Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 1890
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Festiwal Hakka. Ekstremalne okrucieństwo
Festiwal Hakka. E..
Pamiątkowy tatuaż z błędną datą.
Pamiątkowy tatuaż..
Ekwadorczycy bardzo lubią świnek morskich.
Ekwadorczycy bard..
Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia
Śmieszne i po pro..
Snake House . Dom Wąż
Snake House . Dom..
Uważaj z kim pijesz...
Uważaj z kim pije..
Reklamy
Galeria zdjęć
Kobieta bez kompleksów Armwrestling w rumuńskim więzieniu Bubble Gum Art Fotobomby cz. 27 Śmieszne i ciekawe zdjęcia Wysypisko sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Japonii Scott Ian Rosenfeld w przerazającej charakteryzacji filmowej Cysterna vs Most Nie przejmuj się, ja tu poczekam na wiosnę Whitby Goth weekend 2014 Moray. Tarasy rolnicze Inków. Suczka uratowała swoje szczeniaki z płonącego budynku Tak się żyje w więzieniach w USA Dziewczyny z rosyjskich portali społecznościowych cz.III Uchatka antarktyczna jako pupilek Znajdz murzyna na zdjęciach Silownia w małym  rosyjskim miasteczku Portret Martina Luthera Kinga z Kostek Rubika.
Najnowsze sondaże
19,5%
12,7%
26,1%
41,7%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 456
Polecamy
Tapety
Screensaver na pulpit Zodiac Clock  3D Great Smoky Mountains.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (17 foto) Wellwasser Bluescreen Screensaver Kompozycja Gray Zune Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Forests. Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (28 foto)