Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 4 4413
Avatar
Gigantyczne obsunięcie ziemi na Tajwanie
Dodał: Sandra »   Tue 27-04-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Do gigantycznego obsunięcia ziemi doszło na Tajwanie. Zwały ziemi runęły tam na główną autostradę łączącą Tajpej i Keelung na północy wyspy, w miejscu, gdzie cztery nitki łączyły się w dwie. Obecnie droga jest zasypana na odcinku około 300 metrów. Obsuwająca się ziemia po przejściu nad autostradą, zatrzymała się dopiero na sąsiednich wzgórzach. Służby ratownicze, które przybyły na miejsce kataklizmu, nie wiedziały początkowo ile samochodów mogło się znajdować na drodze podczas stoczenia się lawiny ziemnej. Na miejscu czekali na nich przerażeni kierowcy, którzy zdołali się zatrzymać przed czołem lawiny i tym samym uszli z życiem. Po przeanalizowaniu zapisu z kamer drogowych okazało się, że autostrada nie była zatłoczona. Mimo to podczas zejścia lawiny przejeżdżały nią trzy samochody. Jeden z nich został namierzony przez zainstalowany w nim system GPS. Na tej podstawie dokładnie określono miejsce znajdowania się zasypanego samochodu. Usunięcie lawiniska potrwa wiele dni, nie wiadomo też czy droga zostanie ponownie otwarta, ponieważ w miejscu uderzenia lawiny droga prowadzi na filarach nad doliną i jej konstrukcja mogła zostać uszkodzona. Imponująca lawina została uwieczniona na zdjęciach lotniczych, które zamieszczamy pod artykułem. Obsunięcia ziemi należą do częstych zjawisk na Tajwanie. Głównie są one wynikiem intensywnych opadów deszczu, które sprawiają, że ziemia przesiąka wodą i wówczas następuje jej obsuwanie się na drogi i obszary zabudowane. Bardzo trudno jest przewidzieć, gdzie taka lawina może zejść. W tym przypadku wszystko działo się na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu sekund. W ostatnich miesiącach warunki pogodowe nie sprzyjały obsunięciom ziemi, ponieważ Tajwan jest pogrążony w suszy, podobnie jak południowa część kontynentalnych Chin. W ciągu miesiąca spada kilkukrotnie mniej deszczu niż normalnie powinno. Jednak nie tylko opady są odpowiedzialne za obsunięcia gruntu, ponieważ na ich występowanie wpływ mają też trzęsienia ziemi. W ostatnich dniach rejon wyspy nawiedził wstrząs o sile ponad 6 stopni w skali Richtera.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 8
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Obrazy malowane światłem
Obrazy malowane ś..
Głupota ludzka czasami nie zna granic
Głupota ludzka cz..
Tatuaż fana  gier komputerowych
Tatuaż fana gier..
Po kilkunastu operacjach plastycznych
Po kilkunastu ope..
Kanony piękna kobiety na przełomie XIX i XX wieku.
Kanony piękna kob..
99 słów na określenie piersi
99 słów na określ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Wiocha.ru Przyjaciele Chińscy żebracy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Klienci Wal-Mart. Zabawne zwierzęta. Dzieci zombie Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Reklama na autobusach Produkcja implantów piersi Dziwne dekoracje ogrodowe Małe módliszki Zabawny photoshop Co teraz? Niesamowicie realistyczne rzeźby z drewna. Najdłuższe włosy świata Mały domek na prerii. Zamaskowany przed Indianami Przejazd zamknięty
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety