Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1641
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Just-In Beaver - seks-lalka wzorowana na Justinie  Bieberze.
Just-In Beaver - ..
Niskobudżetowe kostiumy Cosplay
Niskobudżetowe ko..
Psia kawiarenka w Seulu.
Psia kawiarenka w..
Nakizumo. Festiwal dziecięcego płaczu
Nakizumo. Festiwa..
Kolejna transformacja
Kolejna transform..
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Zabawne i ciekawe..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zgadnij, czyja to córka? Erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach Oryginalny Batmobil. Obiekt 825 GTS Zabawne zwierzęta. Sweet Pepper Klopek Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zamek d’If Jedna z przyczyn śmierci Króla Popu Wesele w stylu steampunk Małe dziobaki Śmieszne i ciekawe zdjęcia Prezydenci Stanów Zjednoczonych w dzieciństwie. Bliźniacy palący vs niepalący. Elastyczne dziewczyny Palety barw świtu i zmierzchu Czy o czymś nie zapomniałeś !? Oszukał przeznaczenie ...
Najnowsze sondaże
7,9%
26,0%
8,1%
51,1%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1551
Polecamy
Tapety
HD Wallpapers cz1. Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) Tapety - Biała broń HD ilość 235 Valentine 3D Screensaver Canyon.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (7foto) Forests. Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (28 foto)