Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 4368
Avatar
Święto Ognia w hiszpańskiej Walencji
Dodał: Lolita »   Fri 19-03-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Święto Ognia -to pogański karnawał, odbywający się co roku w marcu w hiszpańskiej Walencji. Głównym elementem święta są ninots, czyli kukły tworzone z kartonu, plastrów, wosku, drewna o barokowym przepychu, które płoną na ulicach miasta w ostatnim dniu świąt - 19 marca. Współczesne falle to ogromne, kolorowe monumenty. Nadal są prześmiewczym wyrazem opinii publicznej na bieżące, lokalne tematy. Montuje się je 15 marca na ulicach Walencji. Każda posiada temat dla dorosłych i dla dzieci. 16 marca fallery i fallerzy ubierają swoje tradycyjne stroje. Odbywa się przemarsz przez miasto wszystkich uczestników oraz wybranie najładniejszej fallery zarówno w kategorii dorosłych, jak również dzieci oraz odbiera się nagrody przyznawane przez urząd miasta za najciekawsze i najładniejsze falle. Wieczorem odbywa się cabalgata, czyli przemarsz przez miasto lokalnych orkiestr, odbywają się pokazy jazdy konnej, a następnie trwa całonocna zabawa aż do rana. Następnego dnia ma miejsce ofrenda i jest to ofiara kwiatów Matce Boskiej. Przez miasto wówczas maszerują wystrojone fallery, niosąc ze sobą bukiet kwiatów, na koniec bukiety układane są na drewnianym rusztowaniu, tworzącym stożek wokół rzeźby Matki Boskiej. Podczas Las Fallas począwszy od 1 marca na Plaza del Ayuntamiento codziennie o godzinie 14-tej odbywa się La Mascleta - dziesięciominutowy pokaz huku i dymu petard. Całe święto trwa do 19 marca, kiedy to w nocy wszystkie, oprócz najwyższej falli zostają spalone.


Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 2
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Podobni celebryci
Podobni celebryci
Latające koty
Latające koty
Niechlubny rekord. Trafił do więzienia po raz...99.
Niechlubny rekord..
Noworodek w śmietniku w toalecie.
Noworodek w śmiet..
Niezwykłe postaci z kreskówek
Niezwykłe postaci..
Tarcza Kapitana Ameryki
Tarcza Kapitana A..
Reklamy
Galeria zdjęć
Tesknota za studiami Claude & Francois-Xavier Lalanne, inspiracja naturą Pyton pożarł chihuahua . Niespodzianka w toalecie Rumuńscy cyganie Oko Afryki Magazyn rekwizytów z Hollywood Portrety sławnych ludzi zrobione na palcach Cenzura w sporcie Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Bardzo długie paznokcie. Most na górze Aiguille du Midi. Ariana Steinhof  modelka o pełniejszych kształtach. Kim Petras - transseksualista Zakamuflowane wieże telefonii komórkowej w USA Ta praca nie należy do najprzyjemniejszych. Pomysłowosć chińskich żebraków Galeria absurdów budowlanych
Najnowsze sondaże
8,2%
25,8%
7,7%
51,4%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1835
Tapety