Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1067
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Ogloszenia,Informacje
Ogloszenia,Inform..
Z przeszczepioną twarzą
Z przeszczepioną ..
Głodzilla resurection
Głodzilla resurec..
Wampirzyce
Wampirzyce
Kot  szczęściarz
Kot szczęściarz
osobista fotograf Putina vs osobisty fotograf Obamy
osobista fotograf..
Reklamy
Galeria zdjęć
Koty w stylu Pin Up Mosty na rzece Clyde Kampania przeciwko narkotykom Śmieszne i ciekawe zdjęcia Właśnie tak wygląda profil mojej siostry  na Facebooku... Odbicie... Street art Figurki z jednej kartki papieru Wiszący most Capiliano Drzewo, jak księga dżungli. Mallakhamb. Tajemnica odchudzania Emmy Day Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Śnieżne wieże Śmieszne i ciekawe zdjęcia Nowa butelka Coca Coli. Octavio Ocampo -  król iluzji Ewolucja Apple
Najnowsze sondaże
40,7%
19,1%
11,9%
28,3%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 403
Polecamy
Tapety
HD Wallpapers cz2. Screensaver na pulpit Zodiac Clock  3D Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Tapety Christmas Girls Wallpapers (40 foto) Fotografie typu rybie oko. Gorące Dziewczyny na tapetach (125 HD)