Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 18950
Avatar
40 -rocznica lądowania człowieka na Księżycu
Dodał: Tomasz »   Mon 20-07-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości Neil Armstrong

16 lipca 1969 roku na Florydzie, w Centrum Lotów Kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego rozpoczęła się droga człowieka na Księżyc. Rakieta Saturn V z trzema amerykańskimi astronautami na pokładzie wystartowała. Załogę stanowili: Neil Armstrong - dowódca, Michael Collins - pilot modułu załogowego oraz Buzz Aldrin - pilot lądownika księżycowego.
Z orbity Ziemi na orbitę Księżyca droga trwała 3 dni. Moduł księżycowy został osadzony na terenie zwanym Morzem Spokoju (Mare Tranquillitatis).
Pierwszy stanął na Księżycu dowódca misji Neil Armstrong. Wtedy właśnie świat usłyszał historyczne słowa "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości". Drugim człowiekiem na Księżycu został Buzz Aldrin. Astronauci przeprowadzili na powierzchni naturalnego satelity Ziemi wiele eksperymentów naukowych oraz zebrali blisko 22 kg skał księżycowych. spędzili na powierzchni Księżyca 21 godzin, 31 minut i 20 sekund, w tym 2 godziny, 36 minut i 40 sekund poza lądownikiem.
24 lipca 1969 roku moduł "Columbia" powrócił na Ziemię. Osiadł na wodach Oceanu Spokojnego o godzinie 16.50.35 . Łączny czas trwania misji to 8 dni, 3 godziny, 18 minut i 35 sekund.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne gadżety
Zabawne gadżety
Ukradli auto z lampartem w bagażniku
Ukradli auto z la..
Obraz z maszyny do pisania
Obraz z maszyny d..
To nie byl ich najliepszy dzień
To nie byl ich na..
Oku-no In największy w Japonii cmentarz
Oku-no In najwięk..
Świnka ratuje topiącą się owcę
Świnka ratuje top..
Reklamy
Galeria zdjęć
Oni naprawdę istnieją! Dubaj z wysokości lotu ptaka Psy i koty w okularach Pieróg o kształcie smoka Cosplayerki Tajemnicze kamienie z  Ica Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Rzeźby z tektury Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Drogie Panie coś dla Was Palau, Jezioro Meduz. Hotel Canvas w jurtach mongolskich Znajdź Dziecko Obrzezanie to szok dla dziecka Dzień Dam 2015 w Wielkiej Brytanii Zezowaty kot Spangles Przeobrażenie Karen Bit Vejle. Koronki z papieru
Najnowsze sondaże
20,2%
13,2%
26,3%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 524
Tapety