Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1792
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Stara Ciężarówka vs Lamborghini vs Porsche vs Rolls Royce Phantom
Stara Ciężarówka ..
Jak kąpie się koala?
Jak kąpie się koa..
Piaskowe dzieła sztuki.Joe Mangrum
Piaskowe dzieła s..
Zobacz jak uratowali psa.
Zobacz jak uratow..
Egzekucja za zdradę
Egzekucja za zdra..
Skok Tygrysa dobre ujęcie
Skok Tygrysa dobr..
Reklamy
Galeria zdjęć
Praca dzieci w kopalniach O mało nie zagłodziła siebie i noszonego w łonie dziecka. Wdzięczna, opiekuncza sowa Lwy vs bawoły Sacha Goldberger. 70 lat Prawie jak miłość. Chiny. Przedszkolanka znęcała się nad dziećmi Śmieszne i ciekawe zdjęcia Mężczyzna czy kobieta? Piesek Boo, gwiazdą Facebook Śmieszne i ciekawe zdjęcia Przemyt ludzi przez granicę Marcos Minuchin. Sekretne życie zabawek. W obiektywie fotografa. Coffeeshopy w Holandii . Agama brodata wykonana z tektury Dziwne choroby Misie.
Najnowsze sondaże
19,3%
12,6%
26,2%
41,9%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 451
Polecamy
Tapety
Kompozycja Gray Zune Abstract mobile wallpapers Hot Auto Wallpapers 1600X1200 Auto Wallpaper Tapety Pulpitu 1920X1440 Animal Wallpapers 1600x1200 Tapety na telefon )