Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 3 19859
Avatar
Drzwi Bogów
Dodał: mamba »   Fri 12-06-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Jednym z niezwykłych odkryć jest odkrycie wielkiej i tajemniczej struktury w kształcie drzwi w górskim regionie Hayu Marca, w pobliżu Jeziora Titicaca, 35 km. od miasta Puno, w Peru. Chodzi o miejsce, które miejscowi Indianie od wieków nazywają Miastem Bogów.
Struktura ta ma kształt drzwi jest zwana progiem lub wejściem Amaru Muru. Według proroctwa, drzwi te mają się kiedyś otworzyć, gdy bogowie powrócą w swoich kosmicznych pojazdach. Według legendy prze te drzwi mieli już przejść różni wielcy bohaterowie, aby żyć życiem nieśmiertelnych. Inne osoby, które przyłożyły do drzwi swoje dłonie, miały wizje gwiazd, słupów ognia i słyszały jakąś dziwną muzykę.
Drzwi z Hayu Marca (Drzwi Bogów) zostały wykute w dawnej przeszłości w litej skale, mając dokładnie siedem metrów wysokości i siedem metrów szerokości, z mniejszą wnęką w środkowej ich części, przy ziemi, o wysokości dwóch metrów.
Wśród miejscowych Indian istnieje również inna legenda dotycząca czasu, kiedy do Peru przybyli Hiszpanie, rabując złoto i inne skarby Inków. To wówczas pewien kapłan Inków, Amaru Meru, ze świątyni siedmiu błyskawic, uciekł ze swojej świątyni z świętym, zrobionym ze złota dyskiem, który zwano kluczem bogów z siedmiu błyskawic. Miał się właśnie ukryć w górach Hayu Marca i przybyć do drzwi, strzeżonych przez kapłanów- szamanów. Po pokazaniu im dysku-klucza bogów odbyto rytuał, który zakończył się niezwykłym wydarzeniem, ponieważ złoty dysk otworzył drzwi i z ich wnętrza, z widocznego w nich tunelu, miało się wydobyć niebieskie światło. Wówczas kapłan Amaru Meru przekazał klucz jednemu z szamanów, a sam wszedł przez drzwi do tunelu i nigdy więcej już go nie widziano. Archeologowie znaleźli nawet małe okrągłe wgłębienie po prawej stronie małych drzwi i zaczęli snuć przypuszczenie, że właśnie tam można by wsadzić mały dysk... Opowiadana przez Indian legenda kończy się proroctwem, że drzwi bogów pewnego dnia ponownie się otworzą, ale o wiele większe, aniżeli są widoczne w chwili obecnej, pozwalając, aby bogowie powrócili w ich międzygwiezdnych pojazdach.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne zwierzęta
Zabawne zwierzęta
Stare slajdy w nowej odsłonie
Stare slajdy w no..
 Wielkie jaja
Wielkie jaja
Globalne ocieplenie?
Globalne ocieplen..
Nietuzinkowe, ręcznie robione lalki
Nietuzinkowe, ręc..
Dlaczego na tym bilbordzie  trzeba jak najszybciej umieścić reklamę?
Dlaczego na tym b..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zdjęcia Chin z początku XX wieku Argyria Transport publiczny na Kubie. Sztuka z używanych gum do żucia Nowy rekord w limbo skating Biżuteria z modeliny ERROR 404 – lepsze strony błędów Wulkan Radiowóz wjechał pod tramwaj. Fotograficzne żarty Longitude 131 luksusowy  hotel w pustynnym sercu Australii Mleko. Andrey Razoomovsky Walący się mur przygniótł osiem samochodów Sliding Rock Naturalna zjeżdżalnia Wypadek awionetki w Łodzi. Wielbicielom lotnictwa cz.1 Makabryczny wypadek. Honda accord rozpadła się na pół. Rzeźba z 420 tysięcy kuleczek
Najnowsze sondaże
19,7%
13,1%
26,6%
40,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 518
Tapety