Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 982
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Pies Shunsuke ulubieniec Japończyków cz2
Pies Shunsuke ulu..
Niesamowite triki na rowerze
Niesamowite triki..
Atak ślimaka
Atak ślimaka
Dla tych co wierzą w miłość aż po grób
Dla tych co wierz..
Rzeżba z łajna
Rzeżba z łajna
Król skorpionów
Król skorpionów
Reklamy
Galeria zdjęć
Orzechy włoskie z Chin z cementem Niefortunnie umieszczone reklamy Skaryfikacja Śmieszne i ciekawe zdjęcia Śmieszne i ciekawe zdjęcia Gigantyczny karambol w Portugalii.Zderzyło się kilkadziesiąt aut. Antonija Misura - miss igrzysk w Londynie Pływający stolik piknikowy Śmieszne i ciekawe zdjęcia Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Niesamowita sztuka 3D na ulicy w Lyonie. Straszny wypadek drogowy w Czechach Największe photoshopowe wpadki 2013 Niesamowite rzeźby z piasku. Święto Środka Jesieni . Rosyjski Terminator Bocian (córka śmieciarza) Kobieta to delikatna istota
Najnowsze sondaże
18,1%
12,4%
26,2%
43,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 386
Polecamy
Tapety
Tapety na telefon ) Tapety na pulpit Popular-02-wallpapers Canyon.Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (7foto) Tapety Continents - Kontynenty Kompozycja Legends do win XP SP1-SP3. Forests. Tapety na pulpit komputera  1600X1200 (28 foto)