Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 10757
Inne »
Avatar
Europejska mapa stereotypów.
Dodał: merwik »   Sun 10-10-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Yanko Tsvetkov stworzył ciekawą mapę Europy opierając się na stereotypach narodowych jakie panują wśród jej mieszkańców. I tak np. dla Francji krajem miłych i przyjacielskich ludzi są Włochy. Z kolei Niemcy to "Najlepsi przyjaciele", a Polska to niestety kraj.. hydraulików.
Niemcy nieco inaczej patrzą na inne narody. Np. dla nich Brytyjczycy to ci co złamali Enigmę, Węgry kojarzą się tylko z gulaszem, a Hiszpania i Grecja z tanimi hotelami.
Ciekawy pogląd mają Włosi, gdyż oni dzielą nawet swój własny kraj traktując jego południową część jako Etiopię, a Sycylię jako Somalię. Węgry to dla nich kraj gwiazd porno, a Portugalia to już w zasadzie Brazylia. Nie ma jak to uproszczenia.
Europa oczami Yanko Tsvetkova 2.Europa oczami Rosjan. 3.Europa oczami mieszkańców USA. 4.Europa oczami Włochów.5.Europa oczami Francuzów. 6.Europa oczami Brytyjczyków. 7.Europa oczami Niemców. 8.Europa oczami Bułgarów. 9.Europa oczami Polaków. 10.Europa oczami geja.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
200 km/ h przez centrum miasta
200 km/ h przez c..
Moon Trance - Lindsey Stirling
Moon Trance - Lin..
Pluszowe misie
Pluszowe misie
Obrazki z retro fotografii
Obrazki z retro f..
Fotorealistyczne obrazy długopisami
Fotorealistyczne ..
Co można zrobić z  elektronicznych śmieci
Co można zrobić z..
Reklamy
Galeria zdjęć
Takiego domu jeszcze nie widzieliście! Zajefajne!!! Zdjęcia  od Ellen Rogers Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kim Kardashian blondynką. Śnieżynki pod mikroskopem. Naprawdę kiepskie tatuaże Historia Cheerleadingu Wiocha.ru cz. 9 Torebka jak czaszka Najstraszniejsze  manekiny w sklepach z odzieżą Rzeźby z masła Diabeł Allermhe rosyjska dzielnica w Hamburgu Ajć, to bolało! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Poniżej granicy ubóstwa, Come At Me Bro
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1872
Tapety