Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
+ 25 2025
Avatar
5,5-metrowy wstęgor królewski u brzegów Kalifornii.
Dodał: Sandra »   Cz 24-10-2013 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »
Biolog morski Jasmine Santana nurkując u wybrzeży wyspy Catalina w Kalifornii odkryła przy dnie zwłoki 5,5-metrowego wstęgora królewskiego. Ten gatunek ryby głębinowej bardzo rzadko pojawia się przy powierzchni i nie został dotąd drobiazgowo przebadany, ponieważ żyje na głębokości do 1000 metrów. Truchło olbrzymiej ryby przetransportowano na brzeg, gdzie pobrano próbki tkanek i przesłano do Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Ryba ta ma zazwyczaj do 8 metrów długości, maksymalna potwierdzona długość wynosi 11 m, lecz istnieje co najmniej jedno doniesienie o osobniku, którego długość wynosiła 17 metrów. Maksymalna potwierdzona masa ciała wynosiła 272 kg.
Wstęgor królewski porusza się falistymi, wężowatymi ruchami, co – prawdopodobnie – przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W wierzeniach rybaków skandynawskich przewodzi on ławicom śledzi, stąd polska nazwa król śledziowy (ang. king of herrings). Obrażenie króla śledziowego miało się kończyć odpłynięciem z łowisk zarówno króla, jak i ławic śledzi. Legendy te wywodzą się jeszcze z czasów wikingów.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Kreatywna para fotografów
Kreatywna para fo..
Biedne słoniątko
Biedne słoniątko
Portrety graffiti
Portrety graffiti
Ogromny głaz zmiażdżył kilka samochodów
Ogromny głaz zmia..
Mieszkanie na ścianie
Mieszkanie na ści..
Mama dla prosiaczka.
Mama dla prosiacz..
Reklamy
Galeria zdjęć
Fale kontra latarnie morskie Babeczki w kształcie ... kupy! Polowania z orłami Huragan Katia atakuje Wielką Brytanię Bez kompleksów Dziwne pojazdy 1000 kotów uratowano przed rzezią w restauracji w Guangdong Najdziwniejsze buty Płomień Mieszanka dziwnych, zaskakujących i śmiesznych fotek Wzruszające zdjęcia dzieci Najwyzsza modelka na swiecie(205cm) Każda śnieżynka jest unikatową Lej krasowy spowodował  zawalenie się willi na Florydzie Kotobrody Zwyrodnialec ogłosił strajk głodowy. Poniedziałek - trudny dzień Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy
Najnowsze sondaże
19,3%
12,6%
25,9%
42,2%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 467
Polecamy
Tapety
Cristmas Screensaer 3D od 3D Planet Broń -Tapety na pulpit Beaches Wallpapers Forests. Tapety na pulpit komputera 1600X1200 (28 foto) Tropical Fish 3D Screensaver Tapety Christmas Girls Wallpapers (40 foto)