Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1210
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Podwieszanie się (+18)
Podwieszanie się ..
47 kilogramówy karp
47 kilogramówy ka..
Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Bezpieczeństwo pr..
Pijane gwiazdy
Pijane gwiazdy
 « następny » Niewinna i milcząca
« następny ..
Ferrari kontra pociąg...
Ferrari kontra po..
Reklamy
Galeria zdjęć
Pół wieku temu Pułapki na każdym kroku Kristina Rei,  zrobiła sobie elfie uszy Mistyczne obrazy Wina Wallacea Tęczowy Parasol Pechowy dzień. Zima w obiektywie Briana Valentine Zapierająca dech w piersiach kolejka linowa Śmieszne i ciekawe zdjęcia Katastrofa kolejowa w Hordorf Zwierzęta w Boże Narodzenie. Gorzkie dzieciństwo Droga śmierci. Boliwia. Genetyczne portrety Ulrica Collette Zabawne zwierzęta Najgorszy gang na świecie. Mara Salvatrucha (MS-13). Każdy może być Spider-Manem Najgorsze od 1955 powodzie w Chinach
Najnowsze sondaże
39,9%
19,2%
11,7%
29,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 411
Polecamy
Tapety
Tapety Noworoczne Tapety Sylwestrowe (1600X1200) Tapety Animals na pulpit komputera - I  1920X1200 (32 foto) Gorące Dziewczyny na tapetach (125 HD) Lakes.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (50 foto) Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto)  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 2