Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 4413
Avatar
Święto Ognia w hiszpańskiej Walencji
Dodał: Lolita »   Fri 19-03-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Święto Ognia -to pogański karnawał, odbywający się co roku w marcu w hiszpańskiej Walencji. Głównym elementem święta są ninots, czyli kukły tworzone z kartonu, plastrów, wosku, drewna o barokowym przepychu, które płoną na ulicach miasta w ostatnim dniu świąt - 19 marca. Współczesne falle to ogromne, kolorowe monumenty. Nadal są prześmiewczym wyrazem opinii publicznej na bieżące, lokalne tematy. Montuje się je 15 marca na ulicach Walencji. Każda posiada temat dla dorosłych i dla dzieci. 16 marca fallery i fallerzy ubierają swoje tradycyjne stroje. Odbywa się przemarsz przez miasto wszystkich uczestników oraz wybranie najładniejszej fallery zarówno w kategorii dorosłych, jak również dzieci oraz odbiera się nagrody przyznawane przez urząd miasta za najciekawsze i najładniejsze falle. Wieczorem odbywa się cabalgata, czyli przemarsz przez miasto lokalnych orkiestr, odbywają się pokazy jazdy konnej, a następnie trwa całonocna zabawa aż do rana. Następnego dnia ma miejsce ofrenda i jest to ofiara kwiatów Matce Boskiej. Przez miasto wówczas maszerują wystrojone fallery, niosąc ze sobą bukiet kwiatów, na koniec bukiety układane są na drewnianym rusztowaniu, tworzącym stożek wokół rzeźby Matki Boskiej. Podczas Las Fallas począwszy od 1 marca na Plaza del Ayuntamiento codziennie o godzinie 14-tej odbywa się La Mascleta - dziesięciominutowy pokaz huku i dymu petard. Całe święto trwa do 19 marca, kiedy to w nocy wszystkie, oprócz najwyższej falli zostają spalone.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Mały psiak sieje terror w domu!
Mały psiak sieje ..
Kaczki zadomowiły się na parkingu
Kaczki zadomowiły..
Aston Martin Graffiti
Aston Martin Graf..
Silikony
Silikony
Kałuża w kształcie Australii
Kałuża w kształci..
To takie ludzkie !
To takie ludzkie ..
Reklamy
Galeria zdjęć
Olbrzymi konik polny? Zgrabne i kuszące nogi... Skuter o długości 5,2 m Magiczny język słynnego czarodzieja Śmieszne i ciekawe zdjęcia Niczym Jessica Rabbit Przewóz osób, transport bydła . Ekscentryczne ozdoby na rzęsy Zalany tunel metra  w Nowym Jorku Śmieszne i po prostu fajne zdjęcia. W uścisku 10 metrowej anakondy Nie wierz własnym oczom! 240 silikonowych lalek Boba Gibbinsa Najdziwniejsze rowery świata Z prochów dziecka zrobiła sobie tatuaż Cukier trzcinowy Szokujący strój kąpielowy Korrida
Najnowsze sondaże
35,8%
17,8%
11,3%
35,2%
Co dzienne
2-3 razy w tygodniu
Co tydzień
Bardzo rzadko
Total votes: 523
Tapety