, a nawet ich śmierci po porażeniu toksycznymi parzydełkami.
Wcześniej ogromne meduzy występowały głównie wzdłuż wybrzeży Chin, ale od ostatniego lata wiele z nich przeniosło się w rejony brzegów Japonii. Naukowcy badają przyczyny migracji wielkich meduz. Jedna z teorii mówi, że dryfują one z rejonu delty Jangcy, gdzie wyjątkowo duże opady mogły wytworzyć prąd, który przenosi meduzy do Japonii.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 12
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
  Carpe diem!
Carpe diem!
Wine rack. Wymarzony sprzęt na imprezy
Wine rack. Wymarz..
Małpa mamą dla pumy
Małpa mamą dla pu..
Najdroższy obraz
Najdroższy obraz
Kenijski wampir zagryzł 17 kobiet
Kenijski wampir z..
Co oznacza ten znak?
Co oznacza ten zn..
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i ciekawe zdjęcia Niezwykłe kubki Jak łabędź swoje stado bronił John Crane, „Największy” sportowiec NFL Mumie jaskiniowych lwów odkryto na Syberii Modliszki Jego ciało pokrywają tysiące bolesnych bąbli. Pes Raphael ważył 20 kg, gdy trafił do schroniska. Odlotowe pokazy mody w berlińskim metrze Ładne dziewczyny Realistyczne rysunki   Najladniejsze więzniarki Retro stroje na Halloween Oto najwyższa na świecie ścianka wspinaczkowa. Czarny śnieg na ulicach miasta Wiocha.ru Uratowany cielak Potwory
Najnowsze sondaże
36,1%
17,6%
11,2%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 529
Tapety