Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 9133
Inne »
Avatar
Świecące grzyby
Dodał: gaga »   Wed 02-03-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Emisja promieniowania świetlnego przez organizmy żywe to bioluminescencja.Występuje u wielu bakterii, morskich jamochłonów, gąbek, mięczaków (głównie głowonogów), skorupiaków, owadów, osłonic, ryb. Bioluminescencję wykazują także grzyby. Jednym z nich jest opieńka miodowa występująca na butwiejących pniach. Nocą, odrywając zewnętrzną warstwę zbutwiałego pnia można zauważyć światło pochodzące z grzyba o barwie zielonkawej. Emisja promieniowania jest tak intensywna, że powoduje zaczernienie kliszy fotograficznej.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne zwierzęta
Zabawne zwierzęta
Stare slajdy w nowej odsłonie
Stare slajdy w no..
 Wielkie jaja
Wielkie jaja
Globalne ocieplenie?
Globalne ocieplen..
Nietuzinkowe, ręcznie robione lalki
Nietuzinkowe, ręc..
Dlaczego na tym bilbordzie  trzeba jak najszybciej umieścić reklamę?
Dlaczego na tym b..
Reklamy
Galeria zdjęć
Zdjęcia Chin z początku XX wieku Argyria Transport publiczny na Kubie. Sztuka z używanych gum do żucia Nowy rekord w limbo skating Biżuteria z modeliny ERROR 404 – lepsze strony błędów Wulkan Radiowóz wjechał pod tramwaj. Fotograficzne żarty Longitude 131 luksusowy  hotel w pustynnym sercu Australii Mleko. Andrey Razoomovsky Walący się mur przygniótł osiem samochodów Sliding Rock Naturalna zjeżdżalnia Wypadek awionetki w Łodzi. Wielbicielom lotnictwa cz.1 Makabryczny wypadek. Honda accord rozpadła się na pół. Rzeźba z 420 tysięcy kuleczek
Najnowsze sondaże
19,7%
13,1%
26,6%
40,5%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 518
Tapety