Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 3363
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Biznesmen przeżył prawdziwy horror. Dwóch bandytów oblało go kwasem
Biznesmen przeżył..
Filmowe transformacje
Filmowe transform..
Livio De Marchi mistrz w rzeżbieniu
Livio De Marchi m..
Dlaczego jest zabronione łowić ryby z tego mostu ?
Dlaczego jest zab..
Szarlatan deptał po gardłach maluchom
Szarlatan deptał ..
Gifki
Gifki
Reklamy
Galeria zdjęć
 Piłką w twarz 45 tonowy żuraw podzielił dom na dwie części Zobacz najgorsze tatuaże świata Półnaga Lady Gaga na ulicach Paryża Małe zajączki Baseny z iluzją nieskończoności Fotografii z kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Budują przedszkole na starym cmentarzu wesołe zwierzątka Bajkowe rzeżby Ellen Jewett Fotobomby roczna dziewczynka w ciazy Kevin Richardson. Zaklinacz lwów Zdjęcia typu WTF Koty w lodówce Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Chłopak ratuje potrąconego psa Takie rzeczy to tylko w Azji
Najnowsze sondaże
19,2%
12,7%
26,4%
41,7%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 496
Tapety