Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 972
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 19:14 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Na drugim planie
Na drugim planie
Stara Ciężarówka vs Lamborghini vs Porsche vs Rolls Royce Phantom
Stara Ciężarówka ..
Midge, najlepsza przyjaciółka Barbie
Midge, najlepsza ..
Śmieszne i ciekawe zdjęcia
Śmieszne i ciekaw..
Hamburgery z kobry
Hamburgery z kobr..
Hiperrealistyczne obrazy  Kwon Kyung Yup
Hiperrealistyczne..
Reklamy
Galeria zdjęć
Choroba z Minamaty Najlepsze sportowe zdjęcia 2013 r. Płomień Toyota. Nowy koncept. Seksowne męskie stringi Szkodliwość palenia papierosów Śmieszne i ciekawe zdjęcia Kot i chomik Sumo Spotkanie gorylich braci po trzech latach rozłąki. Jak mieszkają rosyjscy oligarchowie Nostalgia Tajfun Bolaven dociera do wybrzeży Chin Automat do zawierania małżeństw Potężna eksplozja w centrum Kandaharu Więcej niż tylko zdjęcia Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia.
Najnowsze sondaże
40,8%
19,2%
11,9%
28,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 395
Polecamy
Tapety
Canyon.Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (7foto) Tapety HD na pulpit - Animals cz. 1 Tapety na telefon ) Voyage of Columbus 3D Screensaver Screensaver na pulpit Zodiac Clock  3D Forces of Nature tapety 1600X1200 (20 foto)