Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 8 988
Avatar
Bastei
Dodał: Sandra »   Sun 15-09-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Bastei - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody.
W XII wieku w pobliżu dzisiejszego mostu powstał Zamek Neurathen. Pierwsze wzmianki pisemne o skałach pochodzą z końca XVI w. W 1798 r. został on po raz pierwszy opisany w publikacji o charakterze turystycznym (przez Christiana Augusta Gottloba Eberharda). W tym czasie Bastei szybko rozwijał się jako atrakcja turystyczna. Na początku XIX w. dotarła tu pierwsza wycieczka zorganizowana, a sam obiekt stał się inspiracją dla wielu malarzy.
W 1812 r. rzeźnik Pietzsch, mieszkający w pobliskiej miejscowości Lohmen rozpoczął sprzedaż posiłków i napojów odwiedzającym punkt widokowy turystom. Działalność ta przyniosła mu dochody, przez co dwa lata później zbudował kuchnię pod nawisem skalnym, w bezpośrednim sąsiedztwie z coraz częściej opisywaną i uwiecznianą na obrazach atrakcją.
W 1826 roku w pobliżu punktu widokowego zbudowano pierwszą kwaterę noclegową dla turystów oraz wzniesiono pierwszy, drewniany most nad wąwozem Mardertelle, który łączył zewnętrzną półkę skał z zamkiem Neurathen. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął długość 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Od tego czasu cały kompleks skał i punktów widokowych rozwija się pod względem turystycznym niemalże nieustannie.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zatrzymany zboczeniec
Zatrzymany zbocze..
Dobre nagłośnienie w samochodzie wymiata!!
Dobre nagłośnieni..
Zagrożone  amfibii  świata .
Zagrożone amfibi..
Prawa noga Angeliny Jolie  największym hitem Oscarów 2012
Prawa noga Angeli..
ukryty polski w piosenkach
ukryty polski w p..
Japoński burdel
Japoński burdel
Reklamy
null
Galeria zdjęć
Heath Ledger.Retrospektywa Śmieszne i ciekawe zdjęcia Rodzina była o krok od śmierci. Tir zatrzymał się dosłownie metr od łóżka. Muzeum Kałasznikowa. Seksowne dziewczyny w lateksowych strojach Wieża Diabła Rysunki wykonane długopisem Wysportowany londyński autobus. Małe  sóweczki Mara Paradox  modyfikator ciała Targi tatuażu w Caracas. Będziemy mieli dziecko Prawda że jest piękna?  Ale... Dom w nieużywanym silosie rakietowym Zabawne zwierzęta Pingwiny biorą prysznic Pełne emocji rzeźby Franza Xavera Kutna Hora kaplica z czaszek i kości.
Najnowsze sondaże
8,0%
26,0%
7,7%
51,2%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1708
Polecamy
null
Tapety
Diably,Diablice i inne demony Voyage of Columbus 3D Screensaver  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 3 Kompozycja Safari do win XP SP1-SP3. Fotografie typu rybie oko. Abstract mobile wallpapers