Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 10634
Inne »
Avatar
Europejska mapa stereotypów.
Dodał: merwik »   Sun 10-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Yanko Tsvetkov stworzył ciekawą mapę Europy opierając się na stereotypach narodowych jakie panują wśród jej mieszkańców. I tak np. dla Francji krajem miłych i przyjacielskich ludzi są Włochy. Z kolei Niemcy to "Najlepsi przyjaciele", a Polska to niestety kraj.. hydraulików.
Niemcy nieco inaczej patrzą na inne narody. Np. dla nich Brytyjczycy to ci co złamali Enigmę, Węgry kojarzą się tylko z gulaszem, a Hiszpania i Grecja z tanimi hotelami.
Ciekawy pogląd mają Włosi, gdyż oni dzielą nawet swój własny kraj traktując jego południową część jako Etiopię, a Sycylię jako Somalię. Węgry to dla nich kraj gwiazd porno, a Portugalia to już w zasadzie Brazylia. Nie ma jak to uproszczenia.
Europa oczami Yanko Tsvetkova 2.Europa oczami Rosjan. 3.Europa oczami mieszkańców USA. 4.Europa oczami Włochów.5.Europa oczami Francuzów. 6.Europa oczami Brytyjczyków. 7.Europa oczami Niemców. 8.Europa oczami Bułgarów. 9.Europa oczami Polaków. 10.Europa oczami geja.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne zwierzęta
Zabawne zwierzęta
Stare slajdy w nowej odsłonie
Stare slajdy w no..
 Wielkie jaja
Wielkie jaja
Globalne ocieplenie?
Globalne ocieplen..
Nietuzinkowe, ręcznie robione lalki
Nietuzinkowe, ręc..
Dlaczego na tym bilbordzie  trzeba jak najszybciej umieścić reklamę?
Dlaczego na tym b..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zdjęcia Chin z początku XX wieku Argyria Transport publiczny na Kubie. Sztuka z używanych gum do żucia Nowy rekord w limbo skating Biżuteria z modeliny ERROR 404 – lepsze strony błędów Wulkan Radiowóz wjechał pod tramwaj. Fotograficzne żarty Longitude 131 luksusowy  hotel w pustynnym sercu Australii Mleko. Andrey Razoomovsky Walący się mur przygniótł osiem samochodów Sliding Rock Naturalna zjeżdżalnia Wypadek awionetki w Łodzi. Wielbicielom lotnictwa cz.1 Makabryczny wypadek. Honda accord rozpadła się na pół. Rzeźba z 420 tysięcy kuleczek
Najnowsze sondaże
19,7%
13,1%
26,6%
40,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 518
Tapety