Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 2981
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
SpaceShipTwo Statek kosmiczny
SpaceShipTwo Stat..
Wulkan
Wulkan
Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Śmieszne i ciekaw..
Sarcoma kości czaszki
Sarcoma kości cza..
Steampunk Skolopendra
Steampunk Skolope..
Gwen Murphy  Foot Fetish
Gwen Murphy Foot..
Reklamy
Galeria zdjęć
Jak  za darmo z samochodu osobowego zrobić kabriolet Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Boeing runął jak  kula ognia Wesele w stylu Minecraft Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie. Niezwykłe uchwyty dźwigni zmiany biegów Tir staranował ogrodzenie i wjechał do pokoju! Niesamowita transformacja Kanamara Matsuri, japońskie Święto fallusa Największa mozaika z tostów Łysy pawian Reggie Muzeum La Specola we Florencji  Co znajduje się wewnątrz Vana? Hughes H-4 Hercules, największy samolot konstrukcji drewnianej Świnie z sierścią Park Narodowy Jezior Plitwickich Zabawne zwierzęta. Jaskinie Maijishan
Najnowsze sondaże
18,9%
12,8%
26,1%
42,2%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 486
Tapety
Diably,Diablice i inne demony Broń -Tapety na pulpit Tapety HD na pulpit  Nature Landscapes Wallpapers Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Tropical Fish 3D Screensaver  Tapety HD na pulpit - Animals cz. 2