Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 1 3654
Avatar
Dzhallikattu - pokonanie byka gołymi rękami
Dodał: Sandra »   Mon 10-05-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Pongal - święto o charakterze dożynkowym, obchodzone w indyjskim stanie Tamil Nadu oraz w społecznościach tamilskich na całym świecie. Trwa cztery dni - drugi dzień (pongal, thai pongal), najważniejszy, przypada na pierwszy dzień tamilskiego miesiąca thai (zazwyczaj w połowie stycznia). Nazwa pongal znaczy dosłownie "wykipieć", nawiązuje do garnka, w którym gotuje się świąteczne danie, głównymi składnikami są ryż, mleko i cukier palmowy. W ramach święta odbywa się tradycyjny konkurs dzhallikattu, podczas którego młodzież Tamil walczy z bykami gołymi rękami.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 7
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
300000 obserwowanych ptaków
300000 obserwowan..
Najbardziej zanieczyszczone miasto świata
Najbardziej zanie..
Lekcja tolerancji w brytyjskiej szkole
Lekcja tolerancji..
Sprawdz czy masz kosmate mysli
Sprawdz czy masz ..
Jak zaskoczyć dziewczynę?
Jak zaskoczyć dzi..
Całe życie w klatce
Całe życie w klat..
Reklamy
Galeria zdjęć
Niesamowite rzeźby wykonane z wykałaczek Takie rzeczy  tylko w Monako Nie Photoshop Drzewa jak z bajki Yaeba japoński uśmiech Tuning po japońsku . Wywiesił na balkonie ...mięso Doniczki na kwiaty. Śmieszne i ciekawe zdjęcia Ciudad Juarez Święto Niepodległości w Indonezji Nie każdy może być superbohaterem Mroczne obrazki Buty w szpic Ferrari Celeritas Do czego może służyć ten przedmiot ? Zabawne zwierzątka Craco martwe miasto we Włoszech.
Najnowsze sondaże
36,2%
17,5%
11,1%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 531
Tapety