Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 1 3828
Avatar
Hikikomori- choroba młodych Japończyków.
Dodał: Rej »   Wed 28-03-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Hikikomori choroba cywilizacyjna o podłożu psychiczno-emocjonalnym, rodzaj depresji syndrom skrajnego wycofania społecznego, który obecny jest w życiu milionów[potrzebne źródło] młodych Japończyków.
Hikikomori po raz pierwszy zaobserwowano wśród młodzieży w Japonii w latach 90. XX wieku.Zapada na nią głównie młodzież płci męskiej Przejawia się ona odizolowaniem od społeczeństwa na kilka miesięcy lub lat. Osoby dotknięte tą dolegliwością zamykają się najczęściej w domu, unikając bezpośrednich spotkań z ludźmi. Polega to m.in. na tym, że dana osoba po powrocie ze szkoły spędza cały czas w swoim pokoju, traktowanym jako swoją twierdzę, nie kontaktuje się z rodziną, najbliższymi.
Na początku XXI w. zaczął zmieniać się społeczny odbiór hikikomori. O ile niegdyś traktowani byli oni jak osoby z marginesu społecznego, o tyle powszechność zjawiska (szacuje się, że około 55% Japończyków w wieku 13-24 lat doświadczyło bycia hikikomori) sprawiła, że stali się częściowo akceptowani w społeczeństwie, szczególnie wśród młodszych osób. Coraz częstszym przypadkiem jest również leczenie osoby chorej, z czym związane jest pojawienie się specjalistycznych klinik i lekarzy specjalizujących się w leczeniu hikikomori Tworzone są także grupy wsparcia dla ich rodziców.
Motyw hikikomori od pewnego czasu zaczął pojawiać się w japońskiej kulturze popularnej.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Papierowy statek
Papierowy statek
Kompilacja wypadków na kręgielni
Kompilacja wypadk..
Gniazdo os
Gniazdo os
 Rampage Jackson aresztowany
Rampage Jackson ..
Cmentarzysko komputerów
Cmentarzysko komp..
Brigitte Nielsen Upadek gwiazdy.
Brigitte Nielsen ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Gwiazdy rock'n'roll w makijażu i bez Jak z mężczyzny stał(a) się kobietą Samochód zaparkowany w niewłaściwym miejscu Śmieszne i ciekawe zdjęcia Pomysł na jajecznicę Śmieszne i ciekawe zdjęcia Bojownicy Państwa Islamskiego umieszczają bomby w lalkach Instrukcja obsługi niemowlaka Śmieszne i ciekawe zdjęcia Pomysł na dynie  Krzesła do porodu z lat 1501-1800 Zagadka dnia. Do czego służy piąte koło w Packard Cavalier Apokalipsa miłości Niespodziewany gość Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Emo boys Śmieszne fotki dla dorosłych Nowe filmy na starych plakatach
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety