Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 9261
Inne »
Avatar
Świecące grzyby
Dodał: gaga »   Wed 02-03-2011 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Emisja promieniowania świetlnego przez organizmy żywe to bioluminescencja.Występuje u wielu bakterii, morskich jamochłonów, gąbek, mięczaków (głównie głowonogów), skorupiaków, owadów, osłonic, ryb. Bioluminescencję wykazują także grzyby. Jednym z nich jest opieńka miodowa występująca na butwiejących pniach. Nocą, odrywając zewnętrzną warstwę zbutwiałego pnia można zauważyć światło pochodzące z grzyba o barwie zielonkawej. Emisja promieniowania jest tak intensywna, że powoduje zaczernienie kliszy fotograficznej.
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 3
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Zabawne gadżety
Zabawne gadżety
Ukradli auto z lampartem w bagażniku
Ukradli auto z la..
Obraz z maszyny do pisania
Obraz z maszyny d..
To nie byl ich najliepszy dzień
To nie byl ich na..
Oku-no In największy w Japonii cmentarz
Oku-no In najwięk..
Świnka ratuje topiącą się owcę
Świnka ratuje top..
Reklamy
Galeria zdjęć
Oni naprawdę istnieją! Dubaj z wysokości lotu ptaka Psy i koty w okularach Pieróg o kształcie smoka Cosplayerki Tajemnicze kamienie z  Ica Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Rzeźby z tektury Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Drogie Panie coś dla Was Palau, Jezioro Meduz. Hotel Canvas w jurtach mongolskich Znajdź Dziecko Obrzezanie to szok dla dziecka Dzień Dam 2015 w Wielkiej Brytanii Zezowaty kot Spangles Przeobrażenie Karen Bit Vejle. Koronki z papieru
Najnowsze sondaże
20,2%
13,2%
26,3%
40,3%
Gifki
Tapety
Wideo
Zdjęcia
Total votes: 524
Tapety