Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1248
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Dokonała restauracji ikony XIX wieku - Wandalizm w dobrej wierze
Dokonała restaura..
Muzeum patologii anatomicznej
Muzeum patologii ..
Święta Pełnoletniości
Święta Pełnoletni..
Wypadek przypadek?
Wypadek przypadek..
Ono
Ono
Ciudad Juarez
Ciudad Juarez
Reklamy
Galeria zdjęć
Studencki współlokator wyjeżdża do rodziny? Uwaga! Samolot! Puste ulice Los-Angeles Wieża na księzycu Za kulisami Titanica Do kogo oni są podobni Gorset z kolczyków! Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie. Rysunki na scianach budynków Krampus Steampunk Największy na świecie fan Avatara Prawie się udało. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Piękne zdjęcia miasta w górach (12 foto) Nielegalne Taksówki Zagadka dnia. Zgadnij co to za zwierze?
Najnowsze sondaże
18,6%
12,5%
26,4%
42,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 409
Polecamy
Tapety
HD-Wallpapers 2560X1600 Auto Wallpaper Tapety Pulpitu 1920X1440 Kompozycja Legends do win XP SP1-SP3. Kompozycja Gray Zune Tapety na pulpit 1600X1200 Australia ! HD Wallpapers cz1.