Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 3603
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Nie szara mysz.
Nie szara mysz.
mniam...mniam
mniam...mniam
Susanne Eman (32 l.) chce ważyć 700 kg
Susanne Eman (32 ..
Pokój Sysadmina - Centrum sterowania wszechświatem !
Pokój Sysadmina -..
Obrabował pijanego i zostawił na torach na pewną śmierc
Obrabował pijaneg..
Pocalunek gwiazdy
Pocalunek gwiazdy
Reklamy
Galeria zdjęć
Przez niedożywienie i brak wody pitnej w Somalii umierają małe dzieci Cutty Sark powstaje z popiołów Wine rack. Wymarzony sprzęt na imprezy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kotobrody Street art Stop kadr Nie  jest cacy !!! Nostalgia Ambi Pur czyli fantazje gospodyni domowej. Make-up zombie Śmieszne i ciekawe zdjęcia Dla ukochanego pupilka Karykatury Miliony jętek nad rzeką Cisą Zabawne zwierzęta Ludzie i ich samochody po latach Kreatywne reklamy na windzie, w windzie…
Najnowsze sondaże
8,1%
25,8%
7,7%
51,3%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1784
Tapety