Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 8 761
Avatar
Bastei
Dodał: Sandra »   N 15-09-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Bastei - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich we wschodniej części Niemiec. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m., na prawym brzegu Łaby, pomiędzy miejscowościami Rathen i Stadt Wehlen. Zrodłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę, czyli "baszta", która wznosi się na wysokości 190 m nad taflą wody.
W XII wieku w pobliżu dzisiejszego mostu powstał Zamek Neurathen. Pierwsze wzmianki pisemne o skałach pochodzą z końca XVI w. W 1798 r. został on po raz pierwszy opisany w publikacji o charakterze turystycznym (przez Christiana Augusta Gottloba Eberharda). W tym czasie Bastei szybko rozwijał się jako atrakcja turystyczna. Na początku XIX w. dotarła tu pierwsza wycieczka zorganizowana, a sam obiekt stał się inspiracją dla wielu malarzy.
W 1812 r. rzeźnik Pietzsch, mieszkający w pobliskiej miejscowości Lohmen rozpoczął sprzedaż posiłków i napojów odwiedzającym punkt widokowy turystom. Działalność ta przyniosła mu dochody, przez co dwa lata później zbudował kuchnię pod nawisem skalnym, w bezpośrednim sąsiedztwie z coraz częściej opisywaną i uwiecznianą na obrazach atrakcją.
W 1826 roku w pobliżu punktu widokowego zbudowano pierwszą kwaterę noclegową dla turystów oraz wzniesiono pierwszy, drewniany most nad wąwozem Mardertelle, który łączył zewnętrzną półkę skał z zamkiem Neurathen. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął długość 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Od tego czasu cały kompleks skał i punktów widokowych rozwija się pod względem turystycznym niemalże nieustannie.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 0
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Oaza Mórz największy statek wycieczkowy
Oaza Mórz najwięk..
Dwie siostry z pudełka
Dwie siostry z pu..
Indyjski Spiderman
Indyjski Spiderma..
Kolorowe  trumny
Kolorowe trumny
Szukam Pokemona .
Szukam Pokemona .
Restauracja, w której serwuje się penisy i jądra zwierząt.
Restauracja, w kt..
Reklamy
Galeria zdjęć
Pomysłowe gadżety - brawa dla twórców! Pudźa Volkswagen New Beetle kuty ręcznie Ewolucja Apple Gigantyczne szczury opanowują Nowy Jork. X Men tatuaże Ślub na 3500 par Śmieszne i ciekawe zdjęcia Szalone Wypadki Z czego są zrobione frotki do włosów? Myszki do komputera Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Legiony natury Ofiara Oneal Ron Morris Tym razem treser miał szczęście. Ktoś miał szczęście Otwarcie pierwszego McDonalda w Polsce Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Najnowsze sondaże
19,4%
12,9%
26,0%
41,7%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 458
Polecamy
Tapety
Tapety na pulpit 1600X1200 Australia ! Football wallpaper (tapety) Beaches Wallpapers Forests. Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (28 foto) Diably,Diablice i inne demony Best HD Wallpapers Pack-691