Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1151
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dziewczyna idealna
Dziewczyna idealn..
Nowy sport ekstremalny
Nowy sport ekstre..
Nieudana jazda próbna
Nieudana jazda pr..
Artysta ulicy Alexandre Farto aka Vhils
Artysta ulicy Ale..
Przepisy na popularne drinki i koktajle
Przepisy na popul..
Gifki
Gifki
Reklamy
Galeria zdjęć
Zombie makeup Dzieci i zwierzęta Pomysły na choinkę. Piękne stewardessy mogą być transseksualistami 7 letnia dziewczynka w kontenerze na śmieci Nie wierz własnym oczom! Nietypowa wystawa sklepowa Manifestacja ultranacjonalistów w Moskwie Dynia co waży 750 kg Pokochaj stare pocztówki. Masatrigo- czarodziejska góra Ryba, która pasożytuje w sercu rekinów Roczna dziewczyna w ciąży! Baseny infinity  Haft  na zdjęciach rentgenowskich Przerażający body art Christy Lewis Mali torreadorzy Kiedy pracodawca nie płaci za nadgodziny
Najnowsze sondaże
18,6%
12,7%
26,3%
42,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 403
Polecamy
Tapety
Tapety Noworoczne Tapety Sylwestrowe (1600X1200) Gorące Dziewczyny na tapetach (125 HD) Tapety Continents - Kontynenty Diably,Diablice i inne demony Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) Broń -Tapety na pulpit