Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 8 809
Avatar
Bastei
Dodał: Sandra »   N 15-09-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Bastei - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody.
W XII wieku w pobliżu dzisiejszego mostu powstał Zamek Neurathen. Pierwsze wzmianki pisemne o skałach pochodzą z końca XVI w. W 1798 r. został on po raz pierwszy opisany w publikacji o charakterze turystycznym (przez Christiana Augusta Gottloba Eberharda). W tym czasie Bastei szybko rozwijał się jako atrakcja turystyczna. Na początku XIX w. dotarła tu pierwsza wycieczka zorganizowana, a sam obiekt stał się inspiracją dla wielu malarzy.
W 1812 r. rzeźnik Pietzsch, mieszkający w pobliskiej miejscowości Lohmen rozpoczął sprzedaż posiłków i napojów odwiedzającym punkt widokowy turystom. Działalność ta przyniosła mu dochody, przez co dwa lata później zbudował kuchnię pod nawisem skalnym, w bezpośrednim sąsiedztwie z coraz częściej opisywaną i uwiecznianą na obrazach atrakcją.
W 1826 roku w pobliżu punktu widokowego zbudowano pierwszą kwaterę noclegową dla turystów oraz wzniesiono pierwszy, drewniany most nad wąwozem Mardertelle, który łączył zewnętrzną półkę skał z zamkiem Neurathen. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął długość 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Od tego czasu cały kompleks skał i punktów widokowych rozwija się pod względem turystycznym niemalże nieustannie.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Miss więzienia 2011 z Brazylii
Miss więzienia 20..
Spędził w więzieniu 35 lat. Test DNA dowiódł, że jest niewinny
Spędził w więzien..
Zaparkował samochodem na dachu garażu
Zaparkował samoch..
Alicja w podwodnej Krainie Czarów
Alicja w podwodne..
Hummer Limuzyny na 26 osób
Hummer Limuzyny n..
Jak się robi dzieci?
Jak się robi dzie..
Reklamy
Galeria zdjęć
El Colacho Skoki przez niemowlaków Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zabawny photoshop Katastrofa kolejowa na wschodzie Indii Hotele do pszczół Piwny wypadek Niezwykły portret Stevea Jobsa Skutki pozbycia się niechcianych  tatuaży na własną rękę Były sobie dwie siostry - bliźniaczki. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Najdłuższy i najwyższy most wiszący na świecie Lasy mogą być bardzo przerażające. Żywa Barbie poddaje się  hipnozie by się ogłupić! Policja na wesoło Lawina blotna w Kolumbii Nowe dzwony dla Katedry Notre-Dame w Paryżu Wodorosty Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Najnowsze sondaże
37,7%
18,9%
12,1%
31,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 461
Polecamy
Tapety
Animal Wallpapers 1600x1200 Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Tapety Animowane DrScene HD - 07.2012 do  Windows 7,Vista Lakes.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (50 foto) Kompozycja Safari do win XP SP1-SP3. Tapety na pulpit Popular-02-wallpapers