Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 3493
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.






Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Samolot kontra ptak
Samolot kontra pt..
Portrety gwiazd wykonane ołówkiem.
Portrety gwiazd w..
Seksowna mistrzyni tatuażu
Seksowna mistrzyn..
Połów tuńczyka po Sycylijsku
Połów tuńczyka po..
Ile Ona ma lat ??
Ile Ona ma lat ??
Zboczeniec pokonany przez dziewczynkę
Zboczeniec pokona..
Reklamy
Galeria zdjęć
Alpina B7 BiTurbo Long Śmieszne i ciekawe zdjęcia Alec Baldwin vs Paparazzi Najdziwniejsze zdjęcia rentgenowskie świata Konkurs piękności słoni 'Owl Cafes' nowy trend w Japonii. Dziwni ludzie z amerykańskich portali społecznościowych Carmen DellOrefice. Prawdziwe piękno jest ponadczasowe Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Wysmakowana moda w obiektywie Fulvio Bonavia Pomniki i rzeżby kotów Praca dzieci w kopalniach Test sprawności żołnierzy jednostki elitarnej Miś koala postrzelony przez dzieci Leń Typowe blondynki Rysunki 3D Airbrush JJK. Miała szczęście.
Najnowsze sondaże
19,6%
12,6%
26,4%
41,4%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 500
Tapety