Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 10925
Inne »
Avatar
Europejska mapa stereotypów.
Dodał: merwik »   Sun 10-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Yanko Tsvetkov stworzył ciekawą mapę Europy opierając się na stereotypach narodowych jakie panują wśród jej mieszkańców. I tak np. dla Francji krajem miłych i przyjacielskich ludzi są Włochy. Z kolei Niemcy to "Najlepsi przyjaciele", a Polska to niestety kraj.. hydraulików.
Niemcy nieco inaczej patrzą na inne narody. Np. dla nich Brytyjczycy to ci co złamali Enigmę, Węgry kojarzą się tylko z gulaszem, a Hiszpania i Grecja z tanimi hotelami.
Ciekawy pogląd mają Włosi, gdyż oni dzielą nawet swój własny kraj traktując jego południową część jako Etiopię, a Sycylię jako Somalię. Węgry to dla nich kraj gwiazd porno, a Portugalia to już w zasadzie Brazylia. Nie ma jak to uproszczenia.
Europa oczami Yanko Tsvetkova 2.Europa oczami Rosjan. 3.Europa oczami mieszkańców USA. 4.Europa oczami Włochów.5.Europa oczami Francuzów. 6.Europa oczami Brytyjczyków. 7.Europa oczami Niemców. 8.Europa oczami Bułgarów. 9.Europa oczami Polaków. 10.Europa oczami geja.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Wąż-albinos z dwiema głowami.
Wąż-albinos z dwi..
Niesamowity trening-ćwiczenia tańca na rurze
Niesamowity treni..
3D obrazy.
3D obrazy.
Pechowy dzień w pracy
Pechowy dzień w p..
Brazylia. Katastrofa samolotu  pokazów  akrobatycznych
Brazylia. Katastr..
Każdy może być Spider-Manem
Każdy może być Sp..
Reklamy
Galeria zdjęć
Botoks Robimy mega kanapkę Niecodzienny wypadek Pewnego dnia na Radzymińskiej… Kreatywne reklamy Dmitrij Miedwiediew i Władimir Putin w damskiej bieliźnie Zabawne zwierzęta. Tatuaże mu się znudzily Zdjęcia samochodów WRC w HDR W supermarkecie Pokój Fana Mangi Astronomiczne tatuaże Nie zadzieraj z kaczką Obiad w niebie. Rekord świata w ilości ubranych koszulek Zawody  w Jedzeniu Pokrzyw Santa Barbara wtedy i dziś Shaman - Nowa rosyjska terenówka
Najnowsze sondaże
20,2%
13,3%
26,2%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 526
Tapety