Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 18870
Avatar
40 -rocznica lądowania człowieka na Księżycu
Dodał: Tomasz »   Mon 20-07-2009 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości Neil Armstrong

16 lipca 1969 roku na Florydzie, w Centrum Lotów Kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego rozpoczęła się droga człowieka na Księżyc. Rakieta Saturn V z trzema amerykańskimi astronautami na pokładzie wystartowała. Załogę stanowili: Neil Armstrong - dowódca, Michael Collins - pilot modułu załogowego oraz Buzz Aldrin - pilot lądownika księżycowego.
Z orbity Ziemi na orbitę Księżyca droga trwała 3 dni. Moduł księżycowy został osadzony na terenie zwanym Morzem Spokoju (Mare Tranquillitatis).
Pierwszy stanął na Księżycu dowódca misji Neil Armstrong. Wtedy właśnie świat usłyszał historyczne słowa "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości". Drugim człowiekiem na Księżycu został Buzz Aldrin. Astronauci przeprowadzili na powierzchni naturalnego satelity Ziemi wiele eksperymentów naukowych oraz zebrali blisko 22 kg skał księżycowych. spędzili na powierzchni Księżyca 21 godzin, 31 minut i 20 sekund, w tym 2 godziny, 36 minut i 40 sekund poza lądownikiem.
24 lipca 1969 roku moduł "Columbia" powrócił na Ziemię. Osiadł na wodach Oceanu Spokojnego o godzinie 16.50.35 . Łączny czas trwania misji to 8 dni, 3 godziny, 18 minut i 35 sekund.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 5
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Regina Addae
Regina Addae
Znaki ostrzegawcze w nocnych klubach
Znaki ostrzegawcz..
Elastyczne dziewczyny
Elastyczne dziewc..
Pierwsze chwile życia małej żyrafy
Pierwsze chwile ż..
Fail na roller coasterze
Fail na roller co..
Metalback
Metalback
Reklamy
Galeria zdjęć
Śmieszne i ciekawe zdjęcia Papierowe dzieła sztuki! Ból Cierpienie i Gnijące stopy A może ktoś woli  kurczaka Superbohaterowie w stylu Pablo Picasso Raperzy w dzieciństwie Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia Dzień św. Józefa,  w Hiszpanii Dinozaury na wolności w centrum Londynu! Fanki gry Street Fighter Pijany nastolatek bez prawa jazdy staranował kilka samochodów Samolot pokonuję barierę dźwięku. Przerazajace maski Najstraszniejsze  manekiny w sklepach z odzieżą Dom na sprzedaż Zginęli wszyscy, którzy byli w aucie. Toyota uderzyła w drzewo. Zabawne zwierzęta
Najnowsze sondaże
35,8%
17,8%
11,3%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 523
Tapety