Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 3225
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kambodżański pociąg.
Kambodżański poci..
Pomnik Czyngis-chana
Pomnik Czyngis-ch..
Straszliwa tortura psa(Korea)
Straszliwa tortur..
Atak pająka
Atak pająka
Reklama Toyota
Reklama Toyota
Idiota dorwał się do broni!
Idiota dorwał się..
Reklamy
Galeria zdjęć
Kolejna ofiara operacji plastycznych Nie wierz własnym oczom! Skąd się biorą Emotikony? Kultowe zabawki Wyrzucona na margines społeczeństwa Zabawne zwierzęta. Miss America 2011. Heath Ledger.Retrospektywa Torty w kształcie pieska Miasto po przejściu tornado Emo Pierwsze minuty życia węży Śmieszne i ciekawe zdjęcia VB-3 Mobile Living Space Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Powódź w Duluth Odcięta głowa węża żyje jeszcze przez 40 minut Śpię gdzie chcę
Najnowsze sondaże
19,0%
12,9%
26,2%
41,9%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 489
Tapety