Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 3429
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Thu 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Piękne stewardessy mogą być transseksualistami
Piękne stewardess..
Ups...!!
Ups...!!
Chile studenci walczą z policją
Chile studenci wa..
Ludzkie wieże.  Castellers
Ludzkie wieże. C..
11-letni chłopiec ma aż 1,2 metra obwodu w pasie.
11-letni chłopiec..
Obiad w niebie.
Obiad w niebie.
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Co można stworzyć podczas przerwy w szkole? Jennifer Lopez w bikini  Cudem uratowane pieski Heterochromia -różnobarwność tęczówek Koty na głowie Małpi boks! Najpiękniejsze pośladki 2012 Czy warto trzymać pitbulla? Wyjątkowy prezent dla ukochanej Lizaki z insektami i skorpiony w czekoladzie akademik dla studentów japońskiej uczelni Kyoto University. The Gold Retreat Modyfikator ciała Angielski springer spaniel pogryzł dziewczynkę Śmieszne i ciekawe zdjęcia Droga do szkoły Jak wyglądałby Mickey Mouse na starość?
Najnowsze sondaże
8,2%
25,9%
7,7%
51,2%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1770
Tapety