Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 3777
Avatar
Hikikomori- choroba młodych Japończyków.
Dodał: Rej »   Wed 28-03-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Hikikomori choroba cywilizacyjna o podłożu psychiczno-emocjonalnym, rodzaj depresji syndrom skrajnego wycofania społecznego, który obecny jest w życiu milionów[potrzebne źródło] młodych Japończyków.
Hikikomori po raz pierwszy zaobserwowano wśród młodzieży w Japonii w latach 90. XX wieku.Zapada na nią głównie młodzież płci męskiej Przejawia się ona odizolowaniem od społeczeństwa na kilka miesięcy lub lat. Osoby dotknięte tą dolegliwością zamykają się najczęściej w domu, unikając bezpośrednich spotkań z ludźmi. Polega to m.in. na tym, że dana osoba po powrocie ze szkoły spędza cały czas w swoim pokoju, traktowanym jako swoją twierdzę, nie kontaktuje się z rodziną, najbliższymi.
Na początku XXI w. zaczął zmieniać się społeczny odbiór hikikomori. O ile niegdyś traktowani byli oni jak osoby z marginesu społecznego, o tyle powszechność zjawiska (szacuje się, że około 55% Japończyków w wieku 13-24 lat doświadczyło bycia hikikomori) sprawiła, że stali się częściowo akceptowani w społeczeństwie, szczególnie wśród młodszych osób. Coraz częstszym przypadkiem jest również leczenie osoby chorej, z czym związane jest pojawienie się specjalistycznych klinik i lekarzy specjalizujących się w leczeniu hikikomori Tworzone są także grupy wsparcia dla ich rodziców.
Motyw hikikomori od pewnego czasu zaczął pojawiać się w japońskiej kulturze popularnej.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Najgłębszy basen świata - Nemo 33 w Brukseli
Najgłębszy basen ..
 Zawody w rozpinaniu staników
Zawody w rozpina..
Wyścigi motocyklowe
Wyścigi motocyklo..
Ciężka praca dzieci w Bangladeszu
Ciężka praca dzie..
Życie bez rąk
Życie bez rąk
Zabawne zwierzęta.
Zabawne zwierzęta..
Reklamy
Galeria zdjęć
Modliszka vs pająk Kazali dziecku spać w ciemnej piwnicy w zamkniętej trumnie! Spragniony miś koala Bliskie spotkanie z łyżwą (+18) Zdjęcia zrobione w idealnym momencie Naga akcja w centrum Barcelony. Niezwykłe fotografie Ryana Schude Seksowne dziewczyny w mundurach By  pamiętać, o ukochanym Dziadku Zabawne wojskowe zdjęcia Odjechane kubki na kawę i herbatę Akcja Ratujmy pandy! ,z udziałem słoni Najdziwniejsze zdjęcia ciąży Zamieszki w Vancouver po porażce Canucks. Absurdy nie tylko budowlane Łódź z dyni. Wpadki z Photoshopem Silikonowe monstrum Nicole Coco Austin
Najnowsze sondaże
20,1%
13,2%
26,4%
40,2%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 522
Tapety