Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 9441
Inne »
Avatar
Świecące grzyby
Dodał: gaga »   Wed 02-03-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Emisja promieniowania świetlnego przez organizmy żywe to bioluminescencja.Występuje u wielu bakterii, morskich jamochłonów, gąbek, mięczaków (głównie głowonogów), skorupiaków, owadów, osłonic, ryb. Bioluminescencję wykazują także grzyby. Jednym z nich jest opieńka miodowa występująca na butwiejących pniach. Nocą, odrywając zewnętrzną warstwę zbutwiałego pnia można zauważyć światło pochodzące z grzyba o barwie zielonkawej. Emisja promieniowania jest tak intensywna, że powoduje zaczernienie kliszy fotograficznej.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Chodzenie po wodzie
Chodzenie po wodz..
Kompilacja Watts Zap 2012 - 05
Kompilacja Watts ..
W ułamku sekundy
W ułamku sekundy
Kotek wielkouchy.
Kotek wielkouchy.
Sperm Bullitt, rower o wyjątkowo niezwykłym kształcie.
Sperm Bullitt, ro..
Silikony
Silikony
Reklamy
Galeria zdjęć
Kolorowa pajęczyna Muzeum  bohaterów filmowych w Malezji Szkło. Wzory nowojorskich praw jazdy Pijane gwiazdy Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Dom schodów, Stairs-House Oryginalne  czajniczki do herbaty Współczesne  jaskiniowcy. Największe dziury w Ziemi Świetny pomysł na słoneczny tatuaż! Nieoczekiwana zmiana gatunku muzycznego Laura Katarzyna, lalka Barbie z facebook Śmieszne i ciekawe zdjęcia Śmieszne i ciekawe zdjęcia Bezdomne dzieci na Ukrainie Kontrowersyjny  wystrój domu na Halloween Burza piaskowa. Chamsin.
Najnowsze sondaże
8,1%
25,6%
7,6%
51,7%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1882
Tapety