Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 6 18413
Avatar
Futurystyczne ciężarówki projektanta Luigi Colani
Dodał: Sandra »   Sun 06-12-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Geniusz współczesnego designu, który za nic ma stereotypy. Tak w skrócie można określić niemieckiego projektanta. Luigi Colani. Studiował rzeźbę w Berlinie i aerodynamikę na Sorbonie. Projekty Niemca o korzeniach szwajcarsko-polskich (matka pochodziła z naszego kraju) dowodzą, że to nadzwyczaj efektywna mieszanka kierunków akademickich. Pierwszym udanym motoryzacyjnym projektem Colaniego był sportowy wóz zbudowany na podwoziu Alfy Romeo. Udanym na tyle, że w 1957 roku jako pierwszy pokonał Nrburgring w czasie poniżej 10 minut. Później były kolejne projekty: samochody, statki, pociągi, samoloty. Colani wyznaczył standardy wzornicze również wśród bardziej prozaicznych sprzętów. Spod jego ręki wyszły mundury pilotów Swissair, kształt butelek szwajcarskiej wody mineralnej Valser, czajniki, myszki komputerowe, meble i telewizory. Zaprojektował nawet czapki i mundury dla policji w Hamburgu. Z fortepianów jego projektu korzystają Prince i Lenny Kravitz.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Polacy w Anglii
Polacy w Anglii
 Chcę tam być aby wyluzować !!
Chcę tam być aby..
Muzeum penisów
Muzeum penisów
Dick Boot.Fotografie.
Dick Boot.Fotogra..
Poranek dziecka neo
Poranek dziecka n..
Gifki
Gifki
Reklamy
Galeria zdjęć
Chłopaki kontra Dziewczyny Prosiaczek z ludzką twarzą Samochody ze śmigłem Największe lustro świata. Dziewczynka ma zupełnie nową twarz Świecące grzyby Rio Celeste - rzeka z turkusową wodą Przypadkowo powiesił się podczas odgrywania roli Judasza Śmieszne i ciekawe zdjęcia Bulterier zaatakował samochód ! Christian Bale,mistrz transformacji Lepiej nie parkuj pod drzewem Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zombie Art Najgrubsza nastolatka Europy Młody królik spróbował oset Chiny walczą z wyciekiem ropy Zdjecia od Pietera Hugo
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1883
Tapety