Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 10 1299
Avatar
Diamond Head
Dodał: Speed »   Sun 30-09-2012 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Diamond Head − wygasły stożek wulkaniczny znajdujący się na wyspie O'ahu na Hawajach, ok. 8 km na wschód od Honolulu, powstały w wyniku erupcji, która miała miejsce około 150 000 lat temu. Jest to bardzo popularne miejsce odwiedzane często przez turystów ze względu na widoki, rozpościerające się na centrum miasta oraz plażę Waikīkī.
Charakterystyczny wygląd krateru oraz bliskość kurortów turystycznych sprawiają, że jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Honolulu. Widoczny jest z wielu zakątków w mieście i okolicy np. turyści odwiedzający nadmorskie hotele, bądź wypoczywający na plaży Waikiki mają na niego bezpośredni widok. Z powodu umieszczonej na szczycie platformy z antenami wykorzystywanymi przez rząd amerykański część wierzchołka jest niedostępna. Pozostałą część krateru można zwiedzać i jest on popularnym celem wycieczek.
Na szczyt krateru wiedzie ponad kilometrowej długości trasa turystyczna. Znaki umieszczone na ścieżce informują, że cały odcinek można przejść w ciągu 1,5 – 2 godzin, zalecają też, żeby turyści wzięli ze sobą wodę i latarki, które przydają się w tunelu. Na szczycie znajduje się wybudowany w 1908 r. taras widokowy.

Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Felgi .
Felgi .
Został zaatakowany przez lamparda
Został zaatakowan..
Potworność!
Potworność!
Do pracy, z dziećmi
Do pracy, z dzieć..
Miniatury do Apokalipsy
Miniatury do Apok..
Naczyniaki.
Naczyniaki.
Reklamy
Galeria zdjęć
Gwen Murphy  Foot Fetish Laetitia Casta w bardzo  prześwitującej kreacji Rosyjska łódż podwodna z 1720 roku Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nietypowe wypadki drogowe Geoduck-afrodyzjak Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Vancouver Wysadzenie mostu Miasto grzechotników. Kawa pozyskiwana z odchodów łaskuna muzanga Kot bez nosa Slumsy w centrum Kijowa Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor Gomata - napój z moczu świętych krów Luki kanalizacyjne w Japonii Zabawy perspektywą Zabawne trumny z Ghany Do czego może przydać się laptop?
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1883
Tapety