Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 11 2454
Avatar
Festiwal okrucieństwa w Yulin
Dodał: Sandra »   Sat 16-04-2016 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Nie pomogła kampania obrońców zwierząt, którzy od wielu dni próbowali storpedować festiwal psiego mięsa w Yulin na południu kraju.

Za Wielkim Murem nie brakuje amatorów psiego i kociego mięsa, którzy wierzą, że ma ono właściwości rozgrzewające i leczy impotencję. Powołują się też na starożytną tradycję - w Chinach raczono się psami ponad 2 tys. lat temu, za dynastii Han.

Sam festiwal w Yulin zainaugurowano w 2009 r. Od początku był krytykowany. Trwa jednak do dziś, bo bronią go handlarze, restauratorzy i amatorzy psiego i kociego mięsa. To tłumaczy fakt, że choć po międzynarodowych protestach miejscowy rząd wycofał swoje poparcie dla imprezy, i tak się odbyła. Urzędnicy tłumaczyli, że nie mogą jej zakazać, bo według chińskiego prawa spożywanie psów i kotów jest legalne

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 4
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Taniec delfinów Greg Huglin
Taniec delfinów G..
Miss Internetu 2012.Rosyjskiego Dalekiego Wschodu
Miss Internetu 20..
Rekordowy skok samochodem
Rekordowy skok sa..
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Śmieszne i po pro..
Superbohaterowie
Superbohaterowie
poczuj przestrzeń
poczuj przestrzeń
Reklamy
Galeria zdjęć
Drwale z przeszłości Najbardziej zaskakujaca kreacja na koniec roku Śmieszne i ciekawe zdjęcia Co się stało? Hipnotyzujące schody. Właśnie tak wygląda profil mojej siostry  na Facebooku... Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Koty to mistrzowie kamuflażu Naprawiłem to! Dzieciaki-rozrabiaki Ekstremal  4 fotki Espejo De Luna hotel w kształcie statku. Najbardziej niebezpieczna praca świata Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2010 Omar Ortiz. Galeria hiperrealistycznych obrazów Kwitnienie łubinu nad jeziorem Tekapo Kreatywna reklama na słupach ogłoszeniowych Hoverbike - latający motor
Najnowsze sondaże
35,9%
17,6%
11,2%
35,3%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 527
Tapety