Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 19912
Avatar
Drzwi Bogów
Dodał: mamba »   Fri 12-06-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Jednym z niezwykłych odkryć jest odkrycie wielkiej i tajemniczej struktury w kształcie drzwi w górskim regionie Hayu Marca, w pobliżu Jeziora Titicaca, 35 km. od miasta Puno, w Peru. Chodzi o miejsce, które miejscowi Indianie od wieków nazywają Miastem Bogów.
Struktura ta ma kształt drzwi jest zwana progiem lub wejściem Amaru Muru. Według proroctwa, drzwi te mają się kiedyś otworzyć, gdy bogowie powrócą w swoich kosmicznych pojazdach. Według legendy prze te drzwi mieli już przejść różni wielcy bohaterowie, aby żyć życiem nieśmiertelnych. Inne osoby, które przyłożyły do drzwi swoje dłonie, miały wizje gwiazd, słupów ognia i słyszały jakąś dziwną muzykę.
Drzwi z Hayu Marca (Drzwi Bogów) zostały wykute w dawnej przeszłości w litej skale, mając dokładnie siedem metrów wysokości i siedem metrów szerokości, z mniejszą wnęką w środkowej ich części, przy ziemi, o wysokości dwóch metrów.
Wśród miejscowych Indian istnieje również inna legenda dotycząca czasu, kiedy do Peru przybyli Hiszpanie, rabując złoto i inne skarby Inków. To wówczas pewien kapłan Inków, Amaru Meru, ze świątyni siedmiu błyskawic, uciekł ze swojej świątyni z świętym, zrobionym ze złota dyskiem, który zwano kluczem bogów z siedmiu błyskawic. Miał się właśnie ukryć w górach Hayu Marca i przybyć do drzwi, strzeżonych przez kapłanów- szamanów. Po pokazaniu im dysku-klucza bogów odbyto rytuał, który zakończył się niezwykłym wydarzeniem, ponieważ złoty dysk otworzył drzwi i z ich wnętrza, z widocznego w nich tunelu, miało się wydobyć niebieskie światło. Wówczas kapłan Amaru Meru przekazał klucz jednemu z szamanów, a sam wszedł przez drzwi do tunelu i nigdy więcej już go nie widziano. Archeologowie znaleźli nawet małe okrągłe wgłębienie po prawej stronie małych drzwi i zaczęli snuć przypuszczenie, że właśnie tam można by wsadzić mały dysk... Opowiadana przez Indian legenda kończy się proroctwem, że drzwi bogów pewnego dnia ponownie się otworzą, ale o wiele większe, aniżeli są widoczne w chwili obecnej, pozwalając, aby bogowie powrócili w ich międzygwiezdnych pojazdach.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
200 km/ h przez centrum miasta
200 km/ h przez c..
Moon Trance - Lindsey Stirling
Moon Trance - Lin..
Pluszowe misie
Pluszowe misie
Obrazki z retro fotografii
Obrazki z retro f..
Fotorealistyczne obrazy długopisami
Fotorealistyczne ..
Co można zrobić z  elektronicznych śmieci
Co można zrobić z..
Reklamy
Galeria zdjęć
Takiego domu jeszcze nie widzieliście! Zajefajne!!! Zdjęcia  od Ellen Rogers Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kim Kardashian blondynką. Śnieżynki pod mikroskopem. Naprawdę kiepskie tatuaże Historia Cheerleadingu Wiocha.ru cz. 9 Torebka jak czaszka Najstraszniejsze  manekiny w sklepach z odzieżą Rzeźby z masła Diabeł Allermhe rosyjska dzielnica w Hamburgu Ajć, to bolało! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Poniżej granicy ubóstwa, Come At Me Bro
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,5%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1872
Tapety