Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 2094
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
On naprawdę ma talent
On naprawdę ma ta..
Największy leń na świecie.
Największy leń na..
Makaron z niespodzianką
Makaron z niespod..
Kwiat  Nietoperz, Diabelski Kwiat
Kwiat Nietoperz,..
Wypadek żurawia samojezdnego.
Wypadek żurawia s..
Święto Qingming
Święto Qingming
Reklamy
Galeria zdjęć
Katie Lawrence żywa lalka Śmieszne i ciekawe zdjęcia 11-letnia mama Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Michael Hanson. Portrety Etiopii Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. Samochody z wąsami Podziemny świat jaskiń. Ryś  i 12- metrowy kaktus Saguaro Ilustracje od Oscara Ramosa Wpadki na wybiegu Śmieszne i ciekawe zdjęcia Jak dzisiaj wyglądają bohaterowie z Akademii Policyjnej? Aghori. Cenzura w sztuce Klasyczne filmy i seriale w stylu kreskówek Święta, Święta i po świętach.
Najnowsze sondaże
37,8%
18,9%
12,2%
31,1%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 460
Polecamy
Tapety
Broń -Tapety na pulpit Tapety HD  - Piękne  zakątki świata Kompozycja systemu Azenis2 Broń -Tapety na pulpit Kompozycja Black Kice Tapety na  Pulpit (Auto Wallpaper2)