Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 7 595
Avatar
Bastei
Dodał: Sandra »   N 15-09-2013 20:26 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Bastei - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody.
W XII wieku w pobliżu dzisiejszego mostu powstał Zamek Neurathen. Pierwsze wzmianki pisemne o skałach pochodzą z końca XVI w. W 1798 r. został on po raz pierwszy opisany w publikacji o charakterze turystycznym (przez Christiana Augusta Gottloba Eberharda). W tym czasie Bastei szybko rozwijał się jako atrakcja turystyczna. Na początku XIX w. dotarła tu pierwsza wycieczka zorganizowana, a sam obiekt stał się inspiracją dla wielu malarzy.
W 1812 r. rzeźnik Pietzsch, mieszkający w pobliskiej miejscowości Lohmen rozpoczął sprzedaż posiłków i napojów odwiedzającym punkt widokowy turystom. Działalność ta przyniosła mu dochody, przez co dwa lata później zbudował kuchnię pod nawisem skalnym, w bezpośrednim sąsiedztwie z coraz częściej opisywaną i uwiecznianą na obrazach atrakcją.
W 1826 roku w pobliżu punktu widokowego zbudowano pierwszą kwaterę noclegową dla turystów oraz wzniesiono pierwszy, drewniany most nad wąwozem Mardertelle, który łączył zewnętrzną półkę skał z zamkiem Neurathen. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął długość 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Od tego czasu cały kompleks skał i punktów widokowych rozwija się pod względem turystycznym niemalże nieustannie.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Santa Maria della Concezione dei Cappuccini
Santa Maria della..
Kompozycja Black Kice
Kompozycja Black ..
Retro foto.
Retro foto.
Przygarnęła psa ze schroniska, ale po dwóch dniach oddała go, bo ...
Przygarnęła psa z..
 Wtedy i teraz
Wtedy i teraz
Jak Arabki jedzą spaghetti
Jak Arabki jedzą ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Tapety na drzwi garażu Śmieszne i ciekawe zdjęcia Ryś i kotka Pszczoły produkowały kolorowy miód  Sztuka na skorupce Bardzo mu się spieszyło. Tymczasem w środkach transportu publicznego Kevin Balot. Miss International Queen 2012 Plagiaty w świecie motoryzacji Plankton Wine rack. Wymarzony sprzęt na imprezy Extreme Ironing czyli Ekstremalne prasowanie Wizyta hipopotama u dentysty Cmok cmok Węże Oklahoma City.100-letnia kapsuła czasu Na ratunek nosorożcom czarnym Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Najnowsze sondaże
18,5%
12,6%
26,6%
42,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 406
Polecamy
Tapety
Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Football wallpaper (tapety) Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Tapety na pulpit 1600X1200 Australia ! Tapety 3D HD - High Definition Kompozycja Safari do win XP SP1-SP3.