Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 2407
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Niezwykłe rzeźby w drewnie
Niezwykłe rzeźby ..
zabawne zwierzęta )
zabawne zwierzęta..
W krainie snu
W krainie snu
60 sekund
60 sekund
Leniwy psiak
Leniwy psiak
Mur chiński
Mur chiński
Reklamy
null
Galeria zdjęć
Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Kobieta za kierownicą Wylądował na ulicy o szerokości zaledwie pięciu metrów. Zrobiła 30 operacji plastycznych, wygląda jak francuska lalka Fotograf Jean-Paul Goude Sztuka z gwoździ Zabawne zwierzęta Zewnętrzny HDD Made in China  Festiwal tatuażu w Pekinie Wpadka, czyli jak narobić sobie obory na cały świat. Sztywniak Tak się bawi U.S. Army. Graciane Barbosa brazylijska królowa samby Do kogo oni są podobni Czy wzrost ma znaczenie? Historia telewizora w fotografiach. Freeganizm. Antykonsumpcyjny styl życia Hamburgerowy szczyt
Najnowsze sondaże
19,1%
12,8%
25,7%
42,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 470
Polecamy
null
Tapety
Screensaver na pulpit Zodiac Clock  3D Auto Wallpaper Tapety Pulpitu 1920X1440 Kompozycja systemu Azenis2 Valentine 3D Screensaver Theme XPack Beaches Wallpapers