Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 5 10423
Avatar
Japończycy zmagają się z olbrzymimi meduzami.
Dodał: Vinchi »   Fri 22-01-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Kiedy Japończycy wieszczyli zagładę swojej stolicy z rąk gigantycznego jaszczura, nie docenili rzeczywistego niebezpieczeństwa czyhającego w morskich odmętach. Od kilku miesięcy rybacy z Kraju Kwitnącej Wiśni zmagają się z olbrzymimi meduzami, które nawiedzają ich wybrzeża.
Wielkie meduzy osiągają nawet dwa metry średnicy i mogą ważyć 220 kg.
Zwierzęta sprawiają rybakom wiele problemów, bo wpadają w sieci i trują swymi toksycznymi wydzielinami złowione ryby. Część ze złowionych meduz została już przerobiona na nawóz, a nawet oryginalne przekąski. Większość rybaków jednak nie wie, co zrobić z niecodziennym połowem.
Kłopoty rybaków to tylko jedno z niebezpieczeństw, jakie sprawiają meduzy. Zdarzyły się już przypadki poważnego ranienia ludzi, a nawet ich śmierci po porażeniu toksycznymi parzydełkami.
Wcześniej ogromne meduzy występowały głównie wzdłuż wybrzeży Chin, ale od ostatniego lata wiele z nich przeniosło się w rejony brzegów Japonii. Naukowcy badają przyczyny migracji wielkich meduz. Jedna z teorii mówi, że dryfują one z rejonu delty Jangcy, gdzie wyjątkowo duże opady mogły wytworzyć prąd, który przenosi meduzy do Japonii.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 12
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Ekskluzywne lalki
Ekskluzywne lalki
Ażurowe opony Wima Delvoyea
Ażurowe opony Wim..
Helm z bekonu na bal przebierańców
Helm z bekonu na ..
Z butelek
Z butelek
Falkirk Wheel diabelski młyn z Falkirk
Falkirk Wheel dia..
Tak wygląda Pac Man w realu.
Tak wygląda Pac M..
Reklamy
Galeria zdjęć
Katastrofa Jaka-42 w Rosji. Zginęła cała drużyna hokejowa Śmieszne i ciekawe zdjęcia Najsilniejsze dziecko świata. Guliano Stro Pawiany-rabusie Ciekawe, zaskakujące i zabawne zdjęcia Różowy konik polny. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. He Pingping, „ przymierza” buty Przez 51 lat miał w ciele dźwignie przełącznika kierunkowskazu Zabawne zwierzęta. Plaga szarańczy na południu Izraela Koszmarne tatuaże Jak uratowali lamparta. Dzieci filipińskich slumsów Joga  po-naszemu Zgadnij, co on robi? Śmieszne i ciekawe zdjęcia Świat u twych nóg.
Najnowsze sondaże
19,8%
13,3%
26,5%
40,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 520
Tapety