Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1061
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Maturzystki z  college,  Uniwersytetu w Cambridge.
Maturzystki z co..
Ferrari 458 pozbawione dachu
Ferrari 458 pozba..
To chyba bolało !
To chyba bolało !
Figury dwuznaczne.
Figury dwuznaczne..
Wylądował na ulicy o szerokości zaledwie pięciu metrów.
Wylądował na ulic..
Niedźwiedź vs stado krów
Niedźwiedź vs sta..
Reklamy
Galeria zdjęć
Dzieci, które utknęły w dziwnych miejscach Dom ze śmieci Strong women Ludmila Żabawne obrazki Nacho Diaza Nissan murano kontra stado jeleni Śmieszne i ciekawe zdjęcia Opuszczone więzienie Essex w Newark Najbardziej wpływowe kobiety świata Prawdziwy czy zabawka? Śmieszne i ciekawe zdjęcia Dziwne stworzenia Japonia. Uroczystość z okazji rozwodu Zombie Art Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Dzieciaki rozrabiają . Rzeżby transformersów Obraz z maszyny do pisania Szalone zdjęcie na prawa jazdy
Najnowsze sondaże
18,1%
12,5%
26,3%
43,1%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 392
Polecamy
Tapety
Kompozycja Gray Zune Tapety na pulpit 1600X1200 Australia ! Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2) HD Wallpapers cz1. Forests. Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (28 foto) Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet