Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1228
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Norweski Mam Talent
Norweski Mam Tale..
Z okazji obrony dyplomu
Z okazji obrony d..
Zabawne pojazdy
Zabawne pojazdy
Ashera
Ashera
Gołoledź
Gołoledź
Luksusowy hotel Domus Civita we Włoszech.
Luksusowy hotel D..
Reklamy
Galeria zdjęć
Niecodzienne przystanki autobusowe Śmieszne i ciekawe zdjęcia Reklama na autobusach Katastrofa ekologiczna w Zatoce Meksykańskiej Wyludniona Syberia Papier toaletowy na Prima Aprilis. Z kim Schwarzenegger zdradził żonę? Parada słoni w Londynie Pierwszy fail Troszkę nieudane zdjęcia panoramiczne Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Zabawne zwierzęta Obiadek dla niejadka Galaretowa plaga Mistrzowie Photoshopa Jak oni kibicują. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Nurkujące psiaki
Najnowsze sondaże
40,0%
19,1%
11,6%
29,3%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 413
Polecamy
Tapety
Western Railway 3D Screensaver Best HD Wallpapers Pack-691 Canyon.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (7foto) Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet Tapety 3D HD - High Definition Tapety HD  - Piękne  zakątki świata